عمارت برادر ناتنی بن لادن در آمریکا به فروش گذاشته شد

عمارت برادر ناتنی بن لادن در آمریکا به فروش گذاشته شد

ابراهیم بن لادن، برادر ناتنی اسامه بن لادن، عمارت خود در لس آنجلس را به قیمت ۲۸ میلیون دلار به فروش گذاشته است. این عمارت از زمان حادثه ۱۱ سپتامبر تاکنون خالی از سکنه بوده است.

این خانه که در سال ۱۹۸۱ ساخته شده، در زمینی به مساحت بیش از ۸ هزار متر مربع واقع شده است. عمارت ۶۶۰ متر مربع مساحت و ۷ اتاق خواب و ۵ حمام و دستشویی دارد.

ابراهیم – بزرگ ترین برادر ناتنی اسامه – این عمارت ویلا مانند را در سال ۱۹۸۳ به مبلغ تنها ۱،۶۵۳،۰۰۰ دلار خریداری کرد. این مبلغ با در نظر گرفتن میزان تورم آمریکا حالا به زحمت به ۵/۵ میلیون دلار می رسد.

این ملک که دیوارهایی بتونی به رنگ صورتی آدامسی دارد، تنها چند پلاک با هتل مجلل بل ایر در این منطقه فاصله دارد.

همسایه های دیوار به دیوار آن دو تا از بزرگ ترین و مجلل ترین خانه های لس آنجلس هستند: یک عمارت ۳،۳۰۰ متر مربعی متعلق به کارآفرین اسرائیلی، بنی آلاگم و یک عمارت ۴ هزار متر مربعی متعلق به یکی از چهره های با نفوذ صنعت تولید خانه های سیار، جفری کاپلان.

وقتی حادثه ۱۱ سپتامبر رخ داد ابراهیم در آمریکا نبود و بعد از آن نیز به خاطر سوء شهرت نامش هرگز به آمریکا بازنگشت.

چیزی که زمانی یک باغ سرسبز بود حالا به تسخیر علف های هرز طویل درآمده و فواره های سنگی اش خالی و مخروبه شده اند.

با این حال، چند درخت نخل وجود دارد که جلوه ی زیبایی به عمارت داده اند و یک استخر و اسپا هم هست که به آن رسیدگی شده است.

گفته شده قیمت فروش خانه تنها بر اساس قیمت زمین محاسبه شده است.

این خانه پیش از ابراهیم، مالکین سرشناسی داشته، از جمله آرتور فرید، تهیه کننده ی دوران طلایی هالیوود که با تولیدات مشهورش، فیلم های کلاسیک «آواز در باران» و «جادوگر شهر اوز» شناخته می شود.

از قرار معلوم ابراهیم در این عمارت با همسر سابق خود کریستین هارتونیان، از ثروتمندان لس آنجلس، زندگی می کرده که یک دختر هم به نام صبا هارتونیان از او دارد.

ابراهیم در دوران سکونتش در این خانه، چند باغبان تمام وقت، یک دستیار برای کمک در امور خانه، چند راننده و چند نیروی حفاظتی استخدام کرده بود.

او و کریستین در نهایت از یکدیگر جدا شدند و کریستین بعدها با جیسون سینای، موزیسین لس آنجلسی و پسر لیندا رزنیک، بنیانگذار شرکت آب معدنی فیجی، ازدواج کرد.

ابراهیم این عمارت را اجاره داد و شایعه شد از آن برای ضبط فیلم های مستهجن استفاده می شود.

ابراهیم مانند برادرش یکی از ۵۶ فرزند محمد بن عوض بن لادن، یکی از چهره های بانفوذ ساخت و ساز در عربستان است که ۲۲ همسر داشت.

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود