۱۰ حقیقت کمتر شنیده شده درباره خاندان سلطنتی انگلیس

۱۰ حقیقت کمتر شنیده شده درباره خاندان سلطنتی انگلیس

اعضای خاندان سلطنتی انگلیس مثل هر کس دیگری رازهای کوچک خودشان را دارند. حتی کفش عروسی شان می تواند غافلگیری های معنی داری در خود داشته باشد. این جزئیات کوچک جالب توجه هستند و ما هم می خواهیم تعدادی از این رازها را با شما در میان بگذاریم.

۱- پرنسس دایانا نامش را از یک لیدی دایانا اسپنسر دیگر که در قرن هشتم میلادی زندگی می کرد گرفته

یک لیدی دایانا اسپنسر دیگر هم وجود داشته که در قرن هشتم میلادی زندگی می کرده و جالب آنکه سرنوشتی شبیه به پرنسس دایانا هم داشته. در حقیقت لیدی دایانای قرن هشتمی هم قرار بود با پرنس ولز ازدواج کند اما به جایش با لرد جان راسل ازدواج کرد که بعداً دوک چهارم بدفورد شد. اما شباهت زندگی این لیدی دایانا با آخرین هم‌اسم خود به اینجا ختم نمی شود چرا که او هم مانند پرنسس دایانا عمر زیادی نکرد و در سن ۲۵ سالگی از دنیا رفت.

۲- ملکه همیشه یک لاک تکراری به ناخن هایش می زند که فقط ۱۱ دلار قیمت دارد

ملکه الیزابت از سال ۱۹۸۹ تاکنون از لاک ناخن برند Essie استفاده می کند. این لاک ناخن تنها ۱۱ دلار قیمت دارد و کاملاً مطابق سلیقه ی او است چون ملکه اعتقاد دارد لاک صورتی کمرنگ کلاسیک، جلوه ای لطیف و ظریف دارد.

کیت میدلتون هم از محصولات این برند استفاده می کند و نشان داده برای شیک بودن لازم نیست همیشه چیزهای گران قیمت خرید.

۳- پرنس فیلیپ در واقع اصلاً انگلیسی نبود

پرنس فیلیپ، همسر فقید ملکه گرچه عضو خاندان سلطنتی انگلیس بود اما متولد یونان و از خاندان های سلطنتی یونان و دانمارک بود. با این حال، وقتی ۱۸ ماه داشت از کشور خود تبعید شد.

بعد از جنگ، فیلیپ اجازه ی ازدواج با الیزابت را پیدا کرد و عناوین سلطنتی یونانی و دانمارکی خود را کنار گذاشت.

۴- مگان مارکل بعد از نامزدی با پرنس هری مجبور شد تغییرات بزرگی در سبک زندگی اش ایجاد کند

اگر با عضو یک خاندان سلطنتی ازدواج کنید تشریفات و قوانین نانوشته ای هست که باید از آن ها پیروی کنید. مگان مارکل بعد از نامزدی اش با پرنس هری تمامی حساب های کاربری خود در شبکه های اجتماعی را حذف کرد. او دیگر هم نمی تواند با طرفدارانش سلفی بگیرد.

اصول پوششی او هم سختگیرانه تر شده. مثلاً نمی تواند شلوار جین پاره بپوشد یا اگر دامن پوشیده باشد بدون جوراب شلواری نمی تواند در ملأعام حضور پیدا کند. علاوه بر این ها، به کار بازیگری هم نمی تواند بازگردد.

۵- سگ های کورگی ملکه به دردسرساز بودن معروف بودند

ملکه علاقه ی زیادی به سگ های نژاد پمبروک ولش کورگی دارد. از قرار معلوم تا به حال بیش از ۳۰ قلاده سگ از این نژاد داشته که همیشه مثل اشراف زاده ها رفتار نکرده اند. یک بار یکی از آن ها مسئول تنظیم ساعت های کاخ را گاز گرفت. چند روز بعد همان سگ به یکی از سربازان گارد ملکه و نگهبان کاخ حمله کرد.

این سگ به طرف پاهای یک مأمور پلیس هم حمله برد و شلوارش را پاره کرد.

۶- دختر مگان مارکل و هری نامش را از الیزابت دوم گرفته

لیلیبت زمانی نام خودمانی ملکه الیزابت بود، وقتی که یک طفل کوچک بود و نمی توانست نام خودش را به درستی ادا کند. اما این نام باقی ماند و اقوام نزدیکش از آن استفاده می کردند.

هری و مگان تصمیم گرفتند این نام را به افتخار مادر جد دخترشان بر روی او بگذارند. از قرار معلوم ملکه هم موافقت خود را برای استفاده از این اسم اعلام کرده بود.

۷- نام دیگر پرنس ویلیام و پرنس هری، آرتور و آلبرت بود

مثل بسیاری از پدر و مادرها، دایانا و چارلز یک اسم دیگر هم برای پسران شان داشتند. این اسم ها آرتور و آلبرت بودند اما دایانا دوست نداشت از آن ها استفاده کند.

با این حال، این اسم ها به نام وسط آن ها تبدیل شدند. نام کامل برادر بزرگ تر، ویلیام آرتور فیلیپ لویی است و نام کامل برادر کوچک تر، هری چارلز آلبرت دیوید.

۸- هری و مگان مارکل در یک قرار عاشقانه که بدون هیچ شناخت قبلی ترتیب داده شده بود با یکدیگر آشنا شدند

آن ها از طریق یک دوست مشترک به یکدیگر معرفی شدند که یک قرار عاشقانه بدون شناخت قبلی برای آشنایی آن ها باهم ترتیب داده بود.

در قرار دوم شان پرنس هری دیگر می دانست که چیز خاصی در حال اتفاق افتادن است. حالا معلوم شده که حسش اشتباه نبود.

۹- مگان از قبل از نامزدی اش با پرنس هری انگشتری به شکل حرف H دست می کرد

مگان مارکل از ماه ها قبل از نامزد کردنش با پرنس هری انگشتری مزین به حرف H را به دست راستش می انداخت.

۱۰- پرنسس دایانا یک پیام محرمانه برای پرنس چارلز داشت که آن را کف کفش عروسی اش حک کرده بود

کفش های عروسی دایانا از چند جهت خاص بودند. اول آنکه دایانا دقیقاً هم قد چارلز بود به همین خاطر تصمیم گرفت یک کفش پاشنه کوتاه بپوشد تا بلندتر از همسر آینده اش به نظر نرسد.

دوم اینکه، در تزئین این کفش بیش از ۵۰۰ عدد پولک و ۱۰۰ عدد مروارید به کار رفته بود. اما آن ها هم رازی در خود پنهان کرده بودند. دایانا کف کفش های خود دو حرف C و D به همراه یک قلب کشیده بود که نمادی از علاقه اش به چارلز بود.

منبع: brightside
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • . شهریور ۱۹, ۱۴۰۰

    Oh my god!

  • دوستمراد شهریور ۲۰, ۱۴۰۰

    گور بابای خاندان سلطنتی انگلیس. به ما چه!