۱۰ اشتباه، گاف و نکته پنهان در سریال Squid Game که متوجه آن ها نشدید

۱۰ اشتباه، گاف و نکته پنهان در سریال Squid Game که متوجه آن ها نشدید

مگر اینکه زیر سنگ زندگی کرده باشید وگرنه اسم سریال Squid Game یا همان بازی مرکب را شنیده و از قبل آن را یکباره و بی وقفه از ابتدا تا انتها تماشا کرده اید، سریال درام پادآرمانشهری ساخت کره جنوبی که همه معادلات را در دنیای تلویزیون به هم ریخته است. این سریال خیلی زود به پربیننده ترین سریال نتفلیکس تبدیل شده و در کمتر از یک ماه پس از انتشار به پربیننده ترین سریال نتفلیکس در اکثر کشورهای جهان مبدل شد. اما هر چه افراد بیشتری این سریال را تماشا کنند، دقت و جستجو برای یک اشتباه و گاف نیز بیشتر خواهد بود. اگر چه Squid Game از نگاه بسیاری یک سریال دقیق و با جزییات حساب شده به نظر می رسید اما پربیننده ترین سریال این روزهای نتفلیکس نیز از اشتباه و گاف دور نبوده است. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ اشتباه و نکات پنهان سریال Squid Game که متوجه آن ها نشده اید آشنا کنیم.

۱- شماره بازیکنان گاه عوض می شد

در ابتدای سریال Squid Game اعلام شد که ۴۵۶ نفر در بازی مرگبار شرکت دارند و به هر یک نیز شماره ای خاص بسته به ترتیب ثبت نامشان در بازی داده شده بود. شماره شخصیت های اصلی داستان در تمام طول سریال یکسان بود اما به نظر می رسد که تهیه کنندگان سریال بازی مرکب توجه کمتری به جزییات مربوط به شخصیت های فرعی تر داشته اند. برای مثال بازیگر شماره ۰۶۱ که در این ویدیو می بینید در ابتدای سریال یک زن بود. اما تصویر بازیکنان حذف شده یک مرد را با آن شماره نشان می دهند. این اشتباه در اپیزودهای دیگری نیز برای دیگر بازیکنان رخ داده است.

Squid Game

۲- یکی از بازیکنان بیش از ۱۰۰ سال عمر داشت

بازیکن شماره ۰۱۷ در جریان پنجمین بازی نسبت به دیگر بازیکنان یک برتری داشت، آنجایی که باید تشخیص می دادند کدام شیشه امن است و می توانند روی آن بپرند. او به خاطر تجربه اش در حوزه شیشه می توانست بگوید کدام شیشه محکم سازی شده و کدام یک خواهد شکست. از این رو مدیر بازی تصمیم می گیرد به پرونده او نگاهی بیندازد و در ادامه مشخص می شود که او سابقه کار در یک کارخانه تولید شیشه را داشته است. اما یک کاربر ردیت متوجه اشتباهی جالب در مورد سال تولد این بازیکن در پرونده اش شده است. در پرونده این بازیکن تاریخ تولدش سال ۱۸۹۷ ذکر شده که نشان می دهد ۱۲۴ سال سن دارد. البته نتفلیکس نیز متوجه این اشتباه شده و چند روز پس از انتشار سریال، این مشکل را حل کرده و تاریخ تولد او را به ۱۹۸۷ تغییر داده است.

Squid Game

۳- شکل چتر روی دیوار بین صحنه ها تغییر می کند

در دومین بازی، بازیکنان باید از میان ۴ شکل یکی را انتخاب کنند؛ دایره، مثلث، ستاره یا چتر. در ادامه مشخص می شود که آن ها باید شکل انتخاب شده توسط خود را از داخل یک دالگونا یا صفحه شکری بیرون بیاورند. اما برخی تماشاگران تیزبین متوجه تغییری در ظاهر چترهای روی دیوار بین دو صحنه شده اند. در ابتدا قسمت پایین چتر صاف است اما در صحنه های بعدی این چترها در قسمت پایین نیز حالت موجی می گیرد که درآوردن آن از داخل دالگونا را دشوارتر می سازد.

۴- سئونگ گی-هون در یک صحنه ادای غذا خوردن را در می آورد

این یکی برای کسانی که متوجهش نشده اند بسیار باورنکردنی است. در اپیزود سوم، گی-هون در مورد کیفیت غذای خود گله و شکایت می کند. شاید به همین خاطر بود که در صحنه غذا خوردن ترجیح داده به جای زدن قاشق در داخل غذا، هوا بخورد. اگر این سکانس را دوباره تماشا کنید می بینید که او با قرار دادن قاشق خالی در دهان، ادای غذا خوردن را در می آورد.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 10 اشتباه و نکات پنهان سریال Squid Game که متوجه آن ها نشده اید آشنا کنیم.

۵- ترجمه های نادرست بسیاری در زیرنویس سریال دیده می شد

یک کاربر توییتری دیدگاه خود نسبت به دیالوگ های کره ای و زیرنویس های انگلیسی آن بیان کرده و به نادرستی برخی از این زیرنویس ها که به تغییر معنی دیالوگ های اصلی منجر شده، اشاره می کند. برای مثال در سکانسی که هان می-نیئو (بازیکن شماره ۲۱۲) سعی دارد بازیکنان تیم شخصیت های اصلی ماجرا را متقاعد کند که او را انتخاب کنند، در زیرنویس انگلیسی این دیالوگ دیده می شود: «من نابغه نیستم اما هر طور هست موفق می شوم». این کاربر می گوید که بازیکن شماره ۲۱۲ در این سکانس می گوید: «من خیلی باهوشم، اما هیچگاه فرصت درس خواندن را پیدا نکردم». او همچنین می گوید که این دیالوگ به بخش مهمی از سناریو اشاره دارد زیرا استعاره «باهوش اما فقیر» عبارتی بسیار آشنا در رسانه های کره جنوبی است.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 10 اشتباه و نکات پنهان سریال Squid Game که متوجه آن ها نشده اید آشنا کنیم.

۶- تلفن همراه گی-هون هم مدام مشکل داشت

در انتهای سریال، گی-هون را می بینیم که به ایستگاه قطار می رود و با سامسونگ S7 خود با دخترش صحبت می کند. اما هنگامی که در داخل فرودگاه انتظار سوار شدن به هواپیما را می کشد، در یک صحنه کوتاه می بینیم که او یک سامسونگ S3  در دست دارد.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 10 اشتباه و نکات پنهان سریال Squid Game که متوجه آن ها نشده اید آشنا کنیم.

۷- شارژ تلفن همراه هوانگ جون-هو هیچ وقت تمام نمی شود

تلفن همراه پلیس داستان سریال Squid Game یکی از نکات پربحث سریال است که به خاطر باتری بسیار ایده آل اما غیرواقعی است باعث بحث ها و شوخی هایی در شبکه های اجتماعی شده است. برای حدود یک هفته، جون-هو از گوشی همراه خود برای گرفتن عکس، ویدیو و یادداشت برداری استفاده می کند. هیچگاه دیده نمی شود او گوشی اش را شارژ کند اما تا پایان گوشی او شارژ دارد.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 10 اشتباه و نکات پنهان سریال Squid Game که متوجه آن ها نشده اید آشنا کنیم.

۸- از یک شماره واقعی روی کارت بازی Squid Game استفاده شده بود

در سریال Squid Game ، از بازیکنان خواسته می شود تا در صورت تمایل برای ورود به رقابت با یک شماره تلفن تماس بگیرند. در دنیای واقعی این شماره تلفن به یک زن اهل کره جنوبی تعلق دارد که پس از محبوبیت سریال، با سیلی از تماس های تلفنی، پیام های متنی و شوخی ها مواجه شده است.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 10 اشتباه و نکات پنهان سریال Squid Game که متوجه آن ها نشده اید آشنا کنیم.

۹- کانگ سائه-بیوک با لهجه کره شمالی صحبت می کند

بینندگاk غیر کره ای سریال Squid Game متوجه این بخش مهم از بازیگر نقش کانگ سائه-بیوک نخواهند شد. کانگ دختری فراری اهل کره شمالی است و در سکانس هایی خاص لهجه شمالی خود را آشکار می کند. وقتی سائه-بیوک در کنار دیگر شخصیت های سریال است برای اینکه مورد تبعیض و بدرفتاری قرار نگیرد با لهجه جنوبی صحبت کرده و رفتار آن ها را تقلید می کند. او تنها زمانی از لهجه شمالی استفاده می کند که در حال صحبت با برادرش و همچنین استخدام کننده بازیکنان است.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 10 اشتباه و نکات پنهان سریال Squid Game که متوجه آن ها نشده اید آشنا کنیم.

۱۰- تصویر بازی ها در تمام مدت روی دیوار خوابگاه بازیکنان نقش بسته بود

شاید بزرگ ترین و جالب ترین نکته پهان در تمام این سریال سرن خهایی است که در برابر چشم بازیکنان قرار داشته اما کسی به آن ها توجه نمی کنند. در حالی که بازیکنان برای حدس  زدن بازی ها با مشکل مواجهند، تصاویری از این بازی ها درست جلوی چشمشان قرار دارد. تصاویری که روی دیوارهای خوابگاه نقش بسته اند به بازی ها اشاره دارند، از بازی «چراغ قرمز، چراق سبز» تا بازی آخر که بازی مرکب است. این تصاویر پشت تختخواب ها در اوایل مسابقه پنهان بودند اما با حذف شدن بازیکنان در طول مسابقات، رفته رفته آشکارتر می شوند.

بیشتر بخوانید: بازیکن شماره ۰۶۷ در سریال Squid Game تست نقش خود را منتشر کرد + ویدیو

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲۵ نظر

ورود

 • محمد حسین آبان ۸, ۱۴۰۰

  از شماره ۸ به بعد سوتی نبود نکته های پنهان فیلم بود

  • ناشناس آبان ۸, ۱۴۰۰

   بنظر من فقط یک و پنج و شیش سوتی بود آخه آدم صد سال بع بالا کم نیست غذا خوردنم خو کارشونه عدا دربیارن یا بعد چند روز اون سکانس رو پر کردن و نمیشد غذای خیلی وقت پیش رو اورد نه هم گفت من اهل کره شمالی هستم ده هم یع راهنمایی بوده هفت هم میتونست یا پاوربانک داشته باشه یا گوشیشو خاموش کنه سه هم نمیشد که عینشو بکشن چتر بوده دیگه بعدشم اونام شک میکردن میفهمیدن

  • کیهان آذر ۲۳, ۱۴۰۰

   این فیلم بیش از ۳۰ تا مشکل و تناقض داشت و اخر سرهم خیلی از سوالات بی پاسخ موند
   شما هم دفاع الکی نداشته باش

 • ی آبان ۸, ۱۴۰۰

  به اطلاع شما می‌رسانم که سه نفر در بازی مرکب برای بار دوم شرکت نکردن برای همین عداد جا به جا شدن

  • اصلا ربطی نداره آبان ۸, ۱۴۰۰

   اگه به بازی بر نگشتن اون چندنفر باشه شخصیت های اصلی هم شماره هاشون جابه جا میشد مثلا ۴۵۶ باید میشد۴۵۳ فهمیدی نابغه

  • عاطفه آبان ۸, ۱۴۰۰

   خیر اگر بنا بر این بود که شرکت نکردن اون سه نفر باعث تغییر شماره ها شده باید شاره بازیکن ۴۵۶ هم میشد ۴۵۳
   پس ربطی به این نداشته واقعا سوتی دادن.و درضمن اون شماره ها به عنوان اسم به بازیکن ها نسبت داده شده بود پس نباید جابه جا میشد

 • معین آبان ۸, ۱۴۰۰

  این ها گاف نسیت در اصل اینا همه عمدی انجام شده چون فیلم زیر نظر فراماسون ها ساخته شده و لابه لای فیلم این هارو به ما داره میفهمونه

  • ساغر آبان ۸, ۱۴۰۰

   من آخری رو فهمیده بودم برام همش جای سوال بود چرا شارژ گوشیش تموم نمیشه

  • مینا آبان ۹, ۱۴۰۰

   همه‌ی فیلما سوتی توشونه حتی فیلم های ایرانی.. .فقط لذت ببرین??… درضمن اینم + کنم که هرجا سوتی درمورد فیلم های کره‌ای دیدین درجا باور نکنین آمریکاییا برای اینکه سریال بازی مرکب این همه طرفدار داره فشار خونشون افتاده و دنبال این سوتی هان تا ….. بله دیگه فکر کنم خودتون گرفتین چی دارم میگم??

 • ربابه آبان ۸, ۱۴۰۰

  تازه در آخرین قسمت وقتی گی هون مردی که افراد رو انتخاب میکنه میبینه، گوشی دستشه و یک کیف رو دوششه، ولی وقتی با عجله میدوه که بره لاین مقابل مترو، دیگه از کیف و گوشی خبری نیست.

 • ناشناس آبان ۸, ۱۴۰۰

  شماره ۹ از کره شمالی رفته بود کره جنوبی که زندگی بهتری داشته باشه دلتون خوشه سوتی گرفتین

 • متین آبان ۸, ۱۴۰۰

  خیلی چرت بود

  • مصطفی آذر ۲۳, ۱۴۰۰

   اره فیلم چرتی بود که روح و روان آدم رو بهم میریخت. منم زیاد خوشم نیومد

 • Doni آبان ۸, ۱۴۰۰

  برید گاف های فیلم ها و سریال های مسخره ایرانی رو بگیرید نه اینارو

 • M.gh آبان ۸, ۱۴۰۰

  یه سوال نمی شد گی هون اون تو یه پریز پیدا کنه ؟ این عکستون زیاد جالب نبود

 • yamaç آبان ۸, ۱۴۰۰

  شماره ۳ خیلی تابلو بود

 • ZZ آبان ۹, ۱۴۰۰

  یه سوتی هم که من گرفتم مربوط به قسمتی بود که برای بازی با تیله ها جفت شدن. اگر دقت کنید توی اون بازی ۳۸نفر وارد بازی شدند و ۱۹جفت رو تشکیل دادن. بعد از پایان بازی درواقع ۱۹نفر به پناهگاه برگشتند که با اون خانم مو فرفری که زنده مونده بود باید ۲۰نفر میشدند. اما تابلو اعلانات ۱۷ نفر زنده رو نشون داد ? شاید بگید اون چندنفر شاید توی بازی کشته شدن یا تایمشون تموم شده که من معتقدم اگرم بر فرض چنین چیزی بود، باید نشون داده میشد

  • ایلیا آبان ۹, ۱۴۰۰

   ۲تا گروه کامل مردن چون برنده نداشتن

 • ماهان آبان ۹, ۱۴۰۰

  من قسمت طناب ندیدم ولی قسمت نقاشی دیدم نقاشی متوجه شدم ولی طناب هنوز ندیدم

 • zahra آبان ۹, ۱۴۰۰

  جم کنید بابا طرف فیلم ساخته هزاران نفرو جذب کرده همه ام دیدن کلی ام لذت بردن اخر سرم میشینید سوتیارو میشمارید؟

 • سبحان آبان ۱۰, ۱۴۰۰

  این چهارتا گاف که چیزی نیست. این سریال از بس plot hole داره شبیه آبکشه. اگر خشونت و صراحتش در نمایش وحشی گری آدمها نبود نهایتا میشد یک سریال معمولی. از بین پیچش هاش هم که یکی کاملا قابل حدس بود (برادره) هرچند آخرش هم دلیل و انگیزه اش مشخص نشد دومیش هم که خیلی بی ربط و اضافه بود (پیرمرده) و اگر نبود اتفاقا تاثیرگذارتر میشد. تنها نکات مثبتش طراحی بازیها و ضرباهنگ سریعش بود.

 • وحید آبان ۲۱, ۱۴۰۰

  یه سوتی دیگه هم من متوجه شدم اون سکانسی که میره برای تلفن پاوربانک بخره از داخل مغازه بعد گوشیش به پاوربانک وصل میکنه میده طرف شماره بگیره وفتی از مغازه میاد بیرون پاوربانک غیبش میزنه فقط گوشی رو میده!

 • صادق آذر ۲۳, ۱۴۰۰

  خیلی مطلب قشنگ و جالبی بود
  ممنون از نویسنده گرامی
  واقعا زیبا بود به خیلی هاش دقت نکرده بودم
  بازم هزار بار تشکر