فروش لباس ایمی واینهاوس در آخرین کنسرت زندگی اش به قیمت ۲۴۳ هزار دلار

فروش لباس ایمی واینهاوس در آخرین کنسرت زندگی اش به قیمت ۲۴۳ هزار دلار

بیش از ۸۰۰ فقره از لباس ها، کفش ها و زیورآلاتی که ایمی واینهاوس، خواننده ی فقید، در اجراها، فوتوشوت ها و مراسم های مختلف به تن داشت، به قیمت نزدیک به ۴ میلیون دلار به فروش رفت.

این لوازم در مزایده ای که هفته ی گذشته توسط خانه ی حراج جولین در ایالت کالیفرنیای آمریکا برگزار شد، به فروش رفت.

یکی از موارد گران قیمت این مجموعه، یک پیراهن زنانه ی سبز رنگ دکلته، طراحی استایلیست واینهاوس، نائومی پری، بود. این خواننده ی ۲۷ ساله این لباس را در سال ۲۰۱۱ در آخرین اجرای صحنه ای خود در جشنواره ی تابستانی بلگراد، پایتخت صربستان به تن کرده بود، یعنی پیش از مرگش بر اثر مسمویت تصادفی الکلی در ۲۳ ژوئیه سال ۲۰۱۱.

این لباس به قیمت ۲۴۳،۲۰۰ دلار در مزایده به فروش رفت که ۱۶ برابر بیشتر از تخمین اولیه در مورد آن یعنی ۱۵ هزار دلار بود.

خانه ی حراج جولین این لباس را یک پیراهن زنانه ی کوتاه و جذب بند گردنی با پارچه ای به طرح بامبو توصیف کرده است.

یکی دیگر از لوازم قابل توجهی که در این مزایده به فروش رفت، یک کیف دستی چرمی به شکل قلب و طراحی موسکینو بود. واینهاوس این کیف را در سال ۲۰۰۷ در مراسم اهدای جوایز بریت در دست داشت. این کیف به قیمت ۲۰۴،۸۰۰ دلار فروخته شد که ۱۳ برابر بیشتر از تخمین اولیه یعنی ۱۵ هزار دلار بود.

دارن جولین، مدیرعامل و رئیس خانه ی حراج جولین گفت: «مزایده ی لوازم ایمی واینهاوس موفقیت بزرگی بود. حالا اثبات شد که وسایل او نه تنها برای طرفدارانش و موزه ها، بلکه برای کسانی هم جذابیت دارد که به یادبودهای مرتبط با فرهنگ عامه علاقمند هستند و ما پیش بینی می کنیم قیمت لوازم او طی سال های آینده افزایش یابد.»

عواید حاصل از این مزایده به بنیاد خیریه ی امی واینهاوس تعلق خواهد گرفت که از جوانان آسیب پذیر و محروم گرفتار اعتیاد حمایت می کند. این مؤسسه ی خیریه توسط خانواده ی واینهاوس تأسیس شد و در ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۱ فعالیت خود را آغاز کرد که روز تولد ۲۸ سالگی این خواننده ی فقید می شد.

گلچینی از لوازم به مزایده گذاشته شده ی واینهاوس به مدتی محدود در نمایشگاهی به نام «ایمی: ورای صحنه» در موزه ای در لندن به نمایش گذاشته و پس از آن برای برندگان مزایده ارسال خواهد شد.

منبع: insider
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود