پوشیدن کت چرمی در کره شمالی ممنوع شد

پوشیدن کت چرمی در کره شمالی ممنوع شد

طبق گزارشات، کیم جونگ اون پوشیدن کت چرمی توسط مردم را قدغن کرده است چرا که آن ها در حال کپی برداری از ظاهر منحصر به فرد او بوده اند. به گزارش Sun، رهبر کره شمالی اولین بار پالتوی بارانی مشکی اش را در سال ۲۰۱۹ پوشید و هفته ی قبل نیز بعد از غیبتی طولانی با همین کت در انظار عمومی ظاهر شد.

از آن هنگام به بعد کت چرمی کیم در این کشور منزوی ـ که پیرامون این دیکتاتور و انتخاب های مرتبط با مُد وی یک کیش شخصیت وجود دارد ـ تبدیل به پوششی شاخص و محبوب شده است.

در ابتدا تنها طبقه ی برگزیده ی این کشور کمونیست می توانستند از رهبرشان تقلید کنند چرا که فقط آن ها بضاعت مالی برای خرید کت چرمی واقعی را داشتند.

کره شمالی

پس از آن، تولید کنندگان لباس در کره شمالی برای ساخت نسخه های خانگی شروع به واردات چرم تقلبی کردند. چیزی نگذشت که این کت ها در تمام بازارهای کره شمالی پر شد و بسیاری از مردهای جوان شروع به پوشیدن آن ها نمودند.

اما این موضوع مورد خوشامد حکومت کره شمالی قرار نگرفته و حالا پوشیدن این نوع کت ممنوع شده و با تقلیدکنندگان کیم برخورد خواهد شد. رادیو آسیای آزاد گزارش داده که پلیس مُد در حال گشت زنی در خیابان هاست تا در صورت مشاهده ی این کت ها، آن ها را از شهروندان و فروشندگان ضبط کند.

منبعی در این باره گفت: «مردان جوان در این باره اعتراض کرده و می گویند کت ها را با پول خودشان خریده اند و دلیلی برای توقیف آن ها وجود ندارد. پلیس به این اعتراضات این طور پاسخ می دهد که پوشیدن لباس هایی برای شبیه شدن به والاترین مقام مملکت، “رویه ای غیراخلاقی برای به چالش کشیدن اقتدار ایشان است.” آن ها به مردم دستور داده اند که کت چرمی نپوشند زیرا تصمیم در خصوص این که چه کسی می تواند این کت ها را بپوشد بخشی از بخشنامه حزب است.»

کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اون

طبق برخی گزارشات کیم یو جونگ، خواهر کیم هم که گفته می شود جاشنین وی خواهد بود، کت چرمی می پوشد. این در حالی صورت می پذیرد که پیش از این نیز این کشور موهای فشن و شلوار جین تنگ را ممنوع کرده بود.

بیشتر بخوانید:

کیم جونگ اون پوشیدن شلوارهای جین تنگ و پشت مو گذاشتن را ممنوع اعلام کرد

دستور کیم جونگ اون برای جلوگیری از رواج مد و فشن خارجی در میان نوجوانان کره شمالی

پیام تبریک ملکه بریتانیا به کیم جونگ اون به مناسبت روز ملی کره شمالی

منبع: The Sun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود