راز اخراج علی دایی از سرمربیگری تیم ملی فاش شد

راز اخراج علی دایی از سرمربیگری تیم ملی فاش شد

علی دایی در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۰ عملکرد بسیار ضعیفی به عنوان مربی تیم ملی داشت و تیم در دور پایانی این مسابقات در ۵ مسابقه تنها موفق به کسب ۶ امتیاز شد و از بین پنج تیم در جایگاه چهارم ایستاد. پس از شکست تیم ملی مقابل عربستان در بازی پنجم، فدراسیون فوتبال دایی را از مربیگری تیم برکنار کرد. محمد آخوندی، سخنگوی سابق سازمان تربیت بدنی در گفتگو با برنامه «سلام صبح بخیر» در مورد اخراج علی دایی از مربیگری تیم ملی ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی گفت: «آن چیزی که بنده می ‌دانم و مطلع هستم، دستور برکناری آقای دایی از نهاد ریاست جمهوری ابلاغ شد.»

وی در ادامه می گوید: «حتی قبل از اینکه خبر رسمی اعلام شود یکی از مسئولان رسانه ‌ای وقت با من تماس گرفت و اعلام کرد که تصمیم گرفته شده آقای دایی دیگر نباشند و شما خبرش را اعلام کنید. من در پاسخ به آن تماس عرض کردم که مسئولیت سازمان ورزش با نفر دیگری است و ایشان باید به من اعلام کنند که چنین خبری را اعلام کنیم چون این موضوع در اختیار فدراسیون فوتبال است.»

اخراج علی دایی

آخوندی ادامه می دهد: «در واقع ما از اعلام آن خبر در روابط عمومی سازمان تربیت بدنی امتناع کردیم ولی ساعتی بعد این خبر منتشر شد. اینکه بخواهیم بگوییم شخص رئیس جمهور بود، طبق اطلاعاتی که من دارم، بله، شخص رئیس جمهور بود. اما اگر بخواهیم رسمی بگوییم بنابر اطلاعاتم نهاد ریاست جمهوری این تصمیم را گرفت. برداشتم این است به دلیل فشار افکار عمومی اطرافیان آن مجموعه را به این تصمیم رساندند که در این مقطع آقای دایی برکنار شوند.»

چندی پیش حسن اشجاری، مدافع چپ سابق تیم ملی که در زمان مربیگری دایی از بازیکنان ثابت تیم بود، در خصوص برکناری علی دایی بعد از باخت ۱-۲ مقابل عربستان گفته بود: «نتیجه بازی با عربستان هیچ تاثیری بر روی اخراج علی دایی از تیم ملی نداشت و تنها دلیل اخراج دایی، راه ندادن احمدی نژاد به رختکن بود. بین دو نیمه بازی با عربستان احمدی نژاد به یکباره و بدون هماهنگی تصمیم گرفت وارد رختکن بشود که علی دایی با توجه به محدودیت زمانی بین دو نیمه اجازه حضور احمدی نژاد را نداد. همین مسئله باعث ناراحتی شدید احمدی نژاد و همراهانشان شد.»

اخراج علی دایی

سخنگوی سابق سازمان تربیت بدنی در خصوص صحت این ادعا می گوید: «من اصلا در این مورد اطلاعی ندارم. من واقعا اطلاع ندارم.»

آخوندی در پایان اضافه می کند: «نظر شخصی ‌ام این است که آن تغییر اشتباه بود و اگر آقای دایی در رأس تیم ملی می‌ ماندند ما به جام جهانی صعود می ‌کردیم.»

گفتنی است علی دایی که دستی در کار خیر نیز دارد، پس از مدت ها تلاش، چند روز پیش از خانواده ای که ۱۶ سال رضایت نداده بود و تصمیم به قصاص زندانی داشت، رضایت گرفت و در دقیقه ۹۰ رضایت اولیای دم را گرفت.

بیشتر بخوانید:

کشف و ثبت ماهی جدیدی به نام «علی دایی»

دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • ارژنگ آذر ۲۱, ۱۴۰۰

    علی دایی از قدیم خیلی کار های خیر انجام می داده که رسانه ها از یک صدمش هم اطلاع ندارند .

  • علی آذر ۲۵, ۱۴۰۰

    اتفاقا با زیرکی همه کارهاشو رسانه ای میکنه