کیانو ریوز، بازیگر مطرح هالیوود، بهترین کلکسیون موتور در دنیا را دارد

کیانو ریوز، بازیگر مطرح هالیوود، بهترین کلکسیون موتور در دنیا را دارد

کیانو ریوز به احتمال زیاد یکی از افسانه ای ترین بازیگران کره زمین است. او در برخی از فوق العاده ترین فیلم ها از جمله مجموعه فیلم های «ماتریکس»، «سرعت»، «جان ویک» و… بازی کرده است. او حتی در دنیای مجازی هم فعالیت داشته و در بازی ویدیویی Cyberpunk 2077 ایفای نقش کرده است.

اما او فقط یک بازیگر درجه یک هالیوودی نیست، بلکه انسان فوق العاده ای هم هست. گفته می شود در آخرین روز فیلمبرداری صحنه های مبارزه فیلم «ماتریکس»، کیانو به هر یک از ۱۲ عضو تیم بدلکاری یک موتورسیکلت هارلی دیویدسون هدیه داده که قیمت هر کدام در آن زمان بین ۷ تا ۴۰ هزار دلار بوده است.

کیانو ریوز

جدای از این ها او عاشق موتورسیکلت است و به طرزی عجیب عشق او به موتورسیکلت به نحوی راه خودش را به داستان فیلم هایی که او در آن ها بازی کرده پیدا کرده است.

به نقل از MotorBikeWriter، کیانو ریوز در حین بازی در سینمای هالیوود و دور از سرزمین مادری اش یعنی کانادا مدل های مختلفی از موتورسیکلت را خریده و فروخته، از جمله سوزوکی GS100E، سوزوکی GSX-R750، کاوازاکی KZ 900، هارلی دیویدسون شاول‌هد (۱۹۸۴) و…

کیانو ریوز

فکرش را بکنید که موتورتان را در وب سایتی برای فروش گذاشته اید و کیانو ریوز در خانه تان را بزند و بخواهد موتور را از نزدیک ببیند.

یک موتور دوکاتی ۹۹۸ (۲۰۰۴) نیز که در فیلم The Matrix Reloaded نیز شبیه‌اش دیده شده بود، در گاراژ کیانو هست که به قول خودش برای واچووسکی ها از آن مراقبت می کند.

این دوکاتی، همان موتوری است که کری-آن ماس، همبازی کیانو در این فیلم سوار شدن و راندنش را یاد گرفت. کیانو ریوز موتورهای مخصوص پیست هم دارد که از جمله آن ها می توان به کاوازاکی نینجا ZX-10R اشاره کرد. علاقه ی کیانو ریوز به موتورسیکلت، یک علاقه ی زودگذر نیست؛ او شیفته ی موتور است.

البته نیازی به گفتن نیست که در میان موتورهای او چند مدل Arch نیز وجود دارد. به نظر می رسد این بازیگر سینمای عشق موتور در کلکسیونش یک El Diablo نیز دارد؛ موتوری که توسط گروه های موتورسوار تورنتو مورد استفاده قرار می گرفته است.

خلاصه این که کیانو ریوز یکی از بهترین کلکسیون های موتورسیکلت دنیا را دارد. تمام.

بیشتر بخوانید:

واکنش کیانو ریوز به عکس معروف «کیانو غمگین»: «فقط دارم ساندویچم رو می خورم، بابا!»

ماجرای ازدواج کیانو ریوز با وینونا رایدر از زبان خودش

هر آنچه که باید در مورد کیانو ریوز بدانید؛ سرگذشت پرفراز و نشیب جنتلمن هالیوود

منبع: Auto Exposite
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • تیم کوک اسفند ۱۱, ۱۴۰۰

    یکی از خوش اخلاق ترین بازیگران دنیا