انتشار قسمت نهم سریال خاتون ؛ دلیل توقف پخش این سریال محبوب چه بود؟

انتشار قسمت نهم سریال خاتون ؛ دلیل توقف پخش این سریال محبوب چه بود؟

بالاخره بعد از وقفه ای طولانی، قسمت نهم سریال خاتون پیش روی بینندگان قرار گرفت. این سریال که پخشش در مهرماه متوقف شده بود، با اتفاقاتی که در نیمه راه برایش افتاد، خاطر بینندگانش را مکدر کرد. سریال «خاتون» محبوب و پربیننده بود؛ در این شکی نیست اما این سریال که قرار بود در ۱۵ قسمت پخش شود در اواسط راه و پس از قسمت هشتم ناگهان متوقف و گفته شد بقیه قسمت هایش با وقفه در قالب یک نیم فصل دیگر منتشر خواهد شد.

این اتفاق انتقادات، اعتراضات و نیز شایعاتی را به همراه داشت. در حالی که صفحات هواداری و فن پیج های این سریال سعی داشتند توقف پخش آن را به مسائلی نظیر توقیف و سانسور و ممیزی ربط بدهند و از قِبل آن مخاطبان بیشتری را برای خود دست و پا کنند، حرف های اشکان خطیبی، یکی از بازیگران سریال که با ذکر مثال هایی از چند سریال خارجی که پس از ۷ یا ۸ قسمت پایان یافته بودند، هواداران را خشمگین تر کرد. البته او ذکر کرده بود که «در شرایط کرونایی» همه ی تلاش شان را خواهند کرد تا سریال دوباره بعد از یک وقفه پخش شود.

خاتون

پس از این جریان، پلتفرم عرضه کننده سریال، یعنی نماوا که منبع اصلی درآمدش فروش حق عضویت به کاربران است متهم شد که می خواهد با روشی غیر اخلاقی مخاطبان را ناچار به خرید یک حق عضویت سه ماهه دیگر بکند.

پس از این حواشی، علی اسدزاده، تهیه کننده سریال «خاتون» توضیحاتی را ارائه کرد. وی گفت که با وجود رعایت شیوه نامه های بهداشتی سر صحنه فیلمبرداری، بسیاری از بازیگران و عوامل به کرونا مبتلا شدند و از آن جایی که اغلب اوقات بازیگران رو به روی هم نقش داشته اند، ادامه ی فیلمبرداری میسر نبوده و همین، روند تولید را دچار وقفه کرد و گروه سازنده به ناچار مجبور به تقسیم سریال به دو نیم فصل شد. اما با بهبودی حال عوامل فعالیت ها دومرتبه از سر گرفته شده است.

خاتون

چنین اتفاقی البته مسبوق به سابقه بوده و سریال های «دل» و «گیسو» نیز دست به گریبان سرنوشت های مشابهی شده بودند که یکی از تبعات ویرانگرش از دست رفتن اعتماد مخاطبان خواهد بود.

به هر تقدیر پخش سریال خاتون پس از وقفه ای طولانی مدت دوباره از سر گرفته شده است و طبق برنامه قرار است دوشنبه هر هفته منتشر شود هرچند که این هفته با یک روز تاخیر این اتفاق افتاد…

بیشتر بخوانید:

سریال خاتون و هر آنچه باید درباره آن بدانید

دیجیاتو
بدون نظر

ورود