اعتراض به توزیع فلفل دلمه ای برگشت خورده از روسیه در مناطق فقیرنشین کشور + ویدئو

اعتراض به توزیع فلفل دلمه ای برگشت خورده از روسیه در مناطق فقیرنشین کشور + ویدئو

انتشار خبر توزیع فلفل دلمه های برگشت خورده ی ایران از روسیه در مناطق فقیر نشین کشور انتقاداتی را در پی داشته است.

مدتی قبل بود که اعلام شد فلفل دلمه های صادراتی ایران به دلیل وجود سموم کشاورزی از روسیه برگشت خورده است.

در حالی که علت برگشت خوردن بسیاری از محصولات کشاورزی ایران طی ماه های اخیر هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد و بحث ها در اینباره بالا گرفته، نهادی به نام «قرارگاه محرومیت زدایی جنوب غرب» با انتشار ویدئویی در اینستاگرام اعلام کرد که همان فلفل دلمه های برگشت خورده را در میان مردم جنوب تهران توزیع کرده و علت برگشت خوردن این محصولات را هم اشباع بازار روسیه عنوان کرد.

این اقدام اما انتقاداتی را به دنبال داشته است. منتقدان به توزیع این محصولات در میان مردم در حالی که هنوز شبهاتی درباره ی سلامت آن ها وجود دارد و علت دقیق برگشت خوردن آن ها روشن نشده، معترض شده اند.

روزنامه اطلاعات از منتقدان این اقدام بوده و در اینباره نوشته است:

«پس از روشن شدن ماجرای برگشت خوردن فلفل های دلمه ای از روسیه که علت آن وجود چهار نوع سم کشاورزی ثبت نشده دراین کشوراعلام شد، اکنون تصاویری درفضای مجازی دست به دست می شود که نشان می دهد برخی از این محموله ها درمناطق فقیر نشین برخی شهرها با عناوین خاص و بعضا فریبنده درحال توزیع است یا به عنوان خوراک دام دربرخی دامداری ها مورد استفاده قرار می گیرد و در نهایت معدوم نشده است.

شاید گفته شود که این فلفل های دلمه ای با استانداردهای ایران سالم است و منعی برای مصرف به هر شکل ندارد اما نوع واکنش روس ها به برگشت خوردن این فلفل های دلمه ای به گونه ای است که شک برنگیز می شود؛ چرا که ظاهرا آنان از توضیحات ارایه شده از سوی دستگاه های مسئول ایرانی درباره ثبت نشدن سموم استفاده شده دراین محصولات در کشورشان چندان قانع نشده و خواستار بازدید حضوری از مزارع و گلخانه های کشت این محصول و نمونه برداری شده اند که قرار است هفته جاری انجام شود.

از همین رو به نظر می رسد دستکم تا زمان روشن شدن بررسی روس ها دراین باره که قطعا بی طرفانه و با حفظ منافع ملی کشورشان است، سازمان غذا و دارو و حفظ نباتات نباید اجازه هر گونه مصرف داخلی این محصولات را بدهند و اگر هم به هر شکل توزیع شده، اطلاع رسانی شود تا مردم از مصرف آن خودداری کنند.

قطعا این موضوع با ضرر ونارضایتی بخشی از کشاورزان همراه خواهد بود اما در نظر داشتن سلامت مردم وقاطعیت برای اصلاح وضع فعلی که باعث حفظ اعتبار ونام ونشان محصولات کشاورزی ایران در جهان می شود براین ضررکوتاه مدت، برتری و اولویت دارد.»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • مهمان دی ۱۳, ۱۴۰۰

  از حکومتی که مازوت می سوزونه و دودش رو توی حلق مردمش میکنه انتظار دارید نگران سلامتی مردم باشه؟!

 • Sadatgafari دی ۱۴, ۱۴۰۰

  همون علی اگه قبولش داری بزنه کمر تو و بقیه قاتلان مردم فقیر بشکنه.که بامن سم به خوردمردم میدی.

 • دیپلمات تجارت دی ۱۴, ۱۴۰۰

  بذخی تجار بجای ارسال تولیدات درجه یک خود بداخل کشور و رعایت حال ملت در وضعیت فعلی تا توانستند تولیدات مرغوبشان را به بیرونی ها فروختند لذا خداوند ترنیبی داد تا انها نخرند و اینها مجبور شوند تولیدات خودرا به ملت بدهند .

  • مهمان دی ۱۶, ۱۴۰۰

   اگر تولیدات مرغوبشون اینه که حتی روسیه هم پس میفرسته پس تولیدات نامرغوبشون ببین چیه دیگه.