رامین طلوعی تهرانی، سیاستمدار ایرانی تبار و دستیار جدید وزیر امور خارجه آمریکا کیست؟

رامین طلوعی تهرانی، سیاستمدار ایرانی تبار و دستیار جدید وزیر امور خارجه آمریکا کیست؟

رامین طلوعی تهرانی یک سیاستمدار امریکایی ایرانی تبار است. او که در آیووا سیتی امریکا به دنیا آمده، چند روز پیش توسط آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه، به سمت دستیار امور اقتصادی و بازرگانی وی منصوب شده است.

آنتونی بلینکن، دوم فوریه ضمن توییتی خبر از انتصاب رامین طلوعی داده و ابراز امیدواری کرد تجربیات گسترده طلوعی به کمک این بخش بیاید. انتخاب رامین طلوعی به این سمت، پیش تر به موافقت سنای امریکا رسیده است.

رامین طلوعی تهرانی معاون وزیر امور خارجه امریکا  کیست؟

رامین طلوعی دارای تحصیلات عالیه است و کارشناسی خود را از دانشگاه هاروارد و کارشناسی ارشدش را از دانشگاه آکسفورد اخذ کرده است.

رامین طلوعی تهرانی در تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۱۴ به عنوان دستیار امور بین الملل وزارت خزانه داری امریکا انتخاب شد. او قبل تر در همین وزارتخانه سمت هایی را به عهده داشته است.

رامین طلوعی تهرانی معاون وزیر امور خارجه امریکا  کیست؟

او از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ مدیر اداره نیمکره غربی و از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ سمت مشاور ارشد معاون وزیر خزانه داری را بر عهده داشته است. وی همچنین از سال ۹۹ تا ۲۰۰۱ معاون مدیر و اقتصاددان بین المللی در بخش اروپای مرکزی و جنوب شرقی وزارت خزانه داری ایالات متحده امریکا بوده است. رامین طلوعی در سمت جدید، مسئولیت سیاست مالی و بین ‌المللی خزانه داری آمریکا، هماهنگی با کشورهای گروه ۲۰ (G-20) و مسائل اقتصادی دو جانبه و داخلی را بر عهده دار بود.

رامین طلوعی تهرانی معاون وزیر امور خارجه امریکا  کیست؟

پس از ترک خزانه داری، طلوعی به عنوان استاد اقتصاد بین الملل در انستیتوی استنفورد مشغول به کار شد. در نوامبر ۲۰۲۰ از او به عنوان عضو داوطلب تیم انتقال قدرت به جو بایدن در وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا نام برده شد.

یکی از وظایف مهم طلوعی تهرانی در سال ۲۰۲۲ استفاده از اهرم‌ های اقتصادی در جهت پیشبرد منافع ایالات متحده آمریکا خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

هیلاری کلینتون: «پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ پایان دموکراسی ما خواهد بود!»

نگاهی به کارنامه «وندی شرمن»: فرد شماره ۲ وزارت خارجه دولت جو بایدن

یک نظر

ورود