۷ سلبریتی که از ویژگی های ظاهری منحصر به فردی برخوردارند

۷ سلبریتی که از ویژگی های ظاهری منحصر به فردی برخوردارند

بر کسی پوشیده نیست که در صنعت هالیوود، ظاهر حرف اول را می زند. ما اغلب، تصاویر دستکاری شده ای در نشریات و شبکه های اجتماعی می بینیم که انتظاراتی غیر واقعی درباره ی استانداردهای زیبایی ایجاد می کنند. اما سلبریتی ها آدم هایی عادی مانند ما هستند. و از آنجایی که هیچکس کامل نیست، یکی از جذاب ترین چیزها در زندگی این است که هیچکس مانند دیگری آفریده نشده است.

در ادامه از سلبریتی هایی خواهیم گفت که ویژگی های ظاهری منحصر به فردی دارند.

هری استایلز: ۴ نوک سینه

این یک حالت نادر است و از قرار معلوم این خواننده ی انگلیسی در کنار شخصیت خاصش از این ویژگی منحصر به فرد هم برخوردار است. هری استایلز در سال ۲۰۱۷ در مصاحبه ای به شایعات درباره ی داشتن ۲ نوک سینه اضافه پرداخت و این موضوع را تأیید کرد.

این اتفاق در زمان شکل گیری بدن در دوران جنینی رخ می دهد. سلول های تشکیل دهنده ی نوک سینه ممکن است بر حسب تصادف به پایین قفسه سینه جا به جا شوند و به شکل برآمدگی های کوچک صورتی رنگی ظاهر شوند که در زیرشان بافت سینه وجود داشته باشد.

الیزابت تیلور: چشمانی بنفش رنگ با مژه های اضافه

در تصویر سمت راست نه فیلتری به کار رفته، نه الیزابت تیلور مژه مصنوعی به چشم دارد. تیلور با دو ردیف مژه هم در بالا و هم در پایین چشم هایش متولد شده بود. و اگر با دقت بیشتری نگاه کنید به ویژگی منحصر به فرد دیگری در چهره ی تیلور پی خواهید برد که چشمان آبی بنفش او است. یک جهش ژنتیکی در تیلور منجر به دیس تیکیازیس (Distichiasis) شده بود، حالتی که در آن ردیف مژه ها به جای یکی، دو تا می شود.

وقتی در قسمت داخلی و خیس ِ پلک، مو بروید، نتیجه گاهی ایجاد یک ردیف مژه ی اضافی می شود یعنی همان چیزی که در تیلور وجود داشت. این جهش ژنتیکی گاهی می تواند یک موهبت باشد، اما گاهی هم چشم را اذیت می کند و مشکلات دیگری به بار می آورد. اما شانس با الیزابت تیلور یار بود و دیس تیکیازیس تنها به زیبایی طبیعی اش افزوده بود.

وینی هارلو: بیماری ویتیلیگو

وینی هارلو، مدل جامائیکایی – کانادایی دوست ندارد با بیماری اش تعریف شوید. او در سال ۲۰۱۱ در ویدئویی در یوتیوب اظهار کرد که ویتیلیگو نه نقطه ی کانونی فعالیت حرفه‌ای اش بلکه یک ویژگی ظاهری است که آن را پذیرفته است و کسانی که به این مشکل دچارند نباید از آن خجالت بکشند.

ویتیلیگو یا پیسی یک اختلال نادر خودایمنی است که از ۱۰۰ نفر یکی را درگیر می کند. ویتیلیگو را نتیجه ی بروز یک تغییر در دستگاه ایمنی می دانند. بر اثر این تغییر، سلول هایی که وظیفه ی تولید رنگدانه را برعهده دارند از میان می روند و درنتیجه تغییراتی در پوست رخ می دهد. وینی می گوید: «من اعتقاد دارم زیبایی در نگاه بیننده است». این تفاوت ها هستند که ما را زیبا می کنند.

سیل: جای زخم روی صورت

بعضی ویژگی های فیزیکی به علامت شخصی ما بدل می شوند، حتی زمانی که از سلبریتی ها صحبت می کنیم. و این همان چیزی است که درباره ی سیل، خواننده ی انگلیسی وجود دارد که روی صورتش جای زخم دارد. طی سالیان هواداران سیل نظریات و گمانه زنی های زیادی درباره ی جای زخم های او مطرح کرده اند. با این حال، معلوم شد که بر اثر یک مشکل پزشکی به وجود آمده است.

لوپوس اریتماتوی دیسکوئید (Discoid lupus erythematosus) نوعی لوپوس است که باعث یک مشکل پوستی مزمن می شود که با درد و التهاب همراه است و می تواند یک جای زخم روی پوست باقی بگذارد. این مشکل پوستی اغلب، صورت، گوش ها و کف سر را درگیر می سازد. سیل که به واسطه ی فعالیتش در عرصه ی موسیقی و همچنین ازدواجش با هایدی کلوم، مدل مشهور شناخته می شود، اجازه نداده لوپوس مانع موفقیتش در حرفه ی خود شود.

گیتن ماتارازو: بیماری استخوانی

گیتن ماتارازو یکی از محبوب ترین بازیگران سریال «چیزهای عجیب تر» (Stranger Things) است. چه به خاطر شخصیت فوق العاده اش باشد و چه به خاطر چهره اش، این بازیگر جوان قلب تماشاگران این سریال را ربوده است. اما علت حضور او در این فهرست ابتلایش به ﮐﻠﯿﺪوﮐﺮاﻧﯿﺎل دﯾﺴﭙﻼزی (Cleidocranial dysplasia) است.

ﮐﻠﯿﺪوﮐﺮاﻧﯿﺎل دﯾﺴﭙﻼزی یک اختلال استخوانی ژنتیکی است. این اختلال در گیتن باعث شکل گیری دندان های اضافه و فقدان ترقوه شده است. گیتن ماتارازو در اینستاگرامش از زندگی با این بیماری می گوید. او همیشه رویکرد مثبتی داشته و بر اهمیت بالا بردن دانش خود از این بیماری تأکید داشته است.

کامرون دیاز: بیماری روزاسه

آرایشی در کار نیست. کامرون دیاز از ویژگی نادری برخوردار است که باعث می شود به طور طبیعی چهره ای گل انداخته داشته باشد. این مشکل پوستی که به آن روزاسه گفته می شود بر روی صورت اثر می گذارد و التهاب، سرخی گونه ها، بینی، چانه و پیشانی، نشانه های آن هستند. این ستاره ی هالیوودی با روزاسه متولد شده که گرچه به طور کامل قابل درمان نیست اما قابل کنترل است. او در مصاحبه ای به حساس بودن پوستش اذعان کرد.

خواکین فینیکس: لب شکری

خواکین فینیکس تنها با توانایی های بازیگری تحسین برانگیزش یا نقش مهمش به عنوان یک فعال حقوق حیوانات شناخته نمی شود. فینیکس ویژگی ظاهری ای دارد که او را خاص تر هم کرده است. او یک جای زخم روی لب بالایش دارد که در حقیقت یک شکاف لب میکروفرم است. این اتفاق بر اثر یک جهش ژنتیکی رخ می دهد.

شکاف لب بر اثر نقص های مادرزادی به وجود می آید، زمانی که لب یا دهان نوزاد در دوران بارداری به درستی شکل نمی گیرد. فینیکس نوع خفیف تری از شکاف لب را دارد که بیشتر شبیه به یک خال مادرزادی است.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود