آهنگ جدید خواننده مشهور ترک به بحرانی سیاسی در ترکیه تبدیل شده است

آهنگ جدید خواننده مشهور ترک به بحرانی سیاسی در ترکیه تبدیل شده است

موزیک ویدیو جدید و جنجالی آهنگ Geççek تارکان که ۲۴ ساعت پس از انتشار از مرز ۷ میلیون بازدید در یوتیوب گذشت و به پربحث ترین های توئیتر تبدیل شد سانسور خواهد شد.

موزیک ویدیو Geççek یا Geçecek  (می گذرد) به بحث داغی در سیاست نیز تبدیل شد. عده‌ای با تمجید آن را به وضعیت سیاسی کشور نسبت داده و عده‌ای نیز به انتقاد و تخریب آن پرداختند.

 آهنگ Geççek تارکان

در این میان تارکان اظهار داشت این آهنگ را برای تسلی و امید بخشیدن به مردم در دوران سخت کرونا خوانده است.

این روزها همه جا صحبت از موزیک جنجالی تارکان با نام گچچک (گِچِجِک) است که از سوی بسیاری از چهره های سیاسی ترکیه مورد تمجید قرار گرفته است. تاکنون بیش از ۵۰ میلیون بازدید از ترانه تارکان با مضمون مخالفت سیاسی به پدیده افکار عمومی و فضای مجازی تبدیل شده است.

شاید کسی تا دیروز کسی فکرش را هم نمی‌ کرد که تارکان توت اوغلو خواننده آهنگ های عاشقانه به یکباره ترانه ای بخواند که همه در مخالفت این اثر با حزب سیاسی خاصی را اذعان کنند.

 آهنگ Geççek تارکان

تارکان در اقدامی هوشمندانه اعلام کرد که منظور او کرونا بوده و مخالفت با جناح یا حزبی خاص را رد کرد. او سیاسی بودن آهنگ را تکذیب کرده  است.

شکایات مربوط به چک به RTÜK رسید ! بسته به شدت شکایت، ممکن است نسخه ای با کلمات سانسور شده مخصوص تلویزیون ارائه شود یا فقط پخش در اینترنت مجاز باشد.

 آهنگ Geççek تارکان

دستمایه نما آهنگ نیز، زندگی در قرنطینه است. بازدید از این نما آهنگ تا هنگام نوشتن این متن، از شانزده میلیون گذشته است.

تارکان به پخش کننده رادیو، مهمت پلنت، گفت که چرا این آهنگ را نوشت: «فکر کردم شاید این آهنگ کمی به ما آرامش دهد، به ما روحیه و امید بدهد. امیدوارم “Geççek” لبخندی بر لبان شما بیاورد و برای همه خوب باشد. »

اما محمود چنار، منتقد موسیقی در یادداشتی در سایت گازته دووار (روزنامه دیوار)، ترانه تازه تارکان را “پاپ اعتراضی” لقب داد و نوشت که هر کس این ترانه را بشوند، “بی برو برگرد” در می‌ یابد که سراینده‌ اش به جز ویروس عالمگیر کرونا، توجه را به حکومت موجود و بحران اقتصادی نیز جلب کرده است که “در نتیجه سیاست های این حکومت به بار آمده و مردم را به تنگ آورده است.»

 آهنگ Geççek تارکان

آقای چنار، تارکان را ستود که توانسته همزمان دو پیام را به مخاطب برساند. حال آنکه خود تارکان چنین ادعائی نکرده است.

معنای شعر آهنگ Geçcek چهره های سیاسی را به دو قسمت تقسیم کرد. مرال آکشنر با اشاره به اینکه آهنگ جدید تارکان برای اهداف سیاسی ساخته شده است، در توییتر خود نوشت: “بیشترش رفته، تقریباً تمام شده “. فخرالدین کوجا با بیان اینکه این اپیدمی برای همه گیری ساخته شده است، گفت: «از تارکان عزیز برای کمکش در مبارزه با همه گیری c.o.v.i.d تشکر می کنم.»

 آهنگ Geççek تارکان

سیاستمداران حزب حاکم عدالت و توسعه، “نیت خوانی” رقبای سیاسی خود از ترانه تازه تارکان را به ریشخند گرفتند. آلپای اوزآلان نماینده ازمیر در مجلس توییت کرد: “اپوزیسیونی را که امیدش تارکان باشد، این طوری مثل مرغداری نمی‌ شود اداره کرد..” حلیمه کوکچه، معاون شعبه حزب عدالت و توسعه در استانبول در توییتی نوشت: “این خل و چل‌هایی که دم گرفته‌اند: گچجک، گچجک، گمان می‌ کنند دارند مخالفت می‌ کنند در حالی که عقلشان آن قدر کور شده که نمی‌ توانند بفهمند از این کار به جز تضمین پیروزی اردوغان در انتخابات آینده، هیچ چیز دیگری بر نمی آید.”

 آهنگ Geççek تارکان

بخشی از آهنگ جدید تارکان

? Geççek geççek elbet bu da geççek
میگذره،میگذره البته اینم میگذره
? Gör bak umudun gününü gün etçek…
ببین و نگاه کن امیدت، روزت رو میسازه…

? Gitçek gitçek geldiği gibi gitçek
میره، میره همون جور که اومده میره
? Her şeyin sonu var, bu çile de bitçek…
هر چیزی پایانی داره، این مصیبت هم تموم میشه…

 آهنگ Geççek تارکان

تارکان کیست؟

تارکان توت‌ اوغلو (Tarkan Tevetoğlu) متولد ۱۷ اکتبر ۱۹۷۲ است و در شهر آلتزی کشور آلمان غربی به دنیا آمده است. او خواننده، ترانه‌ سرا و آهنگساز اهل ترکیه است که طرفداران خیلی زیادی دارد.

پدر تارکان، علی تِوِت‌اوغلو و مادرش نشه قهرمان است. مادرش، “نشه”، نام قهرمان یکی از داستان‌ های افسانه‌ ای را برای او انتخاب کرد. عشق و علاقه تارکان به موسیقی از سال‌ های کودکی آغاز شد تا اینکه در سال ۱۹۸۶ همراه با خانواده راه ترکیه را در پیش گرفت و ساکن شهر کارامورسل شد.

چند سال بعد همراه خانواده به استانبول مهاجرت کرده و در مدرسه موسیقی uskudar به تحصیلش ادامه داد و برای امرار معاش در مکان‌ ها و مراسم‌ ها مختلف ترانه‌های سنتی اجرا می‌کرد! بعد از اتمام دبیلمان را گرفت، ولی در همین موقع با صاحب شرکت موزیک استانبول پلاک، mehmet sogutoglu آشنا شد و قرارداد ساخت آلبوم موسیقی را امضا کرد.

تارکان در سال ۱۹۹۷ شرکت موسیقی خود را تأسیس کرده و تحت عنوان آن آلبوم برایت می‌ میرم را منتشر کرد که در مدت زمانی کوتاه به فروش سه و نیم میلیونی رسید. لازم است ذکر شود که در این آلبوم تارکان وظیفهٔ ترانه‌ سرایی و آهنگ‌ سازی بیشتر ترانه‌ ها را بر عهده داشت.

 آهنگ Geççek تارکان

ازدواج تارکان

تارکان زمانی که ۱۹ سال داشت با مدل فرانسوی ژولیت رابطه‌ ای را آغاز کرد که دو سال بیشتر به طول نینجامید.

در سال ۱۹۹۴ ، رابطه اش با یکی از روزنامه‌نگاران ترکیه به نام الیف دائدویرن را تأیید کرد. رابطه این دو علی‌رغم اختلاف سنیشان (الیف ۶ سال از تارکان بزرگتر بود) عالی پیش می‌ رفت، ولی درست زمانی که تارکان برای ادامه تحصیل به آمریکا عزیمت کرد رابطه‌ شان رو به سردی رفت که در نهایت در سال ۱۹۹۶ از هم جدا شدند.

در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۸ به مدت ۷ سال با بیلگه اوزترک در رابطه بود و در حالی که خبرهایی از ازدواج این دو به گوش می‌ رسید راه‌هایشان را از هم جدا کردند.

تارکان در ششم ماه مهٔ ۲۰۱۶ در شهر کلن آلمان با پینار دیلک ازدواج کرد. دیلک یکی از طرفداران دیرینه تارکان بود که در سال ۲۰۱۰ در یکی از کنسرت‌ های تارکان با هم آشنا شده بودند.

 آهنگ Geççek تارکان

اینستاگرام تارکان

صفحه اینستاگرام تارکان بیش از ۵ میلیون ۸۰۰ هزار فالوئر دارد. این خواننده مشهور ترک در صفحه خود تا لحظه نوشتن این مطلب ۴۸۱ پست منتشر کرده است و ۲۸۹ حساب کاربری را دنبال می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد زندگی و کارهای حرفه ای او، می توانید صفحه اینستاگرام او را دنبال کنید.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

ازدواج دمت اوزدمیر و اعوزهان کوچ با خواستگاری در شب ولنتاین جدی شد

طلاق امراه ، خواننده مشهور ترکیه، با پرداخت ۶۰ میلیون تومان نفقه در ماه

بوراک ازچیویت و فحریه اوجن؛ زوج مشهور ترک که برای هر تبلیغ ۲۰ میلیارد تومان می گیرند

کنسرت ابراهیم تاتلیس بعد از ۱۲ سال ؛ بازگشت به صحنه

بازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغان

بازیگر مشهور ترکیه، ارکان پتک کایا در سریال ایرانی «بلیط یکطرفه» کیست؟

درگذشت فاطمه گریک ؛ نازنین سینمای ایران و هنرپیشه دوران طلایی سینمای ترکیه

نقابدار تو کی هستی ؟ مسابقه جدید تلویزیون ترکیه که می‌گویند تبلیغ شیطان‌پرستی است!

مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • Hamed اسفند ۷, ۱۴۰۰

    متن آهنگ سرچ زدم عالی بود. ما که میدونیم برای چی خونده