اوکراینی‌ها از کشته شدن ژنرال ارشد چچنی و دست راست رمضان قدیروف خبر می‌دهند

اوکراینی‌ها از کشته شدن ژنرال ارشد چچنی و دست راست رمضان قدیروف خبر می‌دهند

کمتر از دو روز پس از ورود نیروهای ویژه بدنام چچنی موسوم به «جوخه کشتار چچن» به اوکراین به دستور ولادیمیر پوتین و رمضان قدیروف، گزارش می شود که یکی از ارشدترین ژنرال های چچنی توسط نیروهای اوکراینی کشته شده است. گزارش های محلی مدعی هستند که ماگومد توشائف (Magomed Tushaev) فرمانده نیروهای چچنی در نبردی در فرودگاه آنتونوف کشته شده است. همچنین نیروهای نظامی اوکراین مدعی شده اند که توانسته اند با موفقیت یگانی بزرگ از نیروهای ویژه چچنی که دیروز برای شکستن دفاع کی‌یف به این منطقه گسیل شده بودند را نابود کنند.

کشته شدن ژنرال ارشد چچنی ماگومد توشائف Magomed Tushaev در اوکراین

گفته می شود که کاروان متشکل از ۵۶ تانک متعلق به این نیروها در کمین نیروهای اوکراینی قرار گرفته و بسیاری از آن ها همراه با تسلیحات و خودروهایشان نابود شده اند.  گفته می شود در این عملیات صدها نفر از نیروهای چچنی کشته شده اند. نیروهای ویژه چچن که تحت رهبری رمضان قدیروف متحد قدیمی پوتین شکل گرفته است، یک نیروی زبده و بسیار ماهر و البته بیرحم مخفی در منطقه چچن روسیه است. این نیروها که به خاطر بیرحمی و قساوتشان شناخته می شود اغلب از جنگجویان جهادی تشکیل شده اند. بر اساس گزارش ها از داخل اوکراین، با ورود این نیروهای ویژه چچنی به اوکراین، به هر یک از آن ها یک سری کارت داده شده بود که تصاویر مقامات رسمی اوکراینی روی آن ها بوده و هدف این گروه پیدا کردن و کشتن این مقامات، از جمله ولادیمیر زلینسکی رییس جمهور اوکراین بوده که این روزها به نماد مقاومت در برابر نیروهای روسی تبدیل شده است.

کشته شدن ژنرال ارشد چچنی ماگومد توشائف Magomed Tushaev در اوکراین
رمضان قدیروف رهبر چچن

چند ساعت پس از ورود نیروهای ویژه چچنی که تصاویر جمع شدنشان در جنگلی در اوکراین در شبکه های اجتماعی وایرال شده بود، این یگان با مقاومت سنگین مردم و سربازان اوکراینی در منطقه گوستومل روبرو می شوند. در این نبردها تعداد زیادی از چچنی ها کشته شده و تعدادی نیز به اسارت گرفته شده اند. یکی از دستگیر شدگان تایید کرده است که فرمانده آن ها، ژنرال ماگومد توشائف، کشته شده است. یک منبع نزدیک به وزارت دفاع اوکراین گفته است: «اکنون نیروهای گارد ملی اوکراین و واحد ویژه آلفا در حال از بین بردن باقیمانده این گروه هستند که تنها سلاح های سبکشان برایشان باقی مانده است». توشائف دست راست رمضان قدیروف، رهبر کنونی نیروهای چچنی بوده و فرماندهی یگان مووری ۱۴۱ گارد ملی چچن را بر عهده داشته است.

 

کشته شدن ژنرال ارشد چچنی ماگومد توشائف Magomed Tushaev در اوکراین

اگر چه هنوز کشته شدن این ژنرال برجسته چچنی تایید نشده اما در حال حاضر بخش دیگری از نیروهای چچنی در جنگل های اوکراین مستقر هستند و انتظار دستور فرماندهان خود برای حمله به کی‌یف را می کشند. آن ها دستور دارند که در صورت مقاومت کردن مقامات سیاسی اوکراین در برابر دستگیر شدن، آن ها را همانجا به قتل برسانند. پوتین در سخنان خود بارها مقامات سیاسی اوکراین را «نازی» خطاب قرار داده و گفته است که هدفش از حمله به اوکراین «نازی زدایی» از این کشور اروپایی است.

کشته شدن ژنرال ارشد چچنی ماگومد توشائف Magomed Tushaev در اوکراین

رمضان قدیروف ۴۵ ساله که از متحدان سرسخت پوتین و رهبر منطقه خودمختار چچن است نیز از این نیروهای ویژه چچنی دیدار کرده و با ویکتور زولوتوف ، رییس سرویس گارد ملی فدرال و معاون نیروهای گارد ملی روسیه ملاقات داشته است. رهبران جهان و کارشناسان نظامی نگرانی خود را از اعزام «شکارچیان» چچنی برای در هم شکستن مقاومت اوکراینی ها اعلام کرده اند.

بیشتر بخوانید:

چگونه فرار از آلمان شرقی با تنها یک ماشین لباسشویی، پوتین را به فکر انتقام از غرب انداخت؟

چچن کجاست و چه نقشی در جنگ روسیه و اوکراین دارد؟ + ویدیو

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • پری اسفند ۹, ۱۴۰۰

    چقدرم زشت و کریهه. عین داعش

  • شاهرخ اسفند ۹, ۱۴۰۰

    رهبری اکراین بایستی هرچه زودتر دستور بسیج مردمی صادر نموده و ملیونها نفر از مردم را مسلح نماید و با تمام توان و قدرت مقابل این جرثومه کثافط روس ایستادگی نمایند . تمرکز نیروی هوایی اکراین بایستی روی بمباران شدید منطقه مسلمان نشین چچن باشد. روسیه کثافط جرات استفاده از صلاح هسته ای را ندارد