مشاهده یک گرگینه نادر توسط پدر و دختر ۹ ساله‌اش در یلو استون + ویدیو

مشاهده یک گرگینه نادر توسط پدر و دختر ۹ ساله‌اش در یلو استون + ویدیو

یک گرگینه توسط یک پدر و دختر ۹ ساله‌اش در پارک ملی یلواستون امریکا دیده شد. این دَله، راسوی بزرگ یا گرگینه (wolverine) یکی از شش حیوان ۱۴ کیلویی است که در این پارک باقی مانده و آن‌قدر قوی هست که بتواند یک خرس را بکشد.

گمان می‌رود که تنها شش گرگینه ا هنوز در این پارک وجود داشته باشند و این احتمالا هشتمین بار طی ۱۵ سال اخیر است که یکی از آنها دیده می‌شود.

مشاهده یک گرگینه در پارک توسط پدر و دختر ۹ ساله‌اش

کارل کمپ و دختر ۹ ساله‌اش، مایا، برای اولین بار به پارک یلواستون رفته بودند که در آنجا با یک گرگینه مواجه شدند. مایا گفت: «دیدن یک گرگینه واقعا شبیه معجزه بود.»

مک نیل، صاحب آژانس توریستی Yellowstone Insights گفت این دختر ۹ ساله آنقدر هیجان‌زده شده بود که می‌گفت بهترین روز زندگی‌اش را گذرانده و هر ۱۵ دقیقه یک‌بار می‌گفت: «وای… ما امروز یک گرگینه دیدیم.»

مشاهده یک گرگینه در پارک توسط پدر و دختر ۹ ساله‌اش

کارل ویدیویی از مشاهده این گرگینه در یوتیوب به اشتراک گذاشت که در آن این حیوان کوچک روی برف نشسته و پیش از اینکه بازیگوشانه در جاده پوشیده از برف بدود، گروه تور را از دور نگاه می‌کند. او نوشت: «فقط دو سه دقیقه طول کشید اما انگار زمان متوقف شده بود.»

مشاهده یک گرگینه در پارک توسط پدر و دختر ۹ ساله‌اش

گرگینه پستانداران کوچکی هستند که بخشی از خانواده راسوها به حساب می‌آیند. این حیوانات در مناطق کوهستانی و جنگلی مرتفع زندگی می‌کنند و می‌توانند وزنی تا ۱۴ کیلوگرم داشته باشند. آنها معمولا حیوانات کوچک نظیر پرندگان و سنجاب‌ها را شکار می‌کنند و همچنین از گیاهانی نظیر میوه درخت کاج تغذیه می‌کنند. اما گرگینه‌ها علی رغم جثه کوچکشان می‌توانند بسیار تهاجمی باشند و حیواناتی با جثه چند برابر خود نظیر خرس را از پای در بیاورند.

این حیوان در فوریه ۲۰۱۳ در فهرست گونه‌های در معرض خطر انقراض قرار گرفت اما سپس در اکتبر ۲۰۲۰ از این فهرست خارج شد. با این وجود، این پستاندار همچنان مورد محافظت قانون قرار دارد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود