ویژگی‌های ابرقایق تفریحی آبراموویچ ؛ از سیستم دفاع موشکی تا لیزرهای ضدپاپاراتزی

ویژگی‌های ابرقایق تفریحی آبراموویچ ؛ از سیستم دفاع موشکی تا لیزرهای ضدپاپاراتزی

قایق رومن آبراموویچ (Roman Abramovich)، مالک تیم چلسی، از فناوری‌های مدرنی برای محافظت از مهمانان خود برخوردار است؛ از پنجره‌های ضدگلوله گرفته تا سیستم تشخیص موشک و حتی یک مینی زیردریایی برای فرار.

رومن آبراموویچ، سرمایه‌دار روسی، دو دارایی قیمتی دارد که به نظر دور از دسترس می‌رسند و آن هم ابَرقایق‌های غول پیکرش است. مالک تیم فوتبال چلسی این روزها تحت تحریم‌های دولت بریتانیا قرار گرفته و پس از روشن شدن ارتباطش با ولادیمیر پوتین و دولت روسیه، با احتمال مسدود شدن دارایی‌هایش به ارزش ۳.۲ میلیارد پوند از طرف این کشور روبه‌روست.

ابَرقایق رومن آبراموویچ سیستم دفاع موشکی و لیزرهای ضدپاپارتزی دارد

بر اساس فهرست ثروتمندان ساندی‌تایمز، ارزش دارایی‌های آبراموویچ به رقم خیره‌کننده ۱۰.۲ میلیارد پوند می‌رسد و امپراطوری او در سرتاسر جهان گسترده است؛ از عمارتی در غرب لندن گرفته تا یک مزرعه اسکی در کلرادو و قلعه‌ای در فرانسه. مالک باشگاه چلسی همچنین کلکسیونی از هلی‌کوپترها و هواپیماهای تجاری به ارزش حدود ۴۰۰ میلیون پوند دارد. ارزش کلکسیون ماشین‌های اسپرت او نیز بالغ بر ۱۶ میلیون پوند برآورد شده است.

اما این میلیاردر روسی بیش از همه به عنوان بزرگ‌ترین خریدار قایق‌های تفریحی لوکس در جهان شناخته شده است و ناوگانی به نام «نیروی دریایی آبراموویچ» دارد. او پیش از این مجموعه وسیعی از ابَرقایق‌های تفریحی داشت که اکنون تنها دوتا از آنها باقی مانده است.

ابَرقایق رومن آبراموویچ سیستم دفاع موشکی و لیزرهای ضدپاپارتزی دارد

ابَرقایق او با نام Eclipse با وزنی برابر ۱۳ هزار و ۵۶۴ تن، که در زمان راه‌اندازی، بزرگ‌ترین قایق تفریحی خصوصی در کل جهان بود، اکنون به عنوان قایق ۱.۵ میلیارد دلاری شناخته می‌شود. محل‌هایی که برای اسکان خدمه این قایق در نظر گرفته شده، بیشتر از مهمانان است و ۳۵ کابین از ۵۳ کابین به کارگران اختصاص دارد که سینمای خصوصی خودشان را دارند.

ابَرقایق رومن آبراموویچ سیستم دفاع موشکی و لیزرهای ضدپاپارتزی دارد

دو سکوی فرود بالگرد، یک آکواریوم، چندین جکوزی، سالن دیسکو و دو استخر جداگانه از دیگر امکانات قایق لاکچری آبراموویچ هستند. اما جالبت‌تر از همه فناوری مدرن Eclipse برای حفظ حریم خصوصی و محافظت از مهمانان در برابر انواع تهدیدهاست. قایق آبراموویچ با لیزرهای ضدپاپارتزی که قادر به تشخیص حسگرهای نور الکترونیکی است می‌تواند دوربین‌های پاپارتزی‌ها را حتی قبل از فلاش زدن شناسایی کرده و با پرتوهای نور مادون قرمز، عکس‌هایشان را بلااستفاده کند. همچنین شیشه‌های ضدگلوله و پوشش زرهی اطراف کابین شخصی آبراموویچ و یک زیردریایی کوچک که گنجایش سه نفر را دارد از ویژگی‌های این ابَرقایق است.

ابَرقایق رومن آبراموویچ سیستم دفاع موشکی و لیزرهای ضدپاپارتزی دارد

طی چند روز گذشته اعلام شد که هفت الیگارشی دیگر به دلیل ارتباط با پوتین از سوی دولت بریتانیا تحریم خواهند شد. پس از تحریم‌های اعمال شده از سوی اتحادیه اروپا تاکنون قایق یکی از این هفت نفر یعنی ایگور سچین (Igor Sechin) توسط ماموران گمرک فرانسه در نزدیکی مارسی توقیف شده است. اما به نظر می‌رسد آبراموویچ از این موضوع اطمینان حاصل کرده که هیچ‌کس نمی‌تواند به ابَرقایق‌هایش دسترسی پیدا کند. Eclipse هفته گذشته در بارسلونا پهلو گرفت، اما اکنون در دریای آزاد و در سواحل جزایر ویرجین در کارائیب است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود