۶ روش عالی برای سوزاندن کالری بدون نیاز به باشگاه رفتن

۶ روش عالی برای سوزاندن کالری بدون نیاز به باشگاه رفتن

اگرچه ورزش و خوردن غذای سالم یقیناً به تناسب بدن کمک می کند، کارهای دیگری هم برای سوزاندن کالری هست. اغلب این کارها وقت زیادی از شما نمی گیرند و اگر به طور مرتب انجام شوند به تناسب اندام تان بدون نیاز به رفتن به باشگاه کمک خواهند کرد. در این مطلب از Bright Side نگاهی به این روش ها خواهیم انداخت.

۱- گرفتن دوش آب داغ

سوزاندن کالری

گرفتن دوش آب داغ راهی عالی برای آسوده شدن و به آب سپردن استرس ها و نگرانی هاست. اما چیزی که هست، گذراندن حدود یک ساعت در دوش یا وان آب داغ می تواند چربی هم بسوزاند. وقتی در حال دوش گرفتن با آب داغ هستید، بدن شما باید بیشتر تلاش کند تا دمای خود را در حالت عادی نگه دارد و همین خود به سوزاندن کالری منجر می شود. مطالعات نشان داده که یک ساعت دوش یا وان آب داغ می تواند ۱۳۰ کالری را بسوزاند و می تواند استراتژی خوبی برای کاهش وزن باشد.

۲- نوشیدن آب سرد

سوزاندن کالری

این که بدن تان همواره آب داشته باشد برای سلامتی کلی بدن حیاتی است اما نحوه ی نوشیدن آب می تواند به سوزاندن کالری کمک کند. اضافه کردن چند تکه یخ به آب می تواند به سوزاندن کالری بیشتر و در نتیجه کاهش وزن منتهی شود.

زمانی که آب سرد می نوشید، بدن تان باید آن را به دمای بدن برساند و همین به طور موقت سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

۳- بو کردن وانیل

سوزاندن کالری

پژوهشگران دریافته اند که افراد چاقی که از چسب پوست با رایحه ی وانیل استفاده می کردند، کمتر هوس خوردن شیرینی جات می کردند. اگر از چسب خوش تان نمی آید، می توانید از عطرهایی با رایحه وانیل استفاده کنید که هم باعث می شوند بوی خوشمزه ای داشته باشید و هم اشتهایتان را کور می کنند.

۴- انجام کارهای خانه

سوزاندن کالری

تی کشیدن زمین و شستن ظرف شاید آزاردهنده باشد اما کارهای خانه علاوه بر این که باعث برق زدن خانه از تمیزی می شود، می تواند به کاهش وزن نیز کمک کند. یک ساعت شستن و خشک کردن یک سینک پر از ظرف می تواند به سوزاندن ۱۰۰ کالری کمک کند و تمیز کردن حمام به مدت ۳۵ دقیقه به اندازه ۳۵ دقیقه قدم زدن بر روی تردمیل کالری می سوزاند.

۵- نوشیدن چای سبز

چای سبز پر از آنتی اکسیدان است و علاوه بر جوان تر کردن پوست تان می تواند به سوزاندن کالری کمک کند. از آن جایی که چای سبز حاوی کافئین و کاتچین است، می تواند سوخت و ساز بدن تان را افزایش داده و به بدن تان کمک کند تا راحت تر چربی را تجزیه کند. اما تنها یک فنجان چای سبز کافی نیست. مطالعات نشان داده که برای دیدن نتیجه بین ۳ تا ۵ لیوان چای سبز در روز نیاز است.

۶- کم کردن دمای خانه

خنک نگه داشتن دمای خانه می تواند به کاهش وزن کمک کند. مطالعات نشان داده است که درست مثل نوشیدن آب سرد، بودن در اتاقی سرد نیز می تواند به سوزاندن کالری کمک کند.

بیشتر بخوانید:

راهکارهای ساده کم کردن میزان کالری که به کاهش وزن تان کمک فراوانی خواهند کرد

با این خوراکی های کم کالری اما سیر کننده خودتان را لاغر کنید

داستان الهام بخش کاهش وزن مرد ۲۳۵ کیلوگرمی که روزی ۵,۵۰۰ کالری مصرف می‌کرد

منبع: Bright Side
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

  • محسن فروردین ۱۴, ۱۴۰۱

    باسلام.خوردن آب سرد برای کبد مضر است.لطفا تحقیق واصلاح بفرمایید.

  • ناشناس فروردین ۱۵, ۱۴۰۱

    از ی طرف میگید حمام اب داغ باعث میشه بدن تلاش کنه دماشو رو عادی نگه داره از ی طرف میگید هوای خونه خنک باشه!

  • م فروردین ۱۸, ۱۴۰۱

    آب سرد و مخصوصا آب یخ برای کبد ضرر داره … آب باید گرم یا ولرم نوشیده بشه