چگونه از داروخانه آنلاین خرید کنیم؟

چگونه از داروخانه آنلاین خرید کنیم؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

آیا تا به حال وسوسه شده‌اید که تجهیزات پزشکی و محصولات بهداشتی مورد نیاز خود را از یک داروخانه آنلاین یا وب‌سایت دیگری خریداری کنید؟

اگر جواب این سؤال مثبت است، احتمالاً می‌دانید که باید احتیاط بیشتری در این زمینه به خرج دهید. متأسفانه وب‌سایت‌های آنلاین بسیاری وجود دارند که با فروختن داروها و محصولات پزشکی تقلبی، سلامت بیماران را به خطر می‌اندازند. این وب‌سایت‌ها مدعی هستند که داروهای نسخه‌ای را با قیمتی بسیار پایین و بدون نیاز به ارائۀ نسخۀ پزشک، می‌فروشند. محصولات خریداری‌شده از این وب‌سایت‌ها می‌توانند خطرناک بوده و سلامت شما را تهدید کنند.

در این مقاله، چگونگی تشخیص قانونی بودن یک داروخانۀ آنلاین و کیفیت محصولات آن شرح داده شده است. توصیه می‌شود تا با در نظر گرفتن تمامی نکات گفته‌شده، خرید خود را تنها از وب‌سایت‌های معتبر و مورد تأیید انجام دهید.

برخی از نشانه‌های یک داروخانه آنلاین غیر قانونی

از خریداری دارو و محصولات درمانی به صورت آنلاین، خودداری کنید. چرا که هیچ وب‌سایتی مجوز رسمی و دولتی برای ارائۀ اینترنتی محصولات دارویی به مشتریان ندارد و فعالان این زمینه، به صورت غیر قانونی عمل می‌کنند!

بنابراین اگر پیام یا ایمیل ناخواسته‌ای مبتنی بر محتوای «ارائۀ داروی ارزان» دریافت کردید، به آن توجه نکنید. این وب‌سایت‌ها تنها قصد دارند تا با تعیین قیمت‌های بسیار پایین، مشتریان را جهت خرید محصولات تقلبی خود ترغیب ‌کنند.

به طوری که خرید هرگونه محصول از این وب‌سایت‌های غیر قانونی، می‌تواند خطراتی جدی برای سلامت شما به همراه داشته باشد؛ چرا که ممکن است که محصول مورد نظر:

 • مقدار بیش از اندازه یا خیلی کمی از ترکیبات لازم برای درمان بیماری شما را در بر داشته باشد؛
 • حاوی مواد نامناسب و مضر باشد؛
 • ترکیبات فعال ناشناخته داشته و از این رو، اثر مورد نظر را نداشته باشد؛
 • تداخل دارویی ایجاد کند؛
 • عوارض جانبی خطرناکی ایجاد کرده و موجب واکنش‌های آلرژیک شود؛
 • به درستی و در فضای مناسبی نگهداری نشده باشد؛
 • تاریخ انقضای آن به پایان رسیده باشد.

نشانه‌های یک داروخانه آنلاین ایمن را بشناسید

در میان دریایی از وب‌سایت‌های فروش تجهیزات پزشکی و دیگر محصولات غیر دارویی، روش‌هایی نیز وجود دارد که با استفاده از آن‌ها، می‌توانید یک داروخانۀ آنلاین امن را شناسایی کنید. بسیاری از این وب‌سایت‌ها، شرکت‌هایی ایمن و قانونی هستند که راحتی و حریم شخصی مشتریان خود را در اولویت قرار می‌دهند.

این داروخانه‌ها از مجوزهای رسمی برای فروش برخی از محصولات بهداشتی و تجهیزات این حوزه، برخوردار هستند. جالب است بدانید که در داروخانه‌های آنلاین معتبر، مشاورانی برای پاسخگویی به سؤالات شما نیز در دسترس خواهند بود.

مزایای خرید از داروخانه‌های آنلاین

خرید محصولات غیر دارویی از وب‌سایت‌های معتبر، مزایای ویژه‌ای را نسبت به داروخانه‌های محلی ارائه می‌کند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در دسترس بودن محصولات برای افرادی که نمی‌توانند از خانه خارج شوند یا برای کسانی که در منطقه‌ای دور از داروخانه زندگی می‌کنند؛
 • راحتی بیشتر و دسترسی به طیف گسترده‌ای از محصولات؛
 • در نظر گرفتن سلامت افراد مخصوصاً در شرایط قرنطینه و ویروس کرونا؛
 • سهولت ارزیابی قیمت کالاها؛
 • دسترسی ساده‌تر به اطلاعات مکتوب محصول و ارجاع به منابعی معتبر؛
 • امکان سفارش محصولات و اخذ مشاورۀ حرفه‌ای از متخصصان این حوزه.

عوارض خرید از وب‌سایت‌های غیر معتبر

خرید محصولات داروخانه‌ای از وب‌سایت‌های نامتعبر فروش آنلاین، معایب بسیاری داشته و در مواردی، خطراتی جدی برای سلامت شما و عزیزانتان به دنبال دارند:

 • ممکن است که این محصولات منقضی شده و کیفیت آن‌ها تحت آزمایش و کنترل دقیق قرار نگرفته باشد؛
 • احتمال تقلبی بودن این محصولات زیاد است؛
 • بسیاری از این محصولات، فاقد گارانتی کیفیت هستند؛
 • این داروها راهنما و دستورالعمل استفاده ندارند؛
 • مواد تشکیل‌دهندۀ این محصولات واضح نبوده و ممکن است سمی یا غیر قانونی باشند؛
 • این داروخانه‌ها اطلاعات مطمئنی در اختیار مشتریان قرار نداده و خدمات پشتیبانی ندارند؛
 • امکان تداخل با داروهای دیگر وجود داشته و خطرات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت؛
 • عدم رعایت نکات ایمنی در حمل و نقل این محصول و نگهداری آن‌ها در شرایط نامناسب، موجب فاسد شدن این محصولات خواهد شد.

مراحل ثبت سفارش و خرید از داروخانه‌های آنلاین

در فرآیند خرید آنلاین تجهیزات پزشکی، محصولات غیر دارویی و بهداشتی از وب‌سایت‌های فروش آنلاین، باید نکات مختلفی را در نظر داشته باشید.

مرحله ۱: در وهلۀ اول، لازم است تا داروخانۀ آنلاین قانونی و معتبری انتخاب کرده و با در نظر گرفتن خدمات آن، خرید خود را انجام دهید.

مرحله ۲: در نظر داشته باشید که خرید از این داروخانه‌ها در اغلب موارد، مستلزم باز کردن یک حساب کاربری و وارد کردن اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی، آدرس منزل و شمارۀ تلفن شما خواهد بود.

مرحله ۳: قدم بعدی که از مهم‌ترین بخش‌های خرید آنلاین محصولات داروخانه‌ای نیز محسوب می‌شود، انتخاب محصولات است.

در این قسمت، لازم است تا نام محصول، مشخصات، عوارض، مواد تشکیل‌دهنده و قیمت آن را به دقت ارزیابی کنید. توجه داشته باشید که در یک داروخانۀ آنلاین معتبر، به خدمات مشاورۀ متخصصان این حوزه دسترسی خواهید داشت.

مرحله ۴: پس از طی کردن این مراحل، تنها کافی است تا محصولات انتخابی را به سبد خرید خود اضافه و ذخیره کنید. پرداخت هزینۀ لازم نیز به صورت آنلاین صورت می‌گیرد. برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، زمان مشخصی برای انجام این فرآیند اختصاص یافته است.

نکته مهم: پشتیبانی وب‌سایت‌های معتبر در صورت عدم موفقیت تراکنش و کم شدن مبلغی از حساب شما، این امر را پیگیری خواهند کرد. مبلغ مورد نظر نیز حداکثر پس از گذشت ۲۴ ساعت، به حساب شما برگشت زده می‌شود.

از کدام وب‌سایت خرید کنیم؟

داروخانه‌های آنلاین معتبر با ارائۀ خدماتی از جمله شرح کامل محصولات، راهنمایی‌ها، دستورالعمل استفاده و همچنین، لیست کاملی از انواع مواد تشکیل‌دهندۀ محصولات، اعتبار کالاها و سلامت مشتریان خود را تضمین می‌کنند.

جهت کسب اطمینان از اعتبار و قانونی بودن این داروخانه‌ها، می‌توانید به بخش‌های خبری و اطلاعات آن‌ها مراجعه و به روز بودن وب‌سایت را ارزیابی کنید. همچنین از دیگر نکات قابل توجه، برخورداری از مجوزهای لازم، ارسال محصولات از در بسته‌های باکیفیت، پردازش سریع و تحویل به موقع سفارش‌های شما است.

داروخانۀ دکتر دانیالی، یکی از برترین داروخانه آنلاین شیراز بوده و تمرکز خود را بر فروش اینترنتی محصولات غیر دارویی قرار داده است. این داروخانه آنلاین با ارسال رایگان و خدمات مشاوران و پشتیبانان خود، سعی دارد تا همواره پاسخگوی سؤالات مراجعه‌کنندگان بوده و خدمات بهتری به آن‌ها ارائه دهد.

بدون نظر

ورود