مدت زمان ایده‌آل برای دوش گرفتن چقدر است؟

مدت زمان ایده‌آل برای دوش گرفتن چقدر است؟

آیا می دانید مدت زمان دوش گرفتن چقدر باید باشد و چه زمانی زمان «ایده آل» برای سپری کردن زیر دوش محسوب می شود؟ بدون شک شما باید تمیز شوید، اما از طرفی هم نمی خواهید آب را هدر دهید و به فکر صرفه جویی هستید. در این مطلب روزیاتو به شما آموزش می دهیم چطور به تعادل کامل بین نظافت و مصرف آب دست پیدا کنید.

دوش گرفتن یکی از بزرگترین کاربردهای آب در یک خانه مسکونی معمولی است. شما نمی خواهید از آب زیادی در هنگام حمام کردن خود استفاده کنید، اما برای تمیز شدن کامل به بیش از چند دقیقه زمان نیاز دارید. پس تعادل کجاست؟

دوش گرفتن کوتاه مدت ؛ مفید برای پوست شما

متخصصان پوست توصیه می کنند که زمان دوش گرفتن باید کوتاه باشد. اگر به بیماری‌های پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس مبتلا هستید، آب داغ می‌تواند آزاردهنده باشد، و همچنین صابون‌ها و سایر محصولاتی که در حمام استفاده می‌کنید، می‌توانند تحریک‌کننده باشند.

آکادمی پوست آمریکا توصیه می کند در صورت خارش پوست، دوش گرفتن را کمتر از ۱۰ دقیقه نگه دارید و اگر پسوریازیس دارید، ممکن است بهتر باشد دوش گرفتن را به پنج دقیقه محدود کنید. (آب ولرم بهتر از آب داغ است و به شما در صرفه جویی در انرژی نیز کمک می کند.)

مدت زمان دوش گرفتن

نظافت؛ امری مهم و الزامی!

یک دوش پنج دقیقه ای به این معنا نیست که باید چهار دقیقه زیر دوش باز بایستید و سپس در آخرین دقیقه یک کف گذرا روی سر و بدن خود بمالید. بهداشت خوب مهم است؛ اگر زیر دوش می روید، مطمئن شوید که در حال شست‌وشوی چیزی هستید که باید شسته شود.

این کار ممکن است به این معنی باشد که بیش از پنج دقیقه از وقت خود را زیر دوش صرف کنید. افرادی که موهای بلندی دارند شاید لازم باشد ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در آنجا بمانند تا موهایشان را به خوبی بشویند، حالت دهند و گره ها را شانه کنند (کاری که بهتر است در حالی که نرم کننده روی موهای خیس است انجام شود)، البته نه این که پاهای خود را بتراشند.

مسلماً برخی از این کارها را می توان در زمانی که آب قطع است انجام داد، اما اگر مایل نیستید دوش آب گرم طولانی مدت خود را به حالت باز رها کنید، شاید بتوانید کمتر دوش بگیرید و از این طریق با اثرات مضر بر روی پوست و محیط زیست خود مقابله کنید. یک بار دوش در هفته برای بسیاری از ما به اندازه کافی بهداشتی و به هر حال برای پوست ما بهتر است.

مدت زمان دوش گرفتن

مدت زمان دوش گرفتن : هشت دقیقه

به نظر می رسد بسیاری از توصیه های دوش گرفتن به حدود « پنج دقیقه » به عنوان زمان ایده آل برای دوش گرفتن متمرکز است. اما اگر متخصصان پوست با ۵ تا ۱۰ دقیقه مشکلی ندارند، و برخی از ما به زمان بیشتری نیاز داریم. بنابراین، شاید بتوانیم به وسط این محدوده فکر کنیم.

به نظر می رسد که هشت دقیقه برای اکثر ما میانگین زمان دوش گرفتن است، به این معنی که اگر بتوانید دوش بعدی خود را در هفت دقیقه یا کمتر پشت سر بگذارید، می توانید احساس کنید که بیش از حد موفق شده اید.

  • دوش پنج دقیقه ای می گیرید؟ کارتان عالی است. ما به شما افتخار میکنم.

وقتی صحبت از مصرف آب به میان می‌آید، دوش‌های استاندارد ۲.۵ گالن در دقیقه مصرف می‌کنند، اما سر دوش‌های دارای برچسب WaterSense همگی ۲.۰ گالن در دقیقه یا کمتر مصرف می‌کنند.

بنابراین، می توانید ۶.۲ دقیقه با سر کم جریان دوش بگیرید و به اندازه فردی که با سر معمولی ۵ دقیقه دوش می گیرد از آب استفاده کنید. از آنجایی که از آب گرم کمتری نیز استفاده می کنید، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی خواهید کرد.

مخلص کلام این که برای اینکه هم برای پوست و هم برای محیط زیست مفید باشید، یک سر دوش کارآمد داشته باشید، گرما را کم کنید و بیش از آنچه واقعاً نیاز دارید زیر دوش سپری نکنید.

به شما پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

آیا دوش گرفتن روزه را باطل می کند؟

زنی که به خاطر حساسیت به آب ، دوش گرفتن، آب خوردن و عرق کردن برایش مضر است

دوش گرفتن صبحگاهی یا شبانه؛ کدام یک در فصل زمستان بهتر است؟

شخصیت شناسی: رازهایی که سبک دوش گرفتن در مورد شخصیت شما خواهد گفت

۷ دلیلی که ثابت می کند دوش گرفتن با آب سرد برای بدن شما مفید است

چرا دوش گرفتن با آب گرم به سوزاندن کالری بیشتر و دوش گرفتن با آب سرد به تقویت سیستم ایمنی بدن می انجامد؟

اشتباهات رایج دوش گرفتن در فصول سردی همچون زمستان که به پوست و مو آسیب می رسانند

با رعایت این ترفندها حین دوش گرفتن، طی روز انرژی بیشتری خواهید داشت

منبع: lifehacker
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود