ممنوع شدن صحبت با مدیران برای کارکنان در یک منطقه آزاد تجاری!

ممنوع شدن صحبت با مدیران برای کارکنان در یک منطقه آزاد تجاری!

سازمان منطقه آزاد اروند در بخشنامه ی جدیدی صحبت با مدیران را برای کارکنان خود ممنوع کرده است.

عباس مدحجی خبرنگار در خرمشهر با انتشار تصویری از این بخشنامه ی عجیب در توییتر نوشت: «آیا می دانستید حرف زدن با پرسنل با مدیرعامل، معاونان و مدیران در سازمان منطقه آزاد اروند چه شخصی و چه اداری در اماکن عمومی ممنوع شده است؟ و اگر حرف بزنند طبق آیین نامه انضباطی برخورد خواهد شد؟»

در نامه‌ای که در سربرگ اداری سازمان منطقه آزاد اروند از سوی معاونت توسعه منابع این سازمان منتشر شده است تاکید شده کارمندان این سازمان نباید در اماکن عمومی این سازمان با مدیران ارشد این سازمان موضوعات اداری و شخصی را مطرح کنند.

در متن این نامه که به امضای محمد دلفی معاون توسعه منابع سازمان منطقه آزاد اروند رسیده، آمده است:

«کلیه کارکنان محترم سازمان

با سلام و احترام

با تاکید بر اصل رعایت انضباط سازمانی ضرورت جلوگیری از هرگونه خلل در انجام فعالیت‌های اداری شایسته از کلیه کارکنان با امعان نظر به آیین نامه انضباطی سازمان و التزام به انضباط اداری از طرح هر گونه موضوعات اداری و شخصی در اماکن عمومی سازمان با مدیرعامل محترم، معاونین‌ و مدیران خودداری نموده و در صورت مشاهده چنین رفتاری که خارج از روال اداری می باشد با افراد خاطی برابر ضوابط آیین نامه انضباطی اقدام و برخورد خواهد شد.»

پس از انتشار تصویر این بخشنامه ی جنجالی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، محمدرضا اسکندری به ارائه ی توضیحاتی در این خصوص پرداخت. اسکندری گفت بخشنامه ی حاشیه ساز، از سوی معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند صادر شده و او خارج از اختیارات خود دست به صدور آن زده است.

وی در اینباره اظهار داشت: «دستورالعمل صادره در حوزه ی اختیارات مدیرعامل قرار می گیرد و معاون توسعه مدیریت بدون هماهنگی با وی این بخشنامه داخلی را صادر کرده است.»

اسکندری افزود رویکرد وی ارتباط بی واسطه با کارکنان و البته عموم شهروندان منطقه است و در همین زمینه نشست‌های صمیمی و چند دیدار مردمی نیز برگزار شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند همچنین با اشاره به‌اینکه به محض اطلاع از نامه صادره از سوی معاون توسعه مدیریت تذکر لازم به‌صورت شفاهی به وی ابلاغ شده است، خاطر نشان کرد: «صدور چنین بخشنامه ای اساساً در اختیار مدیرعامل سازمان بوده و هیچ‌یک از معاونان سازمان امکان چنین کاری را مستقل و بصورت سلیقه‌ای ندارند. »

وی تصریح کرد: «روند دیدار‌های عمومی بصورت متوالی از طرف من و سایر معاونان و مدیران ادامه دارد و رویکرد قطعی ما از ابتدا بر دسترسی عمومی به مدیران سازمان بوده است.»

منطقه آزاد تجاری – صنعتی اروند با مساحت ۳۷،۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس، شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر (جزیره مینو) را دربرمی گیرد و در محل تلاقی دو رودخانه ی اروند رود و کارون واقع است. این منطقه با کشورهای عراق و کویت همجوار است.

منطقه آزاد اروند به فعالیت های صنعتی، بازرگانی گردشگری، اداری، بندری، انبارداری و ترانزیت اختصاص یافته است.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود