معرفی یک اپلیکیشن تلفن هوشمند برای تست کرونا ؛ با دقت بالای ۹۲ درصد

معرفی یک اپلیکیشن تلفن هوشمند برای تست کرونا ؛ با دقت بالای ۹۲ درصد

یک اپلیکیشن جدید گوشی هوشمند ادعا می‌کند می‌تواند با سرفه کردن در گوشی تست کرونا انجام دهد و کووید-۱۹ را با دقت ۹۲ درصد آزمایش کند.

برنامه کاربردی یا اپلیکیشن ResApp که توسط دانشمندان ساخته شده است، از یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل صداهای سرفه استفاده می کند و در مرحله آزمایش، ویروس در ۹۲٪ از افرادی که عفونت داشتند شناسایی شد.

پروفسور کاترین بنت، یکی از اعضای هیئت مشاوره علمی کووید-۱۹ ResApp، گفت:

«مقیاس کامل این بیماری همه گیر جهانی و احتمال تکامل به یک بیماری بومی به این معنی است که ما به ابزارهای تشخیصی مقیاس پذیرتری نیاز داریم که می تواند اتکای بیش از حد فعلی ما را به تست آنتی ژن سریع و PCR متعادل کند.»

تست کرونا

آزمایش کووید-۱۹ ResApp با رد سریع کووید-۱۹، به میزان قابل توجهی تعداد آزمایش های آنتی ژن سریع و PCR مورد نیاز را کاهش می دهد. و در همان حال نیز همچنان نظارت بر بیماری نیاز به مدیریت تأثیر مداوم کووید-۱۹ دارد.

آزمایش های اولیه برای تایید برنامه

توسعه‌دهنده و طراح این اپلیکیشن ، آن را با ثبت نام روی ۷۴۱ بیمار در هند و ایالات متحده آزمایش کرد – از جمله ۴۴۶ بیمار مبتلا به کووید-۱۹.

شرکت‌کنندگان نظرسنجی‌هایی را درباره علائمی که تجربه می‌کردند تکمیل کردند و در گوشی هوشمندی که برنامه را روی آن داشت، سرفه کردند.

نتایج نشان داد که این اپلیکیشن قادر است کووید را در ۹۲ درصد افراد مبتلا به ویروس به درستی تشخیص دهد.

تست های جریانی جانبی می توانند حدود ۷۲ درصد موارد علامت دار و ۵۸ درصد موارد بدون علامت را تشخیص دهند.

محققان بیشتر این اپلیکیشن را آزمایش کردند تا ببینند که آیا کووید-۱۹ را به طور خاص با آزمایش آن در برابر سرفه ۱۰۰۷ بیمار که از سایر بیماری‌های تنفسی از جمله آسم، ذات‌الریه و عفونت‌های دستگاه تنفسی رنج می‌برند، تشخیص می‌دهد یا خیر.

تست کرونا

این آزمایشات نشان داد که اپلیکیشن کووید-۱۹ را با ۹۰ درصد ویژگی شناسایی کرده است.

 توسعه‌دهندگان می‌گویند برنامه جدید در ابتدا به تنظیماتی برای آزمایش‌های مکرر کووید-۱۹ مورد نیاز دارد. این تنظیمات شامل تنظیمات سفر، ورزش، سرگرمی و مراقبت‌های بهداشتی می‌شود.

این در حالی است که شرکت فایزر (Pfizer) پیشنهاد خرید ResApp را به مبلغ ۰.۰۸۸ پوند به ازای هر سهم به صورت نقدی ارائه کرده است که ارزش کل سهام آن را حدود ۵۷.۱۴ میلیون پوند نشان می دهد.

تونی کیتینگ، مدیرعامل و مدیر عامل ResApp افزود:

«ما از این نتایج اولیه برای تشخیص کووید-۱۹ با استفاده از صدای سرفه ضبط شده در تلفن هوشمند بسیار هیجان‌زده هستیم.»

این الگوریتم‌ها فرصتی منحصر به فرد برای ارائه یک آزمایش غربالگری رد کووید-۱۹ در مقیاس جهانی، کاهش چالش توزیع، هزینه و اثرات زیست‌محیطی تست سریع آنتی ژن و PCR را ارائه می‌دهند.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

راه اندازی اولین دستگاه فروش خودکار تست کرونا دنیا در کشور لتونی

شیوع بی سابقه کرونا در چین و دستور به ساکنان شهر ۹.۲ میلیون نفری برای تست دادن

اختراع جدید دانشمندان؛ تست تشخیص یک دقیقه ای کرونا از طریق تنفس

چین تست مقعدی کرونا را برای مسافران خارجی اجباری کرد

استفاده از تست مقعدی کرونا در چین برای شناسایی رد ویروس کووید-۱۹

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود