آیا مینی سریال «ما مالک این شهریم» دنباله The Wire است؟

آیا مینی سریال «ما مالک این شهریم» دنباله The Wire است؟

ما مالک این شهریم (We Own This City) به کارگردانی دیوید سایمون، خالق سریال شنود (The Wire) برخی از بازیگران این سریال جنایی محبوب را برمی‌گرداند. اما آیا این مجموعه قرار است دنباله‌ای برای وایر باشد؟

دیوید سایمون، خالق سریال پرطرفدار شنود، جرج پلکانوس و چند تن دیگر از بازیگران این سریال نمادین شبکه اچ ای او را دوباره گرد هم آورده اما آیا این دو مجموعه به یکدیگر مرتبطند؟

آیا «ما مالک این شهریم» دنباله ای برای The Wire است؟

با آنکه ما مالک این شهر هستیم مستقیما دنباله‌روی سریال Wire نیست، هر دو بر اساس تجربیات زندگی واقعی مردم بالتیمور و رابطه آنها با مجریان قانون است. این سریال جدید به جای آنکه بر اساس تجربیات دیوید سایمون و شریکش، اد برنز باشد، بر اساس کتابی از جاستین فنتون روزنامه‌نگار با همین نام ساخته شده است.

این واقعیت که دنیای این دو سریال بسیار شبیه به هم به نظر می‌رسند شاید نشانه ضعف و شکست اهداف اصلی Wire باشد که احتمالا دلیل عدم ادامه این سریال توسط سایمون را روشن می‌کند. اگر در شنود این امید وجود داشت که سیستم معیوب است اما فاسد نیست، We Own This City چند قدم فراتر می‌رود. از نظر روحی این مجموعه دنباله‌ای برای Wire است، زیرا امیدهای نسخه اول را با این ترس پاسخ می‌دهد که همه چیز بسیار بیشتر از آنچه به نظر می‌رسید شکسته و خراب شده است.

آیا «ما مالک این شهریم» دنباله ای برای The Wire است؟

علاوه بر مضامین روایی و نمادینی که در این دو سریال مشترک است، تعدادی از بازیگران شنود نیز به این مینی سریال محصول سال ۲۰۲۲ بازگشته‌اند. دیلینی ویلیامز در نقش کوین دیویس، کمیسر پلیس بازی می‌کند که در Wire نقش گروهبان جی لندزمن را داشت. بازیگر نقش مارلو استنفیلد، یعنی جیمی هکتور نیز به ساخته جدید سایمون بازگشته تا نقش کارآگاه شاون ام سوییتر را بازی کند؛ تری چنی (که نقش پوت کار) را در وایر داشت، نقش بازرس مواد مخدری به اسم گوردون هاوک را بر عهده دارد. بابی جی براون، نیتن کوربت، دومینک بومباردوزی و کریس کنتون نیز از دیگر بازیگران مشترک بین این دو مجموعه‌اند.

بیشتر بخوانید:

سریال We Own This City از سازندگان The Wire ؛ جان برنتال در نقش پلیسی فاسد

بهترین سریال های علمی تخیلی غیرانگلیسی زبان؛ از The Barrier تا Ministry Of Time

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود