چطور عطر ادکلن مناسب خود را پیدا کنیم؟

چطور عطر ادکلن مناسب خود را پیدا کنیم؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

انتخاب عطر و ادکلن مناسب شخصیت فردی و سلیقه شخصی همیشه کار سختی بوده است. اینکه بتوانید یک عطر خاص برای خودتان انتخاب کنید و شاید حتی آن را به عنوان عطر امضا برگزینید، کار را از این هم دشوارتر خواهد کرد. شاید با شخص یا اشخاصی برخورد داشته اید که همیشه یک بو را می دهند؛ این افراد اگر عطرشان را تغییر دهند، فقط به خاطر تغییر شرایط و کاملاً موقتی است. مثلاً ممکن است به دلیل تغییر فصل باشد یا شرکت در یک مهمانی یا شرایط خاص. آنها در نهایت به سراغ عطر قدیمی خود می روند و هرگز از آن دست نمی کشند. اما این افراد واقعاً چطور عطر مختص خود را پیدا می کنند، سوالی است که قصد پاسخگویی به آن را داریم.

چطور عطر ادکلن مناسب خودمان را پیدا کنیم؟

انتخاب عطر منحصر به خود شما کار آسانی است؛ فقط کافیست راه پیدا کردن آن را بدانید. برای انجام این کار باید ۵ کار پی در پی را انجام دهید.

۱ قبل از خرید، رایحه عطر را امتحان کنید

اولین مرحله تست رایحه عطر است. حتماً اول عطر را بر روی پوستتان امتحان کنید. برای این کار عجله نکنید. بعد از اسپری عطر بر روی پوست، بگذارید کمی زمان بگذرد. اجازه دهید، رایحه عطر کار خودش را بکند. ببینید از استشمام بوی آن احساس خوبی می کنید یا دچار سردرد و حس ناخوشانید می شوید؟! عطر را از نت ابتدایی تا نت انتهایی کاملاً تحت نظر بگیرید. بهترین راه حل، برای تست رایحه عطر بدون عجله و دلهره، تست نسخه سمپل عطر است. سمپل عطر یک نسخه ۱ تا ۲ میلی لیتری عطر است. می توانید سمپل عطری که میخواهید را از سایت عطرافشان تهیه و بوی عطر را تست کنید. اگر بوی عطر را پسندیدید، مطمئن باشید که اولین مرحله را با موفقیت پست سر گذاشته اید. در غیر اینصورت به سراغ تست عطر دیگری بروید.

 ۲- خانواده عطرها را بشناسید

همانطور که گفتیم، اولین مرحله انتخاب و خرید عطر، تست رایحه آن است. انتخاب در میان تعداد زیادی عطر و ادکلن با رایحه های متنوع که هر کدام به نوبه خود بسیار خوشبو و جذاب هستند، کار آسانی نیست. در این شرایط شناخت خانواده عطرها می تواند کمک شایانی به یک انتخاب صحیح و دقیق کند. هر عطری در یک خانواده عطر دسته بندی می شود و هر خانواده عطر، پیام خاص خود را دارد. به عنوان مثال عطرهای میوه ای و مرکباتی رایحه تازه و پرطراوتی دارند و برای تابستان مناسب ترند. در عوض رایحه های شرقی سنگین ترند و برای شب های طولانی زمستان مناسبند. خانواده عطرها در ۱۱ دسته کلی مرکباتی، گیاهی، گلی، میوه ای، آبی، فوژه، ادویه ای، شرقی، چوبی، چایپر و مُشکی دسته بندی می شود. خانواده عطرها را بشناسید و با کم کردن گزینه ها، انتخاب آسانتری را داشته باشید.

چطور عطر ادکلن مناسب خودمان را پیدا کنیم؟

۳-  با بوی عطرتان قصد انتقال چه حسی به دیگران دارید؟

عطرها بهترین ابزار برای بروز شخصیت هر فردی هستند. اگر می خواهید خود حقیقیتان را به دیگران نشان دهید، در انتخاب عطر روراست باشید. عطری که واقعاً دوست دارید را انتخاب کنید. اگر شخصی آسانگیر هستید، احتمالاً به نت های چوبی و آروماتیک علاقمندید. اگر شیک و خاص پسند هستید و دوست دارید در هر جمعی همگی را متوجه عطر خاص خود کنید، احتمالاً به عطرهای چایپر مثل ادکلن اونتوس علاقمندید. بوی خاص این ادکلن به هیچ وجه مناسب افراد گوشه گیر و درونگرا نیست.

۴- لزوماً هر عطری که مشهور است مناسب شما نیست!

لزوماً عطرهایی که مشهور و مطرحند، مناسب شما نیستند. اگر میبینید که عطری بسیار مشهور و پرفروش است، سریعاً اقدام به خرید آن نکنید. حتماً اول سمپل عطر را تهیه و آن را تست کنید و بعد اگر مطمئن شدید، بوی عطر را دوست دارید، آن را خرید کنید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که عطر بر روی پوست های متفاوت واکنش های متفاوتی نشان می دهد. اگر دوستتان از عطری استفاده کرده و بوی آن را می پسندید، به این معنی نیست که بوی آن را روی پوست خودتان هم دوست دارید. حتماً عطر را روی پوست خودتان امتحان کنید.

چطور عطر ادکلن مناسب خودمان را پیدا کنیم؟

۵-  بوییدن دانه های قهوه، مرسوم اما غلط!

قرار دادن دانه های قهوه در محیط فروشگاه های عطر، امری رایج است. اغلب اگر بخواهید چند عطر را تست کنید، فروشنده عطر بعد از بوییدن یک عطر و قبل از پیشنهاد تست عطر دیگر، به شما پیشنهاد بوییدن دانه های قهوه را با هدف فعالسازی مجدد شاخص های بویایی شما می دهد. این کار نه تنها بویایی شما را فعال نمی کند، بلکه ظرفیت بویاییتان را پر کرده و مانع احساس بوی جدید می شود. به شما پیشنهاد می کنیم، اولاً اگر می خواهید چند عطر را تست کنید، سمپل همان چند عطر را تهیه و در روزهای مختلف آن ها را تست کنید. اگر تمایل به تست سمپل عطر ندارید، بینی خود را برای مدت کوتاهی داخل یکی از آرنج هایتان برده و چند نفس عمیق بکشید. قطعاً این کار از دانه های قهوه کمک بیشتری خواهد کرد.

۶- از خرید عطر اصل غافل نشوید!

عطر چیزی نیست که هر روز به خرید آن احتیاج داشته باشید. معمولاً یک عطر را خرید و چندین ماه از آن استفاده می کنید. پس نگذارید قیمت بالای عطر و ادکلن مانع خرید و استفاده آن شود و خودتان را از استفاده از رایحه های بینظیر و خارق العاده عطرهای اصل برندهای مطرح جهان مانند ادکلن لالیک ، دیور، کرید، آمواج، مون بلان، لالیک، هرمس، بنتلی، تام فورد، کریستسن دیور و … محروم نکنید و سلامتیتان را با خرید عطرهای فیک و تقلبی که بعد از استفاده حتی ماندگاری کوتاهی هم ندارند به خطر نیندازید. اگر قصد خرید عطرهای ارزانتر را دارید، میتوانید از برندهایی مثل آرماف، اجمل، جگوار، ریو کالکشن و … که اقتصادی ترند استفاده کنید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود