چطور نتایج لاتاری را بررسی کنیم؟ جواب مثبت و منفی لاتاری چگونه است؟

چطور نتایج لاتاری را بررسی کنیم؟ جواب مثبت و منفی لاتاری چگونه است؟

نتایج قرعه کشی سالانه گرین کارت امریکا موسوم به لاتاری شب گذشته اعلام شد. از آنجایی که شرکت در لاتاری گرین کارت امریکا رایگان است، هر سال افراد زیادی شانس خود برای مهاجرت به این کشور را با ثبت نام در لاتاری کارت سبز امتحان می‌کنند.

نتایج لاتاری ۲۰۲۳ که مهر و آبان ۱۴۰۰ ثبت نام آن انجام شد، دیروز ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام شد. نتایج لاتاری عموما در حدود شش ماه پس از تاریخ ثبت نام اعلام می‌شود و تا حدود یک سال بعد قابل دسترسی است. گفتنی است نتایج این دوره تا روز ۱۱ مهر ۱۴۰۲ در دسترس خواهد بود.

اگر شما هم یکی از کسانی هستید که سال گذشته در لاتاری امریکا شرکت کردید، برای مشاهده جواب این قرعه کشی و چک کردن وضعیت خود کافی است به سایت dvprogram.state.gov مراجعه کرده و با وارد کردن کد پیگیری که پس از ثبت نام دریافت کرده‌اید، نام خانوادگی با حروف لاتین و سال تولد میلادی‌ تان ببینید که آیا یکی از برندگان خوش شانس امسال بوده‌اید یا نه.

جواب مثبت و منفی لاتاری چگونه است؟

در صورتی که از برندگان خوش شانس لاتاری باشید با پیامی مشابه تصویر زیر روبه‌رو خواهید شد:

چگونه نتایج لاتاری ۲۰۲۳ امریکا را بررسی کنیم؟ / جواب مثبت و منفی لاتاری چگونه است؟

و اگر شانس با شما یار نبوده و در لاتاری جواب منفی گرفته باشید این پیام را می‌بینید:

چگونه نتایج لاتاری ۲۰۲۳ امریکا را بررسی کنیم؟ / جواب مثبت و منفی لاتاری چگونه است؟

اقدامات لازم بعد از اعلام نتایج لاتاری

از آنجایی که با اعلام نتایج لاتاری از سوی وزارت امور خارجه امریکا یا اداره مهاجرت پیامی برای شما فرستاده نمی‌شود، لازم است خود برای استعلام نتیجه به سایت اعلام نتایج مراجعه کنید. در صورت برنده شدن مراجعه و اطلاع به موقع از آن از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا برندگانی که مدارک خود را به موقع ارسال کنند، شانس بالاتری در دریافت ویزای امریکا خواهند داشت.

چگونه نتایج لاتاری ۲۰۲۳ امریکا را بررسی کنیم؟ / جواب مثبت و منفی لاتاری چگونه است؟

ایالات متحده هر سال از میان خیل ثبت نام کنندگان، بیش از ۵۰ هزار نفر از ده‌ها کشور را به عنوان برنده لاتاری گرین کارت انتخاب می‌کند که این افراد پس از پر کردن فرم‌های مربوط، طی کردن فرآیندهای اداری، اثبات تمکن مالی و سلامت جسمانی و انجام مصاحبه در یکی از سفارتخانه‌ های امریکا می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند.

در صورت موفقیت در اخذ ویزا و ورود به خاک کشور امریکا، برای افراد برنده و همراهانشان گرین کارت امریکا صادر خواهد شد. دارندگان گرین کارت امریکا، در صورت دارا بودن شرایط قانونی می‌توانند پس از پنج سال زندگی در این کشور برای اخذ تابعیت این کشور اقدام کنند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود