جزیره‌ اسرارآمیز روسیه که از گوگل مپ پاک شده؛ آیا اینجا یک پایگاه نظامی مخفی است؟

جزیره‌ اسرارآمیز روسیه که از گوگل مپ پاک شده؛ آیا اینجا یک پایگاه نظامی مخفی است؟

نظریه پردازان دسیسه‌چین و توطئه‌گر این سوال را مطرح می کنند: چرا از یک علامت لکه دار سیاه برای سانسور تصاویر ماهواره ای جزیره ژانت که یک منطقه دور افتاده در قطب شمال است استفاده می شود؟ جزیره ای که زمانی متعلق به ایالات متحده بوده است.

در میان گمانه زنی ها مبنی بر اینکه این جزیره می تواند یک پایگاه نظامی مخفی روسیه باشد، معمایی پیرامون چرایی ناپدید شدن یک جزیره کوچک در قطب شمال از نقشه های گوگل وجود دارد.

افرادی که در نقشه دیجیتال غول جهانی جزیره ژانت (Jeannette Island) را جست‌وجو می کنند، گزارش می دهند که آن را فقط به صورت یک پین قرمز روی نمودار معمولی یا به عنوان یک لکه سیاه شوم هنگام بزرگنمایی در حالت ماهواره ای می بینند.

این تار شدن عجیب پایگاه دورافتاده پوشیده از یخ برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ مشاهده شد. جزیره ژانت ۵۰۰ کیلومترمربعی وسعت دارد و در دریای سیبری شرقی با قله ای ۳۵۱ متری در مرکز آن واقع شده است.

سکوت گوگل

کاربران برای توضیح به گوگل مراجعه کرده اند، اما تاکنون گوگل از اظهار نظر خودداری کرده است.

این سکوت ادامه دار، و همچنین بحث تاریخی در مورد اینکه آیا این جزیره به ایالات متحده تعلق دارد یا روسیه، به تئوری های توطئه در مورد اینکه چرا این جزیره می تواند مهم باشد دامن زده است.

سایر مکان‌هایی که عمداً در نقشه‌های گوگل مسدود شده‌اند، معمولاً با فعالیت‌های نظامی مرتبط هستند، مانند پایگاه‌های هوایی آلمان، فروشگاه‌های موشک‌های روسی و پایگاه‌های افغانستان.

یکی از کاربران ردیت نوشت: «گوگل به ندرت بدون دلیل سیاه نمایی می کند.»

جست‌وجو در گوگل ارث (google earth) نشان می‌دهد که این نقطه برای همیشه محو شده است – حتی در تصاویر مربوط به دهه ۱۹۸۰.

اما چیزی که واقعاً توجه را جلب می کند این است که جزیره ژانت حالا دیگر کاملاً غیرقابل مشاهده است … یا حداقل ظاهراً.

می توان حدس زد که یک پایگاه نظامی مخفی روسیه در آنجا قرار دارد و احتمالاً یک پایگاه نظامی بسیار مهم هم است.

جزیره ژانت متعلق به روسیه است یا امریکا؟

داستان جزیره ژانت به سال ۱۸۸۱ و کشف آن توسط کاشف و افسر نیروی دریایی آمریکایی جورج ای دی لانگ باز می گردد.

او در تلاش بود تا کشتی خود USS Jeannette را به سمت جزیره Wrangel و دریاهای آزاد اقیانوس منجمد شمالی نزدیک به قطب شمال هدایت کند که در سپتامبر ۱۸۷۹ در یک بسته یخی به دام افتاد و صدها مایل از مسیر به مدت ۱۸ ماه دور شد.

حزب دی لانگ سرانجام در ماه مه ۱۸۸۱ موفق شد در این جزیره دورافتاده لنگر بیندازد و پرچم ایالات متحده را نصب کند. آنها این جزیره را به نام کشتی خود ژانت نامگذاری کردند.

این منطقه، تقریباً به اندازه شهر واتیکان – کوچکترین کشور جهان – است. جزیره ژانت همراه با چندین جزیره دیگر قطب شمال، بخشی از امپراتوری روسیه محسوب می شود. این مالکیت پس از اکسپدیشن هیدروگرافی اقیانوس منجمد شمالی روسیه در سالهای ۱۹۱۰-۱۹۱۵، ادعا شده است.

اتحاد جماهیر شوروی بعداً مالکیت دومین مجمع‌الجزایر کوچک دی لانگ را تایید کرد. این جزیره اکنون توسط جمهوری سخا فدراسیون روسیه (Sakha Republic of the Russian Federation ) اداره می‌شود،.

اگرچه برخی از شهروندان آمریکایی بر این باورند که Jeannette و سایر جزایر De Long باید به عنوان بخشی از ایالات متحده بازگردانده شوند، اما دولت هرگز مالکیت آن را به چالش نکشیده است.

ابتلای پوتین به سرطان خون

در حال حاضر خبرها حاکی از آن است که پوتین به شدت بیمار سرطان خون است.

یک الیگارشی با روابط نزدیک با کرملین و رهبر روسیه مخفیانه بیماری پوتین را گزارش داده است. او می گوید ولادیمیر پوتین “بسیار بیمار و مبتلا به سرطان خون است” و هویت او برای امنیت او فاش نشده است.

این آخرین مورد از بسیاری از ادعاها در مورد وضعیت ناخوشایند رئیس جمهور روسیه است. اخیرا تصاویری از پوتین با ظاهر ضعیفی منشر شده است که از پتو در مراسم روز پیروزی در مسکو این هفته استفاده می کند.

کرملین به طور علنی اعلام کرده است که پوتین سلامت و خوب است. اما اقدامات احتیاطی سختگیرانه او در طول همه گیری کرونا و استفاده از میز طولانی برای دیدار با دیگر رهبران سیاسی شایعات را تقویت کرده است.

به گزارش مجله New Lines، تاجر غربی نام الیگارش را فاش نکرده است تا از او محافظت کند. زیرا مکالمه را بدون اجازه او ضبط کرده است.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

تاسیس یک کشور جدید با خرید جزیره ای کوچک در نزدیکی برزیل

جزیره‌ای که یک قرن است سنگ گرانیت ورزش «کرلینگ» المپیک زمستانی را تامین می‌کند

قوانین جزیره کیش که از آن ها بی خبرید

لرزش دست‌ و‌ پای پوتین در دیدار با لوکاشنکو و تقویت شایعه ابتلا به پارکینسون + ویدیو

ولادیمیر پوتین پارانوئید است، روان پریشی دارد و در سر خود صداهایی می‌شنود!

۵ نشانه که از ابتلای ولادیمیر پوتین به سرطان تیروئید یا پارکینسون حکایت دارد

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵ نظر

ورود

 • محمد دهقانی اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۱

  کی بهت اجازه داده، کشوره استثمار گری مثل روسیه رو با پسوند امپراطوری روسیه خطاب کنی، شماها قلمتان هم در راستای وطن فروشی به روی کاغذ قدم می‌زند.

  • Abolfazl اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

   نابودی روسیه =نابودی بشریت توسط ناتو
   وسلام نامه تمام

   • فرهاد اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

    ابولفضل جان یعنی همه دنیا هیچ فقط در نبود روسیه ناتو همه کاره دنیا میشه ، اینقدر خود کوچک بین نباشیم در دنیا ملت‌هایی هستند که برای خود ارزش وجودی قائل هستند مثل چینی‌ها هندیها ژاپنی‌ها و صدالبته ما ایرانی‌ها، و….. ابولفضل جان بزرگی و اهمیت خودت یادت نره . قر بون تو و همه ایرانیها برم .

 • امیرحسین اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

  درباره آمریکا و انگلیس هم همین عقیده رو داری؟ یا وقتی اسم‌شون میاد قند تو دلت آب میشه؟

 • امیرحسین اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

  برید توی بینگ مپ سرچ کنید، کل جزیره واضح و دقیق میاد براتون.