طرز تهیه ۳ ژله بستنی با تزیین میوه ساده و سریع

طرز تهیه ۳ ژله بستنی با تزیین میوه ساده و سریع

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

یکی از بهترین دسر هایی که می توانید برای یک مهمانی آماده کنید ژله بستنی می باشد. این دسر بسیار خوشمزه اگر با میوه تزیین شود، در کنار جلوه زیبایی که به سفره می دهد، طعم بی نظیری نیز ایجاد می کند. البته انواع ژله بستنی بسیار زیاد است و اگر بخواهید یک لیست ژله بستنی کامل را داشته باشید مراجعی مانند مجله اسنپ اکسپرس می تواند برای شما مفید باشد. در هر صورت ما در این مطلب قصد داریم ۳ ژله بستنی با تزیین میوه را به طور کامل برای شما معرفی کنیم.

طرز تهیه ژله بستنی

ژله بستنی انار

برای تهیه این ژله خوشمزه به ژله انار، بستنی وانیلی و آب جوش نیاز دارید.

 1. ابتدا یک بسته ژله انار را با آب جوش مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید. سپس مخلوط آب و پودر ژله را درون ظرف بچرخانید تا به ته آن، ژله نچسبد.
 2. وقتی پودر به طور کامل حل شد، بستنی ها را به آن اضافه کنید. در حین مخلوط کردن، دست خود را روی ترکیب نگه دارید تا کف روی آن از بین نرود.
 3. مخلوط ایجاد شده را در یک ظرف پلاستیکی یا شیشه ای ریخته و درون یخچال بگذارید. ژله بین ۲۵ تا ۳۰ دقیقه زمان می برد تا سفت شود.
 4. بعد از شکل گرفتن ژله، روی آن را با دانه های انار به خوبی تزئین کنید تا در کنار طعم بی نظیر، جلوه جذابی نیز داشته باشد.

طرز تهیه ژله بستنی

ژله بستنی سیب

برای تهیه یک ژله با تکه های سیب به مواد اولیه ای چون پودر ژله، پودر ژلاتین، شکر، آب جوش، شیر یا بستنی و برش های سیب نیاز دارید.

 1. ابتدا باید قالب ژله خود را برای ۱۰ دقیقه داخل فریزر قرار دهید.
 2. به اندازه ی یک قاشق چایخوری پودر ژلاتین و یک قاشق شکر را به همراه پودر ژله درون یک لیوان آب جوش بریزید و به خوبی هم بزنید تا مایع شما شفاف شود.
 3. یک لیوان آب سرد نیز به آن اضافه کنید در مرحله بعد تکه های میوه را در کف قالب قرار دهید و سپس ژله را روی میوه ها بریزید و برای یک ساعت ظرف خود را یخچال بگذارید.
 4. بسته دوم پودر ژله را باز کرده و درون یک ظرف با یک قاشق ژلاتین و یک قاشق شکر در آب جوش مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید.
 5. لیوان شیر را کم کم به ژله اضافه کنید. زمانی که مخلوط ژله اول سفت شد، ژله دوم را روی آن بریزید و مجدد ظرف را برای ۳ ساعت در یخچال بگذارید.
 6. برای اینکه این ژله را سرو کنید ابتدا قالب ژله را برای چند ثانیه در آب جوش فرو برده و سپس آن را درون بشقاب برگردانید.
 7. این ژله خوشمزه را می توانید با میوه هایی چون کیوی نیز تزئین کنید.

طرز تهیه ژله بستنی

ژله بستنی توت فرنگی

برای تهیه این ژله به: شکر، یک و نیم لیوان بستنی، توت فرنگی، پودر ژله، گلاب و پودر ژلاتین نیاز دارید.

 1. ابتدا آب جوش را با پودر ژلاتین و کمی شکر مخلوط کنید.
 2. سپس قالب ژله را کمی چرب کرده و برای ۱۰ دقیقه در فریزر بگذارید. قالب را بعد از این مدت بیرون آورده و کمی از ترکیب خود را درون آن بریزید و برای ۱۰ دقیقه در فریزر بگذارید.
 3. زمانی که ژله نیم بند شد توت فرنگی ها را برای تزیین به داخل ژله فشار دهید تا داخل آن به خوبی فیکس شود.
 4. سپس روی ژله را مجدد با محلول پر کنید. بستنی را نیز در این مرحله به ژله خود اضافه کنید و به خوبی ترکیب را هم بزنید.
 5. ظرف ژله را در فریزر بگذارید و بعد از این که به خوبی سفت شد می توانید آن را سرو کنید.

ژله یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین دسرهایی‌ست که معمولاً روی میز پذیرایی همه دیده می‌شود. کودکان آن را بسیار دوست دارند و ظاهر آن بسیار جذاب و وسوسه‌کننده است.  طرز تهیه انواع ژله با آب‌میوه‌های تازه و ژلاتین می‌تواند به یک تفریح همیشگی تبدیل شود و در مراسم و مهمانی‌ها هنرتان را رو کنید. نحوه درست کردن ژله را از صفر یاد بگیرید و دیگر سراغ پودرهای آماده ژله نروید

دیجیاتو
بدون نظر

ورود