تصاویر خیره کننده فینالیست های مسابقه «عکاس پرنده سال» ۲۰۲۲

تصاویر خیره کننده فینالیست های مسابقه «عکاس پرنده سال» ۲۰۲۲

یک پنگوئن جنتو که در غروب می رقصد، یک حواصیل آبی بزرگ در حال شکار وُل و یک مرغ مگس خوار که به جوجه های تازه متولد شده اش غذا می دهد. عکس‌های این صحنه‌های دیدنی به عنوان فینالیست‌های جشنواره «عکاس پرنده سال» ۲۰۲۲ معرفی شدند. مسابقه سالانه که «زیبایی و تنوع پرندگان» را جشن می‌گیرد. امسال بیش از ۲۰,۰۰۰ عکس گرفته شده توسط عکاسان از ۱۱۵ کشور مختلف به این مسابقه ارسال شده است که برنده اصلی این رقابت، جایزه نقدی ۶,۰۰۰ دلاری را به خانه خواهد برد.

ویل نیکولز، فیلمبردار حیات وحش و دبیر جشنواره «عکاس پرنده سال»، می گوید: امسال تصاویر خیره کننده ای را دیده ایم. ما پرندگان و حفاظت از محیط زیست را از طریق تصاویر گرامی میداریم و دیدن آثار چنین عکاسان با استعدادی برای همه اعضای هیئت داوران لذت بخش است.» برنده اصلی مسابقه در تاریخ ۸ سپتامبر اعلام می شود و تصاویر برنده در یک تور به سراسر جهان سفر می کنند.

عکس های شگفت انگیز مسابقه «عکاس پرنده سال» 2022!این عکس دلگرم کننده فینالیست «جایزه مکالمه» داوطلبی از برنامه بازیابی جغد در منیتوبا را نشان می دهد که در حال مراقبت از یک جغد است. عکاس از والتر پوتربک، عکاس کانادایی است.

عکس های شگفت انگیز مسابقه «عکاس پرنده سال» 2022!این عکس باورنکردنی از عکاس چینی باوژو وانگ، فینالیست «رفتار پرندگان » است که رویارویی بین یک بوزن کوهستانی و یک روباه کورساک را نشان می‌دهد، در علفزارهای پرچم شرقی اوجیمقین، منطقه‌ای در شمال شرقی مغولستان داخلی گرفته شده است.

عکس های شگفت انگیز مسابقه «عکاس پرنده سال» 2022!راست: «سر زگیل» عنوانی است که به این عکس لئاندر خیل، عکاس اتریشی داده اند که یکی از فینالیست های بخش «بهترین پرتره» است.

چپ: اثر عکاس بریتانیایی، آدری وولر، پنگوئنی در حال رقصیدن را نشان می دهد است.

عکس های شگفت انگیز مسابقه «عکاس پرنده سال» 2022!گلن نلسون، عکاس آمریکایی، این عکس دلخراش را که حواصیل آبی بزرگی را نشان می دهد شکار کرده است.

عکس های شگفت انگیز مسابقه «عکاس پرنده سال» 2022!این عکس پویا توسط بن کرانک عکاس اهل آفریقای جنوبی ثبت شده است که در حال رقابت برای دریافت جایزه «بهترین پرتره» است.

عکس های شگفت انگیز مسابقه «عکاس پرنده سال» 2022!درگیری بین دو اوراسیا قاشق تصویری است که گابور باروس، عکاس مجارستانی ثبت کرده است و شانس برنده شدن جایزه بخش «رفتار پرندگان» است.

عکس های شگفت انگیز مسابقه «عکاس پرنده سال» 2022!این عکس قابل ستایش از لانه مرغ مگس خوار آنا توسط عکاس کانادایی لیرون گرتزمن در ونکوور گرفته شده است فینالیست بخش «رفتار پرندگان» است.

عکس های شگفت انگیز مسابقه «عکاس پرنده سال» 2022!یک جفت کاراکارا کاکل دار که توسط عکاس آمریکایی مارتی فیلیپس گرفته شده است یکی دیگر از فینالیست های بخش «رفتار پرندگان» است.

عکس های شگفت انگیز مسابقه «عکاس پرنده سال» 2022!عکاس مالزیایی ونگ کئونگ لیو پشت لنز این عکس رنگارنگ بود که یک منقار سیاه و زرد را نشان می‌دهد. این تصویر در بخش «بهترین پرتره» شرکت کرده است.

عکس های شگفت انگیز مسابقه «عکاس پرنده سال» 2022! این عکس قدرتمند از دو ساق قرمز خالدار، اثر ارلند هاربرگ، عکاس نروژی است که یکی از فینالیست های بخش «رفتار پرنده» است.

بیشتر بخوانید:

طرح های عجیب و دیدنی آسمانخراش های آینده؛ منتخب مسابقه Evolo 2022

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود