۸ حقیقت که عجیب تر از آنی هستند که واقعی به نظر برسند

۸ حقیقت که عجیب تر از آنی هستند که واقعی به نظر برسند

تحقیقات دانشمندان هر روز پرده از یکی از واقعیت های دنیا برمی دارد، واقعیاتی که دانستن آن ها نگاه ما را به دنیای پیرامون مان به کلی تغییر می دهد. شاید بدانید که اختاپوس ها ۳ قلب دارند اما این تنها یکی از بی شمار واقعیت جالب درباره ی دنیایی است که در آن زندگی می کنیم. پس بیایید نگاه دقیق تری به پدیده های شگفت انگیز پیرامون خود داشته باشیم.

با چند حقیقت جالب و عجیب همراه باشید.

۱- اسب ها می توانند ایمیل های شما را بنویسند

با توجه به مسأله ی پیشرفت تکنولوژی که ما و زندگی مان را درگیر خود ساخته است، این روزها مقوله ای به نام سم زدایی دیجیتال مطرح است، اما کسی انتظار ندارد خلوتگاهی وجود داشته باشد که مفهوم جدایی از تکنولوژی را واقعاً انعکاس دهد. در ایسلند می توانید همانطور که در طبیعت خارج از شهر وقت می گذرانید، از اسب های تایپیست حرفه ای در خصوص ایمیل های خارج از ساعات کاری که در روزهای مرخصی تان دارید، کمک بگیرید.

این اسب ها یک کیبورد واقعی در اندازه ی بزرگ مخصوص به خود دارند که با راه رفتن روی آن، تایپ می کنند.

۲- وقتی توله سگ ها با یکدیگر بازی می کنند، توله های نر بیشتر اوقات اجازه می دهند توله های ماده بازی را ببرند

توله سگ ها حیوانات بسیار اجتماعی هستند، به همین دلیل بازی کردن نقش مهمی در رشد آن ها دارد. طبق تحقیقات، توله سگ های نر هنگام بازی با توله سگ های ماده اغلب اجازه می دهند ماده ها بازی را ببرند، حتی اگر توله نر از برتری فیزیکی برخوردار باشد.

توله های نر با جوانمردی خود را در موقعیت ضعف قرار می دهند تا مطمئن شوند که همبازی ماده شان می تواند آن ها را ببرد. تحقیقات نشان داده توله های نر به این دلیل اینگونه رفتار می کنند که برای آن ها فرصت بازی کردن بسیار مهم تر از بردن بازی است.

۳- ژنوم گربه ها شبیه انسان ها است

اگر تا به حال با خودتان فکر کرده اید که نقاط اشتراک زیادی با گربه تان دارید، علم تأیید می کند که حق با شما است. طبق تحقیقات جدید، شباهت قابل توجهی میان ژنوم گربه ها و انسان ها وجود دارد. به علاوه، تحقیقی در سال ۲۰۰۷ نشان داد ۹۰ درصد از ژن گربه های اهلی حبشی با ژن انسان ها یکی است.

۴- دلفین ها می توانند جنین زنان باردار را تشخیص دهند

اینترنت مملوء از تصاویر بامزه ی دلفین هایی است که خود را به زنان باردار رسانده و شکم برآمده ی آن ها را لمس کرده اند. برخی دانشمندان معتقدند این امر تصادفی نیست. در حقیقت، آن ها فکر می کنند دلفین ها احتمالاً می توانند جنین در حال رشدی که درون شکم یک زن باردار وجود دارد را از روی صداهایی که از مادر در محیط اطراف او پخش می شود و در بازگشت انعکاس می یابد، تشخیص دهند.

۵- گربه ها ویژگی های شخصیتی صاحب خود را تقلید می کنند

تحقیقات می گوید گربه ی خانگی شما شاید بیشتر از چیزی که تصور می کنید شبیه تان باشد. در حقیقت معلوم شده گربه ها ویژگی های شخصیتی صاحب خود را تقلید می کنند، به ویژه بلوغ عاطفی، روشنفکری و برونگرایی او را.

۶- زنان باردار می توانند دوباره باردار شوند

باورنکردنی به نظر می رسد اما زنان باردار می تواند دوباره باردار شوند. به این پدیده ی نادر، بارداری مضاعف (Superfetation) گفته می شود و زمانی رخ می دهد که یک زن در حین بارداری، از نو باردار می شود. وقتی بدن زن باردار، تخمک دیگری آزاد کند و این تخمک باورر و درون رحم کاشته شود، ۲ بارداری همزمان رخ می دهد. با این حال، فرزندان حاصل از بارداری مضاعف، دوقلو نخواهند بود.

۷- می شود یک چشم دو مردمک داشته باشد

بیشتر افراد در هر چشم یک مردمک دارند، با این حال، همیشه هم اینگونه نیست. دومردمکی یا پلی کوریا (Polycoria) یک مشکل چشمی بسیار نادر است که مشخصه ی آن داشتن بیشتر از یک عدد مردمک در یک چشم است. مردمک اضافه معمولاً کوچک تر از حد معمول است و در جای دیگری از عنبیه قرار دارد.

۸- پاگ ها را می توان دیگر سگ حساب نکرد

پاگ ها از حیوانات خانگی مورد علاقه ی بسیاری  هستند. با این حال، این موجودات بامزه با مشکلات جسمانی جدی مواجه می شوند که دیگر در دسته ی مشکلات معمول سگ ها قرار نمی گیرند. بر اساس تحقیقات، پاگ ها با توجه به خطرات زیادی که مجرای تنفسی و بیانیی آن ها را تهدید می کند و می تواند برای سلامت کلی آن ها مضر باشد، تفاوت های اساسی با دیگر سگ ها پیدا کرده اند.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود