سیمبا؛ بزغاله پاکستانی با گوش های ۴۸ سانتی!

سیمبا؛ بزغاله پاکستانی با گوش های ۴۸ سانتی!

کتاب رکوردهای جهانی گینس، یک کتاب مرجع است که هر سال منتشر می شود و رکوردهای جهانی را، هم در مورد دستاوردهای بشر و هم در مورد ویژگی های خارق العاده در دنیای طبیعی فهرست می کند. این کتاب که زاییده افکار سر هیو بیور (Hugh Beaver) است، توسط برادران دوقلوی نوریس و راس مک ویرتر (McWhirter) در آگوست ۱۹۵۵ بنیانگذاری شد. اما نکته جالب توجه آن است که تا به حال نام هیچ بزی با گوش‌ های بلند در این کتاب ثبت نشده است.

بزی با گوش‌ های بلند 48 سانتی در پاکستان متولد شد!اما حالا یک بز تازه متولد شده پس از تولد با گوش‌ های بلند غیرعادی ۴۸.۲۶ سانتی، تنها در چند روزگی می‌تواند رکورددار جهانی شود. سیمبا که در زبان سواحیلی به معنای شیر است، چند روز پیش در مرکز پرورش بز در شهر کراچی پاکستان به نام «مزرعه ناگرا» متولد شد. این بز خارق العاده حدود دو هفته سن دارد و گوش هایش به قدری بلند است که هنگام راه رفتن روی زمین کشیده می شود. مالک سیمبا، محمد حسن نارجو که بسیار به سیمبا علاقه دارد گفت: «امیدواریم به زودی سیمبا رکورددار گینس شود.»

بزی با گوش‌ های بلند 48 سانتی در پاکستان متولد شد!پرورش بز یک تجارت بسیار رایج در پاکستان است چراکه که آنها برای زمین هایی با شرایط متفاوت مناسب هستند. اگرچه سگ هایی با بلندترین گوش ها به کتاب رکوردهای جهانی گینس راه پیدا کرده اند، اما هیچ بزی با این افتخار وجود ندارد.

بزی با گوش‌ های بلند 48 سانتی در پاکستان متولد شد!گوش‌های بلند سیمبا احتمالاً نتیجه یک جهش ژنی یا یک اختلال ژنتیکی است، اما به نظر می‌رسد که او به خوبی با آنها کنار می‌آید. بزها معمولاً گوش‌های بلندی دارند، اما بزهای نوبیایی که طبق گزارش‌ها از نژاد سیمبا هستند، بلندترین گوش‌ها را در بین همه گونه‌ها دارند. گوش بزها نقش بسیار مهمی در خنک نگه داشتن آنها در گرما دارد. در پاکستان دمای هوا متفاوت است، اما در تابستان دما می تواند به بالای ۴۷ درجه سانتیگراد برسد. خوشبختانه برای سیمبا، درجه حرارت به طور قابل توجهی پایین تر از بقیه است.

بیشتر بخوانید:

عجیب ترین رکوردهای گینس؛ از زنی با گشادترین دهان جهان تا سگی با درازترین گوش‌ها

زئوس، بلند قدترین سگ جهان در گینس که روزی ۱۲ کاسه غذا می خورد!

منبع: daily mail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود