بزرگترین و بلندترین سازه معلق جهان؛ کافه شیشه ای بر فراز دره ای در گرجستان

بزرگترین و بلندترین سازه معلق جهان؛ کافه شیشه ای بر فراز دره ای در گرجستان

پس از آنکه طولانی‌ترین پل کف شیشه‌ای جهان با ارتفاع ۱۴۹متر از سطح زمین و ۶۳۲ متر طول، در منطقه کوهستانی روستایی در شمال غربی ویتنام در ماه آوریل افتتاح شد. یک پل شیشه ای به طول ۲۴۰ متر با کافه ای الماسی شکل و معلق در مرکز دره داشباشی که در حدود دو ساعت رانندگی از شهر تفلیس، در جنوب گرجستان واقع شده است، در اوایل این هفته رونمایی شد.

بزرگ ترین کافه معلق جهان در گرجستان افتتاح شد!

بزرگ ترین کافه معلق جهان در گرجستان افتتاح شد!این سازه شفاف عظیم، در سراسر این طبیعت زیبا کشیده شده و مناظری پانوراما از آبشارها و غارهای خیره‌کننده آن را قابل مشاهده می کند. ساخت این سازه از فولاد و شیشه، حدود سه سال طول کشیده است و ایراکلی غاریباشویلی، نخست وزیر گرجستان در ۱۴ ژوئن در افتتاحیه رسمی آن شرکت کرد.

بزرگ ترین کافه معلق جهان در گرجستان افتتاح شد!ویژگی برجسته این پل بدون شک، کافه چند طبقه آن است که در بالاترین نقطه قرار دارد و گفته می شود که بزرگترین و بلندترین سازه معلق جهان است. طبق گزارش ها، مشخصات این مکان به رکوردهای جهانی گینس ارسال شده است.

بزرگ ترین کافه معلق جهان در گرجستان افتتاح شد!طبق تخمین ها این پروژه حدود ۴۰ میلیون دلار هزینه داشته است. علاوه بر کافه معلق، یک زیپ‌ لاین برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است که اجازه می دهد آنها با دوچرخه در سراسر این دره حرکت کنند. مجموعه‌ای از سوئیت‌های مهمان واقع در نزدیکی این مکان قرار است در آینده افتتاح شوند.

بزرگ ترین کافه معلق جهان در گرجستان افتتاح شد!معماری کافه در واقع از خود دره الهام گرفته شده است. سازندگان این کافه می گویند که هدف آنها ایجاد یک لحظه هیجان انگیز و فراموش نشدنی برای مهمانان بود که حواس پنج گانه آنها را بیدار کند و در حافظه آنها نقش ببندد.

بزرگ ترین کافه معلق جهان در گرجستان افتتاح شد!راه‌ اندازی پل شیشه‌ای گرجستان در همان هفته ای صورت گرفت که این کشور تمامی ممنوعیت های ورود به خاطر همه گیری کرونا را برای بازدیدکنندگان بین‌المللی برداشت. مقامات امیدوارند این پل تماشایی گردشگران بیشتری را به این منطقه که یکی از چشمگیرترین مناظر طبیعی گرجستان را دارد، جذب کند.
بیشتر بخوانید:

افتتاح طولانی ترین پل شیشه ای جهان در ویتنام

برترین مقصدهای گردشگری در سال ۲۰۲۲ به انتخاب نشنال جئوگرافیک

منبع: cnn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود