چگونه از جوانه زدن و سبز شدن سیر خشک جلوگیری کنیم؟

چگونه از جوانه زدن و سبز شدن سیر خشک جلوگیری کنیم؟

آیا می دانید ساده ترین راه برای جلوگیری از سبز شدن و جوانه زدن سیر خشک چیست؟ می خواهیم به شما یک راهکار راحت، سریع و بدون هزینه پیشنهاد بدهیم. با روزیاتو همراه باشید.

به نظر می رسد مهم نیست سیر را از کجا بخریم! از هر فروشگاه مواد غذایی یا بازار روزی که بخریم، حداقل نیمی از بار همیشه در آستانه جوانه زدن است. همانطور که جوانه کوچک در وسط پیر و سبز می شود، تلخ می‌شود. اینجاست که هر چقدر هم خوشتان نیاید و از انجام این کار بیزار باشید، باید آن را جدا کنید. خوشبختانه، یخ زدن یا فریز کردن سیر، جوانه را در مسیرهای کوچک آزاردهنده آن متوقف می کند.

می‌توانید کل سیر را در فریزر قرار دهید، یا آن را حبه حبه جدا کرده و در یک کیسه پلاستیکی نگهداری کنید. (همچنین می توانید آنها را بدون پوست رها کنید زیرا پوست کندن سیر یخ زده آسان تر از تازه است.) یخ زدن سیر آن را نرم می کند، اما این مسئله فقط در صورتی است که دوست دارید سیر خود را به صورت برش های خام و ترد بخورید (و بیشتر مردم این کار را نمی کنند. ). طعم قوی باقی خواهد ماند، و این مهمترین بخش است.

آماده کردن سیر برای استفاده سریع

اگر می‌خواهید مراحل آماده‌سازی را بیشتر کنید، می‌توانید سیر را در غذاساز با مقداری روغن پوره کنید تا خمیر ایجاد شود. سپس تپه‌های کوچکی از آن خمیر سیر را روی یک سینی با پوشش کاغذی فریز کنید. هنگامی که حبه های سیر جامد منجمد شدند، آنها را به کیسه فریزر منتقل کنید، سپس به اندازه نیاز آنها را بردارید. (ذخیره کردن در روغن در این دما از ایجاد بوتولیسم نیز جلوگیری می کند – فقط اجازه ندهید پس از ذوب شدن در دمای اتاق بماند.)

اگر نمی‌خواهید روغن درگیر شود، می‌توانید آنها را ریز خرد کنید، سپس آن را در یک کیسه فریزر کوچک بریزید و در یک لایه صاف کنید. پس از یخ زدگی، می توانید به اندازه نیاز آن را جدا کنید. همچنین می توانید آن را برش دهید و برش ها را فریز کنید و سپس آن ها را در یک کیسه فریزر نگهداری کنید. تقریباً هر شکلی از سیر را می توان منجمد کرد.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

روش تهیه سیر کبابی در فر

بهترین روش برای جدا کردن پوست سیر چیست؟

درمان ریزش مو با استفاده از معجزه ای به نام سیر

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود