لحظه اصابت موشک روسی به یک مرکز خرید در اوکراین + ویدیو

لحظه اصابت موشک روسی به یک مرکز خرید در اوکراین + ویدیو

این لحظه ترسناکی است که موشک روسی به یک مرکز خرید در اوکراین برخورد می کند. دستکم ۲۰ نفر تاکنون در این حمله که به مرکز خریدی در شهر کرمنچوک صورت گرفت کشته شده اند. این ویدیوها که توسط دوربین مدار بسته اطراف گرفته شده نشان می دهد که موشک بزرگی با ساختمان برخورد کرده و سپس شعله های آتش همه جا را فرا گرفته و در ادامه اشیاء تکه تکه شده به هوا پرتاب می شوند. ده ها نفر در این حمله مجروح شده و چندین نفر نیز هنوز مفقود هستند. رییس تیم امداد و نجات شهر کرمنچوک گفته است که انفجار ناشی از این حمله چنان بزرگ بوده که هیچ شانسی برای زنده ماندن مفقودین وجود ندارد: «سخت ترین چیز دیدن جنازه هاست، جنازه بزرگسالان، کودکان».

لحظه برخورد موشک روسی با مرکز خرید شهر کرمنچوک، اوکراین

او می گوید که تعداد مفقودین بین ۵۰ تا ۶۰ نفر است. در ویدیوهایی دیگر دیده می شود که افراد زیادی که در همان حوالی هستند، بعد از برخورد موشک روسی با مرکز خرید، از ترس فرار کرده و سعی دارند پناه بگیرند. دوربین های مدار بسته پارکی که نزدیک مرکز خرید قرار دارد، نشان می دهد که تکه های خرد شده ناشی از انفجار به درون استخر پارک پرتاب می شوند در حالی که مادرانی وحشت زده با فرزندانشان سعی در فرار دارند. لحظاتی پس از اصابت موشک اول، نوبت به موشک دوم می رسد. ویدیوهای دیگر شهروندان شهر کرمنچوک را نشان می دهد که در اطراف مرکز خرید شهر بوده و برای نجات جانشان فرار می کنند.

روسیه مورد اصابت قرار دادن این مرکز با موشک را رد کرده و گفته است که یک انبار سلاح های آمریکایی و اروپایی که به تازگی برای اوکراین فرستاده شده بود را هدف قرار داده که باعث آتش سوزی و سرایت آن به مرکز خرید شده است. وزارت دفاع روسیه در این باره گفته است: «در کرمنچوک، نیروهای روسی یک انبار سلاح دریافت شده از ایالات متحده و اروپا را با سلاح های بسیار دقیق از هوا هدف قرار داده است. انفجار مهمات های انبار شده برای سلاح های غربی باعث آتش سوزی در یک مرکز خرید تعطیل در نزدیکی انبار شده است».

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۱۵ نظر

ورود

 • علی تیر ۸, ۱۴۰۱

  یاد هیروشیما و ناکازاکی افتادم…
  فقط این اگه روی نهایتا صد نفر تاثیر گذاشت؛
  اون روی چند صد هزار نفر .
  راستی دقت کردید اگه روسیه روز اول جنگ، مثل آمریکا دو تا بمب اتم انداخته بود همون روز اوکراین تسلیم و ناتو ضایع شده بود؟
  فعلا رکورد کشت و کشتار دست سالارِ دیکتاتور های جهانه.

  • احسان تیر ۸, ۱۴۰۱

   این دیدگاه شما واقعا شرم آور هستش.وقتی یک عملی زشت باشه تفاوتی نداره از جانب چه شخصی باشه و اینکه بگیم هنوز نتونسته رکورد یک دیوانه را بشکنه اصلا جالب و در خور انسانیت نیست.
   متاسفانه همه چیز را درگیر کینه ها کردیم.هر جنگ و زورگویی زشت و ناپسند است و به دور از انسانیت.من اخلاق گرایی را بیشتر از نتیجه گرایی میپسندم.

   • امیر تیر ۹, ۱۴۰۱

    متاسفانه صلح و عشق و دوستی جهانی یه دروغه.
    تحت هیچ شرایطی این موضوع حقیقت پیدا نمی کنه.
    پس چرا چشممون روش ببندیم؟
    من هم نگفتم که کشت و کشتار خوبه که شما جبهه می گیری؛
    فقط گفتم اگه می خواید بگید روسیه خیلی بده قبلش حتما یادآوری کنید بدترین توی دنیا کیه.

    • حامد تیر ۹, ۱۴۰۱

     میبینم که لشکر سایبری با اسم های مختلف کامنت میذاره!!
     اون بالا علی بودی حالا امیر شدی؟؟
     امریکا حرکت احمقانه ای کرد کار خیلی اشتباهی کرد
     حالا شما دارین حرکت احمقانه روسیه رو بخاطر اون لاپوشونی میکنید؟
     خجالت نمیکشید؟
     از اون دنیاتون نمیترسین اگه واقعا اعتقاد دارین؟
     حال بهم زن ها

     • حسین تیر ۹, ۱۴۰۱

      به خاطر روی گل شما یه بار دیگه اسمم رو عوض کردم تا حال بیاید.
      در ضمن نگران نباش، شرم نمی کنم چون من نه بمب اتم دارم نه قدرت پرتابشا دارم نه کنترلی روش دارم نه چیزی.
      دوست عزیز غرب زده ی من، شما بفکر ۶۳ میلیون کودک آمریکایی باش که سقط شدند.
      بفکر مردم یمن و فلسطین باش.
      بفکر ۲۰ الی ۳۰ هزار نفری باش که توی کشور های استثمار و استعمار شده ی غرب از گرسنگی و فقر دارن جون میدن.
      منم به فکر گناهان کبیره ی خودم و ارتش سایبری (یعنی عوض کردن اسممون توی روزیاتو و دفاع از حقانیت) خواهم بود.

  • امیر تیر ۹, ۱۴۰۱

   دفعه بعد که میخاید چیزی برای طرفداری از اربابتون بگید، یادتون باشه که رکورد کشت و کشتار مردم خودی هم دست همون اربابتون هستش: ۷۰ میلیون استالین (بدون در نظر گرفتن لنین) و نزدیک ۱۰۰ میلیون مائو.

   • علی تیر ۹, ۱۴۰۱

    اگه قرار باشه اینجوری بگیم که خب چرا کشته شدگان ایرانی در جنگ های روم و یونان باستان در مقابل ایران رو هم نگیم؟ روم و یونان هم که غربن. راستی جنگ های صلیبی هم که با غربه!
    روسیه رفتارش با ایران نسبت به دهه ها پیش تغییر کرده ولی والله رفتار غرب همونیه که بوده.

    • امیر تیر ۹, ۱۴۰۱

     منظورم از مردم خودی مردم خودشون بود. بماند مردم بقیه کشورها. میشه بگید کدوم رفتار روسیه نسبت به ایران تغییر کرده؟ روسیه ای که تمام سلاح های جنگی عراق از اون بود؟یا روسیه ای که ایران رو گروگان میگیره؟ یا خیلی راحت تو سوریه سربازهای مارو به کشتن میده؟

  • اشکان تیر ۱۱, ۱۴۰۱

   شک ندارم امثال تو دست نشونده و جاسوس هستین تا ایران رو نابود کنین که اتفاقا خیلی هم خوب تونستین ایران رو از عرش به فرش بیارین ، شماها نمیخواین ایران نفت بفروشه گاز بفروشه تا اربابتون روسیه بفروشه ، ایران رو با تحریم منزوی کردین تا اربابتون چین و روسیه حال کنن ، خاک توو سر بی ننگتون که نژاد ایرانین و خائن به ایران ، مرگ بر شما و جاسوسانی مثل روزنامه کیهان

  • قاتل سایبری ها !! تیر ۱۲, ۱۴۰۱

   خاک بر سرت بکنن مردک سایبری! هربار با یه اسم ریختی تو کامنتا تا از ابابت پوتین حمایت کنی آره؟ از ارباب پوتین که راضی هستی انشالله! روزی سه وعده استخون رو که بهت میده؟

 • علیرضا تیر ۹, ۱۴۰۱

  مرگ بر حکومت سراسر نجاست و پلیدی روسیه

 • بهزاد تیر ۹, ۱۴۰۱

  کاملا شبیه مرکز خریده راست میگن

  • betoche تیر ۹, ۱۴۰۱

   مثل قضیه بوچا هست. اونجا هم بیشتر افراد غیر نظامی ای که کشته شدن به وسیله بمباران توپخانه کشته شدند که نشون میده اونها به وسیله نیروهای اوکراینی کشته شده بودند. چون شهر بوچا تحت کنترل روسیه بود به مدت چند هفته و در طول اون مدت به شدت توسط توپخانه نیروهای اوکراینی کوبیده شد. در ۴۸ ساعت ابتدایی که شهر بوسیله نیروهای اوکراینی به تصرف دوباره دراومده هیچ خبر از قتل عام نبود و بعد از ۴۸ ساعت تصرف ناگهان اون خبرا و تصاویر تکان دهنده به همه جا بروز کرد. من مطینم نیروهای روسی مرتبط کشت و کشتار شدند ولی به همون اندازه یا حتی بیشتر هم نیروهای اوکراینی. تو مدت ۸ سالی که مردم شرق اوکراین تحت بمباران اوکراینی ها بودند هیچ صدایی از رسانه های غربی در نمی اومد در حالی که تو اون مدت حدود ۱۴ هزار نفر کشته شدند. این منو یاد قضیه نیره الصباح کویتی که می اندازه که یه شهادت تکان دهنده در مورد نیروهای عراقی داد که منجر به جنگ اول خلیج شد ولی بعدا معلوم شد طرف با همکاری امریکا کلا شهادت دروغ داده. روزیاتو هم که برای کلیک بیشتر هر کاری بتونه میکنه.

 • R تیر ۹, ۱۴۰۱

  شرم بر دیکتاتور

 • جواد تیر ۹, ۱۴۰۱

  توی قم هم صدام چند باز بازار قدیمی دم حرم قم رو مورد اصابت قرار داد
  داییم و زن و بچه هاشون از قم فرار کردن اون موقع