سئو کلاه سیاه چیست؟  چه تکنیک هایی در این روش بهینه سازی وجود دارد؟

سئو کلاه سیاه چیست؟  چه تکنیک هایی در این روش بهینه سازی وجود دارد؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

سئو کلاه سیاه مجموعه ای از اقدامات نادرست است که در جهت  کسب رتبه بالاتر در نتایج جستجوی گوگل انجام می شود. این تکنیک‌ها کلاه سیاه نامیده می‌شوند زیرا برخلاف دستورالعمل‌های موتور جستجوی گوگل هستند.

بعضی از این ترفند های متداول سئو عبارتند از پر کردن کلمات کلیدی، پنهان‌سازی، پیوندهای پولی، صفحات درگاه، محتوای پنهان و محتوای تکراری که در مورد بعضی از آن ها توضیحاتی خواهیم داد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به خدمات شرکت سئوکار مراجعه نمایید:

https://seokar.com/service/seo-services

تکنیک های سئو کلاه سیاه

 1. ارسال اسپم در نظرات وبلاگ

این مدل سئو کلاه سیاه  یا کامنت اسپم یک استراتژی است که شامل اضافه کردن نظرات در صفحات وبلاگ، همراه با لینک به وب سایت آنها است. این کار صرفاً و صرفاً با انتظار دریافت بک لینک از آن سایت خاص انجام می شود.

گوگل اکنون چنین پیوندهایی از وبلاگ ها را نادیده می گیرد. صاحبان وب سایت ها لینک ها را به صورت پیش فرض بدون دنبال کردن تنظیم می کنند.

 1. هدایت مجدد نادرست

ریدایرکت ها یک ترفند سئو کلاه سیاه عالی برای هدایت کاربر به صفحه ای با عملکرد مناسب در صورتی که صفحه فعلی با مشکلاتی مواجه است، می باشند. صاحبان وب سایت در چنین مواردی از تغییر مسیر ۳۰۱ استفاده می کنند.

متخصصان کلاه سیاه از این تغییر مسیرها برای هدایت کاربر به صفحه دیگری استفاده می کنند. به این ترتیب هم ربات گوگل و هم کاربران را با نشان دادن آنها به صفحه ای با URL بد که قصد بازدید از آن را نداشتند فریب می دهند.

 1. مزرعه لینک

مزرعه پیوند وب سایت یا گروهی ازوب سایت‌ها است که فقط برای ایجاد لینک به وجود آمده اند. هر سایتی در مزرعه پیوند به سایتی اشاره می کند که قرار است در صفحات نتایج موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد.

خزنده ها وب سایت را با در نظر گرفتن تعداد وب سایت هایی که به آن اشاره می کنند و سایر عناصر رتبه بندی می کنند. سئو کلاه سیاه با افزایش تعداد بک لینک هایی که یک  وب سایت خاص از چنین مزرعه های پیوندی دریافت می کند، استفاده می برد.

 1. متن یا پیوندهای نامرئی

این تکنیک سئو کلاه سیاه ، یک تلاش رقت انگیز است که شامل گذاشتن متن سفید روی پس ‌زمینه سفید است. هدف در اینجا یکسان کردن رنگ متن با رنگ پس زمینه است.

با انجام این کار، صاحبان وب سایت کلمات کلیدی خود را از کاربران پنهان می کنند اما آن را برای ربات گوگل قابل مشاهده می کنند. یک روش مشابه برای لینک ها انجام می شود.

 1. شبکه های وبلاگ خصوصی PBN

شبکه وبلاگ خصوصی گروهی از وب‌سایت‌ های معتبر است که عمدتاً برای اهداف لینک‌ سازی استفاده می‌شوند. سایت‌های PBN با استفاده از لینک‌ های بی‌کیفیت در جهت تأثیرگذاری بر موتور جستجو به وب‌ سایت اصلی پیوند می‌دهند.

هر یک از این سایت‌ها بدون لینک دادن به یکدیگر به سایت اصلی پیوند می‌دهند. معمولاً PBN ها از دامنه های منقضی شده برای لینک دادن استفاده می کنند، که سایت هایی هستند که قبلاً نوعی اعتبار کسب کرده بودند.

این شبکه ها یکی از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه هستند چون این دامنه‌های منقضی شده صرفاً برای ساختن در شبکه‌های وبلاگ خصوصی برای درست کردن پیوندهای خروجی دستکاری شده خریداری می‌شوند.

 1. صفحات بیش از حد بهینه شده

زیاده روی در هر چیزی برای شما مضر است؟ همین امر در مورد صفحات شما نیز صدق می کند. گاهی اوقات متخصصان سئو کلاه سیاه آنقدر در تلاش برای بهینه سازی صفحات خود مشغول می شوند که در نهایت کار بسیار زیادی انجام می دهند.

این شامل استفاده از بسیاری از عناصر داخل صفحه مانند متن  بیش از حد بهینه شده، تعداد زیادی پیوند داخلی، عناوین و توضیحات پر شده با واژگان کلیدی و محتوا است.

همه اینها می تواند نتیجه معکوس داشته باشد و ممکن است منجر به جریمه شدن شما توسط گوگل شود چون تلاش های شما به عنوان اقدامات سئو کلاه سیاه در نظر گرفته می شود.

 1. کلیک طعمه

Clickbait به معنای تیتر چشمگیر و قابل توجهی است که برای وسوسه کردن کاربران به کلیک بر روی لینک نوشته شده است.

این روش سئو کلاه سیاه یک رویکرد کپی رایتینگ است که اغلب برای جلب توجه با تأکید بیش از حد بر یک موضوع به منظور تشویق بازدیدکننده به کلیک بر روی لینکی که منجر به محتوای نامربوط می شود، استفاده می شود.

ترفند هایی مثل این برای به دست آوردن درآمد حاصل از تعداد کلیک ها استفاده می شود. این الگوریتمی است که بیش از حد در روزنامه ها استفاده می شود و بخش بزرگی از سئو کلاه سیاه را تشکیل می دهد.

 1. طعمه و سوئیچ

زمان استفاده از این تاکتیک، مرحله اولیه شامل نوشتن یک صفحه برای گوگل و در عین حال شامل مجموعه ای از واژگان کلیدی و پس از بهبود رتبه، تغییر آن به کالا و پروژه های مختلف است.

از این رو، کاربر چیزی کاملاً متفاوت از موضوعی که روی آن کلیک کرده است می بیند. این عمل تعویض صفحه نیز نامیده می شود و برای فریب دادن کاربران و موتورهای جستجو استفاده می شود. چنین اقدامات غیر اخلاقی سئو کلاه سیاه را تشکیل می دهد.

 1. پنهان کاری

این عمل پنهان کاری شامل نمایش یک نسخه از وب سایت شما به ربات گوگل و نسخه دیگر به کاربر است. این کار به دو صورت انجام می شود:

 • نمایش یک صفحه متنی HTML به موتورهای جستجو، در حالی که صفحه ای پر از CSS، JS و محتوای سنگین تصویر را به کاربران نشان می دهد.
 • جاسازی متن یا کلمات کلیدی در یک صفحه و نمایش این صفحه تنها زمانی که عامل کاربر در حال خزیدن صفحه یک موتور جستجو باشد نه یک مهمان انسانی.
 1. کلید واژه پر کردن

این عمل پر کردن چند کلمه کلیدی در یک جمله است. این ترفند به پر کردن یک صفحه وب با واژگان کلیدی برای  رسیدن به رتبه بالاتر در نتایج جستجو گفته می شود. تکرارمجدد همان کلمات و جملات به منظور دستکاری ربات جستجوگر گوگل و کسب رتبه بهتر انجام می شود.

 1. خرید بک لینک

موتورهای جستجو نیز از بک لینک برای رتبه بندی محتوای شما استفاده می کنند. اگر گوگل ببیند که تعداد زیادی وب سایت خارجی با آدرس پست ها و صفحات شما وجود دارد، شما را منبعی معتبر و قابل اعتماد می داند.

این می تواند به افزایش رتبه شما در SERP کمک کند. برخی از کاربران با فروش مکان‌های پیوند در سایت‌های خود از این سیگنال رتبه ‌بندی استفاده می‌کنند. در این  روش راه‌ اندازی، دیگر صاحبان وب سایت ها برای اینکه صاحب  وب سایت یک بک لینک برای محتوای آن ها بگذارد، هزینه‌ای را پرداخت کنند.

بدون نظر

ورود