مارال فرجاد از تجربه شیمی درمانی خود می گوید + ویدیو

مارال فرجاد از تجربه شیمی درمانی خود می گوید + ویدیو

مارال فرجاد، بازیگر ۳۹ ساله تئاتر، سینما و تلویزیون، مدتی است در کشور مجارستان درگیر درمان بیماری سرطان خویش است. او آرزو دارد سرطان را مغلوب کند و دوباره حرفه مورد علاقه خود، بازیگری بازگردد. فرجاد با انتشار ویدیویی از دوران شیمی درمانی خود در اینستاگرام، درباره تجربه ابتلا به سرطان و چالش های شیمی‌درمانی اش نوشت.مارال فرجاد در اینستاگرام خود درباره تجربه شیمی درمانی خود نوشتمارال فرجاد با انتشار ویدیویی از اتاق شیمی درمانی که آهنگ «خونه ی ما» از مرجان فرساد روی آن بود نوشت: «حالا به معاشرت طولانیم با این درد که فکر می‌کنم، می‌فهمم بسیاری از جزییات را از یاد برده‌ام. جزییاتی دردناک، رنج‌آور و گاه از حد طاقتم فراتر. احتمالا همین فراموشی است که به ما کمک می‌کند طاقت بیاوریم.

هیچ‌وقت دچار بیماری سختی نشده‌بودم و شیمی‌درمانی برایم تنها اسمی در فیلمنامه‌هایی بود که می‌خواندم. بله، فکر می‌کردم زنی رویین‌تن هستم، و بعد، یک‌باره و ناگاه همه‌چیز فروریخت. گفتند هر ۲۱ روز باید همسفر داروها شوم، سفری بی‌نهایت دردناک. نخست موهایم را کوتاه کردم، موهایی که تنها یک‌بار در کودکی کوتاه شده بودند. موهایم رفت، و این نه پایان ماجرا که تازه شروع رنجی مدام و طولانی بود.

مارال فرجاد در اینستاگرام خود درباره تجربه شیمی درمانی خود نوشتعذاب قوی‌ماندن، سخت ترین بخش بیماری طولانی است. می‌توانم جزییاتی برای شما تعریف کنم که در گریه با من شریک باشید، اما بگذارید برایتان بگویم چطور این دوران جنون‌زده را طاقت آوردم و می‌آورم: با فکر کردن به آنها که دوستشان دارم. من از بیماریم یاد گرفتم به قطره‌های داروی شیمی‌درمانی، به سان ذره‌های مهربان نور نگاه کنم. یاد گرفتم دردم را دوست بدارم و وقتی گریه می‌کنم، وقتی می‌خندم، وقتی حرف می‌زنم، همیشه و در همه حال از یاد نبرم زندگی با همه تلخی‌ها، موهبتی است که باید قدرش را بیشتر و بیشتر بدانم.

بعدتر شاید برایتان به تدریج نوشتم چگونه در غربت و دور از همه کسانی که دوستشان دارم و دور از حرفه‌ای که عشق زندگیم است چگونه تاریکی شبهای تنهایی را به تاریکی پشت پلکهای بسته از درد گره زدم، ولی ایمانم را به نور از دست ندادم.

شاید برایتان گفتم چگونه مثل کوهنوردی خسته با هر قدمی که برداشتم مردم و زنده شدم، اما کم نیاوردم و ادامه دادم تا به قله برسم. من ادامه دادم. ادامه می دهم. چرا که من، با رنج و درد و اندوه ولی با قلبی روشن و گرم، مسافر کوچک شهر امیدم. با لبخندی ساده و قلبی مطمئن که حالا مرا واقعا رویین‌تن کرده. خسته و کلافه ورنجورم، اما رقصان و سبک‌بال و پذیرا. و تا قله، تا بهبود، تا لبخند خواهم‌رفت.همین.»

بیوگرافی مارال فرجاد

مارال فرجاد در اینستاگرام خود درباره تجربه شیمی درمانی خود نوشتمارال فرجاد متولد ۱۳۶۱ در تهران، فرزند جلیل فرجاد، بازیگر شناخته شده است. خواهر کوچک تر او مونا فرجاد که متولد سال ۶۳ است نیز در عرصه ی بازیگری فعالیت دارد. مارال فرجاد لیسانس ریاضی و فوق لیسانس عکاسی دارد. در سال ۶۴ وقتی تنها ۳ سال داشت برای اولین بار سریالی تلویزیونی به نام «اخلاق در خانواده» جلوی دوربین رفت و از ۸ سالگی بازی در تئاتر را آغاز کرد. او فعالیت حرفه ای خود را در سال ۷۷ با بازی در سریال کت جادویی به کارگردانی محمدحسین لطیفی آغاز کرد. در سال ۸۴ با بازی در فیلم سینمایی شام عروسی به کارگردانی ابراهیم وحیدزاده وارد سینما شد.

مارال فرجاد در اینستاگرام خود درباره تجربه شیمی درمانی خود نوشت

فرجاد از آن زمان در فیلم ها و سریال های زیادی نقش آفرینی کرده که از معروف ترین آن ها می توان به فیلم های سینمایی ماهور و خوب بد جلف ۲ و سریال های کت جادویی، عملیات ۱۲۵، برادرجان، زمین گرم و باخانمان اشاره کرد. او شبکه نمایش خانگی را هم با سریال های خواب زده و خوب بد جلف رادیو اکتیو تجربه کرده است.

بیشتر بخوانید:

مارال فرجاد از ابتلای خود به سرطان خبر داد

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود