بهترین روش پاک کردن چسب ۱۲۳ از روی لباس

بهترین روش پاک کردن چسب ۱۲۳ از روی لباس

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

پاک کردن چسبی که به اشتباه روی سطحی ریخته شده، یک چالش مهم برای افرادی است که با چسب کار می‌کنند. پاک کردن چسب یک دو سه از روی لباس غیرممکن نیست، اما احتمال دارد بعد از پاک کردن هم ردی از چسب روی لباس باقی بماند. به همین دلیل است که همیشه توصیه می‌شود برای کار با چسب از لباس مخصوص استفاده کنید. در ادامه روش‌هایی را توضیح می‌دهیم که به شما کمک می‌کنند چسب ۱۲۳ را از روی لباس پاک کنید.

آموزش پاک کردن چسب ۱۲۳ از روی لباس

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که پارچه، بافت حساسی دارد؛ پس نمی‌توان از پاک‌کننده‌های خیلی غلیظ مثل وایتکس برای پاک کردن لکه چسب استفاده کرد. زمانی که چسب ۱۲۳ از برند معتبری مثل لازیو باشد، چسبندگی بیشتر خواهد بود و پاک کردن آن از روی لباس سخت‌تر می‌شود. البته که برای چسباندن سطوح مختلف به این قدرت زیاد نیاز است، اما اگر روی لباس بریزد، پاک کردن آن دردسرساز می‌شود. در ادامه سه روش برای پاک کردن چسب ۱۲۳ از روی لباس معرفی می‌کنیم.

روش اول: خراشیدن چسب

روش اول تراشیدن چسب است. این روش برای مواقعی کاربرد دارد که مقدار زیادی چسب روی لباس ریخته است. در این مواقع شما ابتدا باید تاجایی که می‌توانید چسب خشک شده را بتراشید و سپس برای پاک کردن جای لکه آن اقدام کنید.

وسایلی مثل سوهان، کاردک، لبه غیرتیز چاقو یا لبه قاشق وسایل مناسبی برای خراشیدن چسب از روی پارچه هستند. در حین خراشیدن مراقب باشید بافت پارچه آسیب نبیند. این کار را تا زمانی که لایه‌های روی چسب از روی لباس پاک شود، ادامه بدهید.

روش دوم: شستشو با آب و شوینده

این روش برای اکثر لباس‌ها جواب می‌دهد؛ به خصوص اگر لباس بافت نازکی داشته باشد و نتوان چسب را با خراشیدن از روی سطح پاک کرد. برای شستشوی لکه چسب با آب مطابق با مراحل زیاد عمل کنید:

 • لباس را از شب تا صبح در یک ظرف آب سرد قرار بدهید. مطمئن شوید لکه کاملا در آب قرار گرفته است. می‌توانید در آب چند قطره ماده شوینده هم بریزید.
 • لباس را از آب خارج کنید و روی لکه چسب، ماده شوینده بریزید. توصیه می‌شود از شوینده‌های صابونی برای این کار استفاده کنید.
 • با استفاده از قسمت دیگری از پارچه لباس، لکه چسب را بسابید. این کار را تا زمانی که لکه تاحد امکان پاک شود، ادامه بدهید.
 • اگر لکه هنوز پاک نشده، دوباره لکه را به ماده شوینده آغشته کنید و با مسواک یا فرچه روی آن بکشید.
 • لباس را با آب گرم بشویید.

اگر لکه هنوز باقی مانده دوباره همین فرایند را تکرار کنید یا به سراغ روش بعدی بروید.

روش سوم: پاک کردن لکه چسب ۱۲۳ از روی لباس با استون

بهتر است روش‌هایی که در اینجا آموزش دادیم را به ترتیب استفاده کنید. یعنی اول چسب ۱۲۳ را تا حد امکان بتراشید، سپس مطابق با روشی که توضیح دادیم، لباس را با آب و شوینده مناسب بشویید و در نهایت اگر باز هم لکه باقی مانده به سراغ استون یا سرکه بروید.

 • پارچه را یک شب تا صبح داخل ظرف آب سرد قرار بدهید.
 • یک تکه پنبه یا اسفنج را به استون یا سرکه آغشته کنید.
 • پنبه را با فشار زیاد روی لکه چسب بکشید.
 • سرکه یا استون استحکام بافت چسب را از بین می‌برند. بعد از چند دقیقه که با پنبه روی سطح پارچه کشیدید، بقایای چسب را بخراشید.

به یاد داشته باشید که جنس بعضی از پارچه‌ها به استون و پاک‌کننده‌های قدرتمند حساس است و آسیب می‌بیند. بنابراین پیش از پاک کردن چسب ۱۲۳ از روی لباس، مطمئن شوید استفاده از موادی که نام بردیم، به لباس آسیبی نمی‌رساند.

آیا با این روش‌ها می‌توان اسپری فوم را هم از روی لباس پاک کرد؟

اسپری فوم هم یکی از پرکاربردترین چسب‌هاست که بیشتر برای درزگیری کاربرد دارد. پاشیدن این اسپری روی لباس هم ظاهر زیبای آن را از بین می‌برد. اسپری فوم حجیم‌تر از چسب ۱۲۳ است و پاک کردن آن کمی سخت‌تر است. در ادامه روش‌های پاک کردن این محصول از روی پارچه را بررسی می‌کنیم.

 • ابتدا تا حد امکان چسب را با استفاده از اشیاء نیمه‌تیزی که در قسمت‌های قبلی نام بردیم، بتراشید.
 • لباس را برای چند ساعت در مخلوط آب سرد و صابون قرار بدهید.
 • با استفاده از فرچه، مسواک یا اسفنج آغشته به استون یا بنزین سفید روی لکه چسب بکشید.
 • لباس را با آب گرم و مواد شوینده بشویید.
 • اگر لکه هنوز پاک نشده، همین مراحل را دوباره تکرار کنید.

سفارش اینترنتی انواع چسب ترکیه ای

در این محتوا درباره روش‌های پاک کردن دو نوع چسب از سطح لباس توضیحاتی ارائه دادیم. شما میتوانید با مراجعه به سایت سپید آرنگ محتواهایی چون: راهنمای انتخاب چسب مناسب، ترفندهای پاک کردن چسب های مختلف و… را مطالعه کنید. علاوه بر این، شرکت سپید آرنگ ایرانیان نوین نماینده انحصاری چسب‌ لازیو در ایران است و امکان خرید اینترنتی انواع چسب های ترکیه ای را برای کاربران سراسر کشور فراهم کرده است.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود