چگونه کد پستی خود را پیدا کنیم؟ راهنمای پیدا کردن کد پستی به چند روش

چگونه کد پستی خود را پیدا کنیم؟ راهنمای پیدا کردن کد پستی به چند روش

چگونه کد پستی خود را پیدا کنیم؟ چگونه کد پستی خود را بفهمیم؟ چگونه کد پستی خانه مان را پیدا کنیم؟ این ها همه سوالاتی است که بسیاری از ما بارها به جوابشان نیاز داشته ایم. پیدا کردن کد پستی روش‌های مختلفی دارد. سایت شرکت پست دو روش را برای یافتن یا دریافت کدپستی ارائه داده است. ما نیز دو روش دیگر را برای دریافت کد پستی به شما آموزش می‌دهیم.

این روزها برای ثبت نام، تشکیل پرونده تحصیلی و یا هر پرونده دیگری باید فیلد‌های متفاوتی را پر کنیم، نام و نام خانوادگی، نام پدر، تحصیلات و غیره، اما یک مورد همیشه به عنوان پاشنه آشیل ما شناخته شده و آن چیزی نیست جز کد پستی!

با روی کار آمدن گوشی‌های هوشمند مدت‌هاست که چیزی را حفظ نمی‌کنیم و اگر شماره‌ای هم باشد در گوشی ذخیره می‌شود و تمام! کدپستی نیز آن‌قدر کاربردی نیست که شخصی بخواهد آن را حفظ کند. اما خب احتمالا می‌دانید که از مهم‌ترین بخش‌های یک فرم است و اکثر اوقات اگر آن را خالی بگذارید و یا به غلط پر کنید، فرم شما مورد قبول واقع نمی‌شود. پس چاره چیست؟

شرکت ملی پست چندین راه را برای پیدا کردن کدپستی پیشنهاد می‌دهد، با این راهکارها زمانی که به کد پستی نیاز داشتید می‌توانید به راحتی آن را پیدا کرده و استفاده کنید. روش‌های پیدا کردن کد پستی دشوار نیستند، دو روش اینترنتی، یک روش پیامکی و یک روش سنتی برای پیدا کردن کد پستی وجود دارد که در ادامه تمامی آن‌ها را به شما آموزش خواهیم داد.

به این ترتیب اگر به دنبال یافتن کد پستی خود می‌گردید با روزیاتو همراه باشید تا با ۴ روش کد پستی را پیدا کنید:

از طریق اینترنت

پیدا کردن کدپستی از طریق سایت شرکت ملی پست خود شامل دو روش می‌شود، ۱- وارد کردن آدرس ۲- استفاده از نقشه

به این ترتیب اگر آدرس کامل مقصد مورد نظر را دارید، می‌توانید از روش اول اقدام به پیداکردن کدپستی کنید، اگر هم به صورت چشمی یا حدودی می‌توانید از روی نقشه آن محل را پیدا کنید، بهتر است از روی نقشه به دنبال یافتن کد پستی باشید.

از طریق وارد کردن آدرس

اگر جایی به مشکل خوردید و کد پستی خودتان را نمی‌دانستید، کافی‌ست برای پیدا کردن کد پستی، گوشی هوشمندتان را از جیب درآورده و به این لینک در پرتال شرکت ملی پست مراجعه کنید. در این صفحه تنها یک کادر جستجو و چند گزینه وجود دارد به این ترتیب یافتن کد پستی در این صفحه آسان است.

از قسمت انتخاب از لیست نام استان و سپس نام شهر خود را انتخاب کنید.

حال تنها باید شماره پلاک و نام آخرین کوچه و یا معبر در آدرس پستی خود را وارد کنید، مثلا اگر خانه شما در کوچه اتحاد قرار دارد و پلاک آن ۵ است، در کادر طوسی سمت راست عدد ۵ و در کادر میان صفحه نام اتحاد را بنویسید. حال در میان نتایج جستجو آدرس مورد نظر خود را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید. به این ترتیب می‌توانید کد پستی تمام واحد‌های آن ساختمان را مشاهده کنید.

از طریق نقشه

از طریق این لینک وارد پرتال شرکت ملی پست شوید. در میانه صفحه نقشه را بزنید تا به صورت تمام صفحه باز شود. در این مرحله کار شما آسان است، تنها کافیست از روی نقشه به محل ساختمان مورد نظر بروید و بر روی آن کلیک کنید، به همین راحتی کدپستی تمام واحد‌های آن ساختمان برایتان به نمایش درمی‌آید.

دریافت کد پستی از طریق پیامک (فعلا در دسترس نیست)

پیش‌تر، یکی از اقدامات جالب وب‌سایت رسمی پست کشور، دریافت کد پستی با استفاده از پیامک بود. به این صورت که شما شماره تلفن ثابت محل مورد نظر را به شماره ۷۰۸۷ پیامک می‌کردید و کد پستی آن واحد برای شما ارسال می‌شد. متاسفانه این روش دریافت کد پستی فعلا در دسترس نیست به این ترتیب بهتر است برای پیدا کردن کد پستی از دیگر روش‌ها استفاده کنید.

از طریق قبض

مسلما هر مکانی، آب، گاز، برق، تلفن و… دارد. هر کدام از این‌ها دارای قبضی برای نمایش هزینه و میزان مصرفی شما در دوره هستند که عموما توسط مامور به محل مورد نظر منتقل می‌شوند. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای یافتن کد پستی، از طریق همین قبض‌هاست. تمامی قبض‌ها دارای بخشی برای درج کد پستی محل هستند و شما می‌توانید با مشاهده آن‌ها، کد پستی محل موردنظرتان را بیابید. به همین راحتی… .

پیدا کردن کد پستی

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

چطور از لینکدین برای پیدا کردن شغل استفاده کنیم؟

آدرس، تلفن و تعرفه‌های دفاتر خدمات الکترونیک شهر در مناطق ۲۲ گانه تهران

پاتوق های کتابخوانی خوشمزه تهران: آدرس ۴۰ شعبه «شهر کتاب»

راهنمای خرید رمز ارز ؛ چگونه ارز دیجیتال بخریم؟

مطالب مرتبط
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • Nilo0o0o0o مرداد ۱۴, ۱۴۰۱

    سلام از طریق اینترنت برای شهزستان هندز فعال نیست ، تست کردم آدرس که میدی سیستم مگه هان ?