۱۳ واقعیت جالب و باورنکردنی که شما را مات و مبهوت می کند

۱۳ واقعیت جالب و باورنکردنی که شما را مات و مبهوت می کند

حقایق جالب تصادفی گاهی اوقات فرصتی عالی برای نشان دادن اطلاعات عمومی شما هستند. علاوه بر این بازگو کردن واقعیت های تصادفی، همیشه لذت بردن از به نمایش گذاشتن دانش خود در طول صحبت های کوچک بسیار عالی را ممکن می کند. ناگفته نماند که این حقایق جالب می توانند الهام‌بخش افراد اطرافتان نیز می شود.حقایق جالبی که کسی نمی داند۱. دوقلوها می توانند با فاصله ۸۷ روز به دنیا بیایند. اگرچه این موارد واقعاً نادر هستند.

۲. بدون بزاق، ما نمی توانیم از هیچ یک از طعم های وعده های غذایی خود لذت ببریم. سعی کنید زبان خود را با دستمال کاغذی خشک کنید و غذای مورد علاقه خود را امتحان کنید. با کمال تعجب، گیرنده های طعم شما کار نمی کنند و غذا هیچ طعمی نخواهد داشت.

۳. یک ماهی مرکب غول پیکر مغزی به شکل دونات دارد که مری او درست از سوراخ مرکزی مغز آن عبور می کند. بنابراین وقتی غذا می خورد، غذا به معنای واقعی کلمه از سوراخ مغزش عبور می کند.حقایق جالبی که کسی نمی داند۴. یک دندان از دست رفته یا شکسته اگر بلافاصله پس از سانحه دوباره در جای خود قرار داده شود، در حالی که فرد آسیب دیده منتظر کمک پزشکی است، چه دندان کودک باشد یا یک بزرگسال، شانس بیشتری برای ترمیم دارد. اگر این امکان وجود ندارد، سعی کنید ظرف ۵ دقیقه آن را در شیر گاو قرار دهید. در این حالت، سلول های ریشه حدود یک ساعت حفظ می شوند.حقایق جالبی که کسی نمی داند۵. دلیل ساده ای وجود دارد که هر کاری که می کنیم، بند کفش ما به سرعت باز می شود. همه اینها به این دلیل است که نیروی گرانشی که با هر قدم بر روی گره وارد می‌شود به طرز شگفت‌آوری زیاد است: این نیرو تا ۷g است. این بدان معناست که ۷ برابر بیشتر از حد معمول است. برای مقایسه، قدرتمندترین ترن هوایی جهان، نیروی ۶.۳g را تولید می کند.

۶. نقاط متحرک یا کرم‌ مانندی که هنگام خیره شدن به آسمان یا چیزی بسیار درخشان می‌بینید، توسط گلبول‌های سفید خونی که در چشم‌ها جریان دارند ایجاد می‌شوند. اما دیدن آنها اشکالی ندارد. علاوه بر این، آنها معمولاً پس از یک ثانیه یا کمتر ناپدید می شوند.حقایق جالبی که کسی نمی داند۷. ممکن است عجیب به نظر برسد، اما ستاره دریایی خون یا مغز ندارد. به جای آن از آب دریا استفاده می کنند. بنابراین خون ستاره دریایی در واقع آب دریا تصفیه شده است.

۸. یکی از حقایق جالب این است که احتمال چپ دست شدن نوزادان نارس تقریبا دو برابر بیشتر است.

۹. زالوها کرم های حلقوی چندقسمتی با ۱۰ معده، ۳۲ مغز و چند صد دندان هستند.حقایق جالبی که کسی نمی داند۱۰. حدود صد سال طول کشید تا اولین لبخندها تبدیل به بیان استاندارد در عکس شدند. برخی می گویند که مردم در آن زمان بسیار جدی بودند زیرا گرفتن یک عکس زمان زیادی می برد. با این حال، برخی دیگر می گویند همه اینها به دلیل مشکلات دندان ها بود که در آن روزها بسیار رایج بوده است.

۱۱. صدها فوبیای مختلف وجود دارد. اما برخی از آنها بسیار منحصر به فرد هستند. مانند پوگونوفوبیا که ترس از ریش است.

۱۲. تنبل‌ها، تنبل‌ترین و کندترین جانوران در طبیعت هستند، که می‌توانند تنها حدود ۳۶.۵ متر را در یک روز طی کنند. با این حال، آنها به طرز جالبی شناگران خوبی هستند. سرعت آنها در آب ۳ برابر بهتر از خشکی است.حقایق جالبی که کسی نمی داند۱۳. پلی داکتیلی یک اختلال ژنتیکی است که باعث می شود فرد انگشتان اضافی روی دست یا پا داشته باشد. اگر حداقل یکی از والدین این ویژگی را داشته باشد، هر فرزند ۵۰ درصد شانس به ارث بردن آن را دارد.

بیشتر بخوانید:

۱۷ مسئله جالبی که هر روز می بینیم اما هرگز علت وقوعشان را ندانسته و نپرسیده ایم

۱۰ واقعیت تصادفی بسیار جالب، باورنکردنی و سرگرم کننده ای که آموزنده هم هستند

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود