۱۰ سلبریتی دست و دلباز هالیوود که با ثروت خود مردم عادی را خوشحال کردند

۱۰ سلبریتی دست و دلباز هالیوود که با ثروت خود مردم عادی را خوشحال کردند

می گویند بخشندگی بهتر از گیرندگی است و بعضی سلبریتی ها اعتقاد زیادی به این موضوع دارند. این ستاره های مهربان و سخاوتمند با وجود مشغولیت های بسیار، همیشه حواس شان هست که یاری رسان دیگران باشند. چه به شکل یک بخشندگی آنی باشد و چه یک غافلگیری برنامه ریزی شده، آن ها این کار را مأموریت خود می دانند تا لبخند به لب دیگران آورند.

در ادامه از سلبریتی هایی خواهیم گفت که از ثروت خود برای خوشحال کردن مردم عادی استفاده کردند.

دواین جانسون

از قرار معلوم دواین جانسون فقط در فیلم هایش قهرمان نیست. او یک بار پدر ۲ فرزند را که همسر خود را از دست داده و با مشکلات مالی دست به گریبان بود، با خرید هدایای کریسمس برای فرزندانش غافلگیر کرد. علاوه بر این، به گفته ی دواین جانسون و جان کرازینسکی، آن ها ۵ میلیون دلار به یک خیریه غیر انتفاعی اهدا کردند که از جانب پدران مجرد به فرزندان شان اسباب بازی هدیه می دهد.

جانی دپ

جانی دپ یک بار که میزبان یک مهمانی ۱۵ نفره در یکی از رستوران های مورد علاقه اش در شیکاگو شده بود، برای صورتحساب ۴،۴۰۰ دلاری خود، ۴ هزار دلار انعام داد. لازم به گفتن نیست که آن پیشخدمت خوش شانس چقدر خوشحال بود. او دپ را «مردی خوش برخورد و بسیار جذاب و دوست داشتنی» توصیف کرد و همچنین گفت: «وقتی داشتم غذایش را سرو می کردم دوست نداشت زیاد وسواس به خرج دهم و اصلاً رفتار طلبکارانه ای نداشت.»

کالین فارل

کالین فارل یک بار یک مرد بی خانمان را به خرید برد و برایش ۲،۱۰۰ دلار خرج کرد. سپس ۸۳۰ دلار پول نقد و هزینه ی رهن یک خانه را هم به او داد تا بتواند یک اتاق برای خود اجاره کند و دیگر در خیابان زندگی نکند. این البته اولین باری نبود که فارل به این مرد بی خانمان کمک می کرد. فارل اولین بار ۴ سال پیش از آن، با این مرد آشنا شده بود و آن زمان هم به او کمک کرده بود یک جایزه ی ۲ هزار دلاری برنده شود. فارل به همراه این مرد به یک برنامه ی رادیویی رفته بود که به کسی که می توانست این بازیگر را با خود به استودیوی برنامه آورد، جایزه نقدی می داد.

لیدی گاگا

لیدی گاگا تصمیم گرفت طرفدارانش که بیرون یک فروشگاه برای گرفتن امضا از او منتظر بودند را با پیتزا خوشحال کند. به همین  دلیل، ۸۰ پیتزای پنیری سفارش داد که هزار دلاری برایش خرج برداشت. اینطور که گفته می شود، لیدی گاگا انعام خوبی هم به پیتزا فروشی داد.

کریس همسورث

یک بار وقتی کریس همسورث بر حسب تصادف، کیف پول خود را در یک رستوران جا گذاشت، یک پسر ۱۷ ساله آن را به او بازگرداند. همسورث از اینکه همه ی پول درون کیف سر جایش باقی مانده بود، به قدری خوشحال شد که تصمیم گرفت آن پول را به همان نوجوانی دهد که کیف پولش را بازگردانده بود. او البته مقداری هم به آن مبلغ اضافه کرد.

تیلور سوییفت

تیلور سوییفت که به بخشندگی شهره است، یک بار تصمیم گرفت به یک دانش آموز پرتغالی مبلغی بیشتر از ۳۰ هزار دلار اهدا کند تا با آن در انگلیس به دانشگاه رود. سوییفت وقتی درخواست کمک مالی این دانش آموز را در اینترنت دید، تحت تأثیر انگیزه و تلاش او قرار گرفت و تصمیم گرفت به او در رسیدن به آرزوهایش کمک کند.

زک افران

زک افران یک بار برای یکی از طرفدارانش یک آیفون جدید ۹۵۰ دلاری خرید. این طرفدار می خواست برای شبکه های اجتماعی از افران فیلم بگیرد که تلفن همراهش از دستش افتاد. بخشندگی افران طرفدارش را بسیار خوشحال کرد و او در شبکه های اجتماعی نوشت که افران علاوه بر خرید یک تلفن همراه جدید، از او دعوت کرد سر صحنه ی فیلمش بیاید تا سر فرصت باهم آشنا شوند.

جاستین بیبر

جاستین بیبر یک بار در یک فروشگاه اپل با ۲ تا از طرفداران دخترش مواجه شد که مشغول تماشای ویدئوی جدید او بودند. بیبر همان جا تصمیم گرفت روز به یادمانی ای برای آن ها بسازد. او برای هر کدام شان یک آیفون، یکی صورتی و یکی سبز خرید.

کایلی جنر

کایلی جنر در جریان یک برنامه تلویزیونی، ۲۰ هزار دلار به یک مادر و دختر اهدا کرد تا با آن بخشی از مشکلات مالی خود را برطرف کنند. دختر که ۲۲ سال داشت برای کمک به مادرش در تأمین هزینه هایشان، دانشگاه را رها کرده بود. بخشندگی جنر به او کمک کرد وام های دانشجویی خود را بپردازد و به دانشگاه بازگردد.

کیانو ریوز

کیانو ریوز به مهربانی و بخشندگی شهره است. او یک بار برای یک سرایدار، مغازه ای که در آن کار می کرد را خرید.

این سرایدار در فیسبوک خود نوشت: «۷ سال بود که سرایداری می کردم. هر روز زمین پاک می کردم و سخت کار می کردم تا شکم خانواده ام را سیر کنم. تا ۵ روز قبل که در رستورانی در آن کار می کردم با کیانو ریوز آشنا شدم و حالا به لطف او، صاحب این رستوران هستم.»

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۷ نظر

ورود

 • h شهریور ۱۴, ۱۴۰۱

  ستاره ها برای هر فیلم میلیون ها دلار دستمزد میگیرن و حساب های بانکی شون هم صدها میلیون هست. کاخ و ویلاهای میلیونی و هواپیمای شخصی و… دارن. اونوقت برای ۲ یا ۵ هزار دلار هدیه و انعام دادن میشن دست و دل باز؟؟؟

  • میلاد شهریور ۱۶, ۱۴۰۱

   جانی دپ واقعاثابت شده که آدم خوب ومهربونیه،،،خوبه که بریدوکلیپهاوزندگی نامه اش روببینید،،،یعنی دلی داره مثل دریا،،،،البته مایکل جکسون هم جای خودشوداره،،،کاش اسمشومی نوشتید

  • سالار شهریور ۱۶, ۱۴۰۱

   داداش حرف دلم رو زدی دمت گرم واقعا اینجوریه میلیون ها دلار دستمزد میگیرن ۲ ۳ هزار دلار کمک کردن شدن دست و دل باز

 • سارا شهریور ۱۵, ۱۴۰۱

  مایکل رو از قلم انداختید

 • من شهریور ۱۵, ۱۴۰۱

  خاک تو سرت که سلطان مایکل جکسون بزرگ رو ننوشتی

 • Shakereh شهریور ۱۵, ۱۴۰۱

  بقیه رو نمیدونم اما اما

  کیانو ریوز واقعا یک انسان به تمام معنا س نه تنها این کارش بلکه کار های بسیار خیر خواهانه دیگه هم انجام داده
  افرینش ❤

 • آگاه شهریور ۱۷, ۱۴۰۱

  ووووااااا خدای من چقدرنایس🤣بازیگران هالیوودی که اکثرفیلمهاشون دروغ وچاخانه دردنیای واقعی خیلی مهربانند؟فقط سعی کنیدازاروپاوآمریکا برای ماقهرمان تراشی والگوسازی کنید،ولی ازبهترین انسانهای عالم که خدابه آنهابرتری داده بخاطرمحبت وانسانیت وبخشندگی بسیارشان حرفی نزنید،آخه آنهاامامان معصوم شیعیانند،همان شیعیانی که کشورهمین بازیگران نایس هالیوودی باایجادجنگ وکشتاردرکشورهایشان مستضعف شده اندولی بدانیدخداونددنیارابرای همین مستضعفان قرارداده نه دروغگویان وهالیوودی های بظاهرباکلاس