۱۲ ویژگی خاص و نادر بدنی که کمتر کسی از آن ها برخوردار است

۱۲ ویژگی خاص و نادر بدنی که کمتر کسی از آن ها برخوردار است

در گذشته، هنرمندان و دانشمندان کنجکاوی زیادی نسبت به آناتومی بدن انسان، بی نقصی آن و اندام هایش داشتند. در دوران رنسانس تحقیقات زیادی بر روی آناتومی بدن انسان صورت گرفت که درهای تازه ای به اسرار بدن انسان گشود. و هر چه گذشت، حیرت ما از بدن مان بیشتر شد.

در ادامه از ویژگی های نادر بدنی خواهیم گفت که افراد کمی از آن ها برخوردارند.

۱- خط رویش موی V شکل

اگر خط رویش موهایتان حالتی V شکل دارد، ویژگی ای دارید که تنها ۳۳ درصد از مردم دنیا از آن برخوردارند. به این ویژگی در زبان انگلیسی Widow’s Peak به معنای «نوک بیوه» گفته می شود. اگر این سؤال برایتان است که این اسم از کجا آمده، باید بگوییم که قدمت آن به انگلستان قرن هجدهم میلادی بازمی گردد. در آن دوره، زنان کلاه های سه گوش سیاه رنگی به سر می گذاشتند که نوک آن در وسط پیشانی قرار می گرفت.

۲- اثر انگشت قوس دار

از اثر انگشت در مکان های مختلفی برای شناسایی افراد استفاده می شود. نکته ی ویژه درباره ی اثر انگشت مان این است که فرم اثر انگشت ۶۵ درصد مردم دنیا حلقه ای است، ۳۰ درصد اثر انگشت ها مارپیچی است و تنها ۵ درصد از مردم دنیا اثر انگشت قوس دار دارند.

۳- ماهیچه دراز کف ‌دستی

پالماریس لونگوس (Palmaris longus) ماهیچه ی دراز کف ‌دستی است که اجدادمان از آن برای بالا رفتن از درخت استفاده می کردند. این ماهیچه دیگر استفاده ای ندارد، اما هنوز هم کسانی هستند که با آن متولد می شوند. اگر کنجکاوید که بدانید شما هم این ماهیچه را دارید یا خیر، کافی است کف دست خود را روی یک سطح تخت بگذارید و انگشت کوچک تان را به انگشت شست تان برسانید. اگر این ویژگی نادر را داشته باشید، با این کار ماهیچه پالماریس لونگوس در ناحیه ی مچ دست بالا می آید.

۴- چشمان دو رنگ

به این ویژگی نادر که باعث می شود هر چشم یک رنگ متفاوت داشته باشد، هتروکرومی (Heterochromia) یا ناهمرنگی عنبیه گفته می شود. آنچه این ویژگی را حیرت انگیزتر می کند این است که کمتر از یک درصد مردم دنیا از آن برخوردارند. هتروکرومی زمانی رخ می دهد که غلظت ملانین درون چشم ها به یک اندازه نباشد. این اتفاق در اغلب موارد به دلایل ژنتیکی رخ می دهد.

۵- ژن DEC2

اگر دوستی دارید که همیشه حتی وقت هایی که خواب خوبی ندارد هم پرانرژی است، احتمالاً از ژن DEC2 برخوردار است. تنها ۵ درصد از مردم دنیا این ویژگی را دارند. به افراد عادی توصیه می شود برای احیای انرژی از دست رفته ی خود دست کم ۷ ساعت خواب شبانه داشته باشند، اما کسانی که از این ژن برخوردارند با ۴ تا ۶ ساعت خواب هم سرحال می شوند.

کسانی که از ژن DEC2 برخوردارند ممکن است چرخه های خواب سریع تری داشته باشند و در ساعات کاری خود کار بیشتری انجام دهند. شخصیت های بزرگی همچون لئوناردو داوینچی و نیکولا تسلا از این ویژگی برخوردار بودند.

۶- رنگ چشم های خاکستری، سبز و کهربایی

تنها ۳ درصد از مردم دنیا چشم های خاکستری دارند. این بدان معنی است که جمعیت آن ها یک سوم چشم آبی ها است. رنگ چشم سبز هم به قدری نادر است که از هر ۱۰۰ نفر تنها ۲ نفر چشم های سبز دارند. سومین رنگ چشم نادر، کهربایی است که تنها ۵ درصد مردم دنیا از آن برخوردارند.

۷- دندان های فاصله دار

دندان های فاصله دار که به آن دیاستما (Diastema) هم گفته می شود، یک ویژگی نادر است که تنها ۲۵ درصد از مردم دنیا از آن برخوردارند. سلبریتی های زیادی با این ویژگی هستند که آن را پذیرفته و به مشخصه ی ویژه ی خود تبدیل کرده اند.

۸- قدرت چشایی قوی

اگر شما هم با دیدن انیمیشن «راتاتویی» (Ratatouille) دل تان می خواست قدرت چشایی شخصیت موش این فیلم را داشته باشید، باید بگوییم که واقعاً کسانی در دنیا هستند که از قدرت چشایی فوق العاده ای برخوردارند و به آن ها «سوپر تیستر» گفته می شود. یک چهارم از جمعیت دنیا، پرزهای چشایی بیشتری بر روی زبان خود دارند و به همین خاطر، از حساسیت بیشتری نسبت به طعم ها برخوردارند.

۹- مژه های دو لایه

چهره های مشهوری همچون الیزابت تیلور از این ویژگی خاص برخوردار بودند که به آن دیس تیکیازیس (Distichiasis) گفته می شود. این ویژگی که باعث می شود مژه ها در دو ردیف رشد کنند، جذابیت بیشتری به چشم ها می بخشد.

۱۰- انگشت پای مورتون

به انگشتان پای خود دقت کنید؛ اگر انگشت دوم تان بزرگ تر از انگشت اول تان است، شما جزء آن ۲۲ درصد از جمعیت دنیا هستید که از ویژگی خاص انگشت پای مورتون (Morton’s toe) برخوردارند.

۱۱- دو دستی

شما احتمالاً یا راست دست هستید یا چپ دست، اما اندک افرادی هم هستند که می توانند با هر دو دست خود به یک اندازه کار کنند. به حالتی که در آن فرد دست غالبی برای انجام کارها ندارد، دو دستی (Ambidextrous) گفته می شود.

۱۲- گرداب موی جفتی

از هر ۱۰۰ نفر تنها ۵ نفر گرداب موی جفتی دارد. و اگر یکی از خوش شانس ترین ها در دنیا باشید، ۲ گرداب مو دارید که جهت چرخش هر دو  پادساعتگرد است.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود