چرا آقایان فکر می‌کنند بامزه‌تر از همسرشان هستند؟

چرا آقایان فکر می‌کنند بامزه‌تر از همسرشان هستند؟

بر اساس نتایج تحقیقات، مردان فکر می کنند که خیلی شوخ تر، بامزه تر یا بانمک تر از همسر خود هستند. با این که شوخی کردن، خندیدن و خنداندن راهی برای پی بردن به شادی خود و دیگران است، اما پژوهش ها می گوید که این همه ماجرا نیست و چیزهای بیشتری را می توان از خنده کشف کرد.

در حقیقت، پژوهش های جدید نشان داده با کمک خنده می توانیم چیزهای بیشتری درباره ی خودمان و دیگران بفهمیم. مثلا این که شریک زندگی مان به ما علاقه دارد یا نه.

یک نظرسنجی از ۱۴۹ زوج بلندمدت نشان می‌دهد که مردها بیشتر شوخی و مسخره بازی می‌کنند و به شوخی‌های خودشان نسبت به شوخی های همسرشان امتیاز بالاتری می‌ دهند.

اما زنان بیشتر از مردان به تلاش های کمدی همسرشان نمی خندند. به این معنی که مردان سختکوش خود را به خاطر مهارت های شوخ طبعی خود مسخره می کنند.

وقتی شناخت بیشتری وجود داشته باشد، احتمال خندیدن به یا با کسی بیشتر می شود. در اغلب موارد، لطیفه ها یا جوک ها زمانی برای ما بامزه تر می شوند که آن ها را از زبان کسی بشنویم که او را می شناسیم؛ مثل همسر.

این مطالعه نشان داد که اگر مردم شریک زندگی خود را بامزه تر از خود ارزیابی کنند، خوشحال تر می شوند.

دکتر لوکاس یاخ، از دانشگاه سیلسیا، لهستان، می‌گوید:

«هنگام جذب جنس مخالف بالقوه، مردان به احتمال زیاد از حس شوخ طبعی خود استفاده می کنند و زنان بیشتر دریافت‌کننده و داور این کمدی ها هستند. در روابط طولانی مدت، زنان ممکن است تمایل خود را برای پاسخ به شوخ طبعی از دست بدهند یا کاهش دهند.”

دانشمندان می گویند شوخ طبعی افراد را جذاب می کند زیرا خندیدن استرس را از بین می برد و هورمون های مثبت و آرامش بخش تولید می کند.

علاوه بر این، شوخی کردن باعث افزایش اکسیژن به قلب، مغز و اندام های حیاتی می شود.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

چرا بعضی ها در شبکه های اجتماعی روابط عاشقانه خود را به رخ می کشند؟

چند نکته جالب که خنده هایتان در مورد شخصیت و روانشناسی شما می گویند

همه چیز در مورد برنامه همسریابی همدم ؛ از نحوه ثبت نام تا هزینه بسته ها

چرا زن‌ها بیشتر از مردها به داستان‌های عاشقانه علاقه دارند؟

مرد در رابطه جنسی واقعاً چه احساسی دارد؟

منبع: thesun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • سجاد شهریور ۱۷, ۱۴۰۱

    هر مردی سعی میکنه کسی رو که دوست داره شاد و خوشحال کنه. چیز پیچیده ای نیست که نشه درک کرد. اگر از این آسمون ریسمونهای بی سر وتهی که نوشتی منظورت این بود که مردها بامزه تر از زنان نیستند بهتر بود رک و صریح همین رو میگفتی. ما هم حوالت میدادیم به تعداد کمدین های موفق مرد و زن. البته که همه چیز نسبیه ولی بطور میانگین حس شوخ طبعی مردان بیشتر از زنانه.