۱۲ راز درباره شخصیت های انیمیشن های دیزنی که نمی دانستید

۱۲ راز درباره شخصیت های انیمیشن های دیزنی که نمی دانستید

در دنیای امروز کمتر کسی را می توان پیدا کرد که از دست کم یکی از شخصیت های دیزنی چیزی نشنیده باشید. بیشتر ما با آن ها بزرگ شدیم، آن ها را قهرمان خود می دانستیم و حتی با گریه ی آن ها گریه هم کردیم. سال ها از پی هم گذشتند و این انیمیشن ها یکی پس از دیگری به خاطره ای زیبا از گذشته برایمان بدل شدند. اما آن ها رازهای زیادی را در خود پنهان کرده بودند که بسیاری از ما از آن ها بی خبریم.

با چند حقیقت جالب درباره ی دنیای شگفت انگیز دیزنی همراه باشید.

۱- نام واقعی مینی موس

«مینی موس» همسر بامزه ی «میکی موس»، یکی از محبوب ترین شخصیت های دیزنی است. او از همان ابتدای ورودش به دنیای دیزنی در سال ۱۹۲۸، با کلاه و دامنی که به تن داشت، خود را در دل مردم جا کرد. بعدها با لباس های خالخالی اش به یک منبع الهام در زمینه ی مد و فشن بدل شد.

شاید ندانید، اما نام کامل مینی، «مینروا موس» (Minerva Mouse) است. این نکته در سال ۱۹۴۲ در کمیک استریپ The Gleam فاش شد.

۲- یک موش در پیاده رو مشاهیر هالیوود

مشهورترین موش دنیا در قاب تصویر رفت تا به یکی از برجسته ترین نمادهای تاریخ بدل شود. در سال ۱۹۷۸ او تولد ۵۰ سالگی خود را با ورود به پیاده رو مشاهیر هالیوود جشن گرفت. «میکی موس» اولین شخصیت انیمیشنی بود که به بیش از ۲،۷۰۰ ستاره ی حاضر در این مکان نمادین هالیوود پیوست.

۳- یک اسکار که معادل ۷ اسکار است

انیمیشن «سفید برفی و هفت کوتوله» (Snow White and the Seven Dwarfs) در سال ۱۹۳۷ منتشر شد و خیلی زود در گیشه به موفقیت رسید. در سال ۱۹۳۹ والت دیزنی یک اسکار افتخاری برای این فیلم دریافت کرد. تندیس اسکار او اندازه ای عادی داشت اما ۷ اسکار کوچک هم بر روی یک پایه ی پلکانی در کنار آن قرار داشت. این یکی از ویژه ترین جوایزی است که آکادمی اسکار تاکنون اهدا کرده است.

۴- یک پادشاه به نام شیر

شاید تا به حال منشأ نام خیلی از شخصیت های دیزنی برایتان سؤال شده باشد. مثلاً در فیلم «شیر شاه» (The Lion King) اسم ها از زبان آفریقایی سواحیلی گرفته شدند که در آن «سیمبا» به معنای شیر، «نالا» به معنای هدیه یا محبوب، «پومبا» به معنای احمق، «رافیکی» به معنای دوست و «شنزی» به معنای وحشی است.

۵- یک «سرنوشت» کوتاه و سوررئال

دو معمار بزرگ دنیای فانتزی در قرن بیستم، سالوادور دالی و والت دیزنی در سال ۱۹۴۶ دست به یک ماجراجویی در سوررئالیسم و انیمیشن زدند. نتیجه ی کار، یک فیلم کوتاه بود که متأسفانه تنها ۱۵ ثانیه از آن ساخته شد و نیمه کاره ماند.

با این حال، معاون شرکت دیزنی، ادوارد دیزنی کار را به دست گرفت و در سال ۲۰۰۳ انیمیشن «سرنوشت» (Destino) را منتشر کرد، یک فیلم کوتاه ۶ دقیقه ای مملوء از آثار هنری که بیش از نیم قرن طول کشید تا منتشر شود.

۶- شخصیت موروثی

دواین جانسون صداپیشه ی شخصیت «مائویی» در انیمیشن سال ۲۰۱۶ «موآنا» (Moana) بود. چیزی که کمتر کسی می داند این است که این شخصیت از پدربزرگ جانسون که او هم یک کشتی گیر بود، الهام گرفته شده بود. جانسون در توییتر خود دراینباره نوشته: «یک راز کوچک از دنیای دیزنی. “مائویی” شخصیتی که صداپیش اش بودم، تا حدی از پدربزرگ مرحوم من الهام گرفته شده بود. رئیس بزرگ، پیتر مایویا اهل ساموآ.»

۷- موش کوچکی که حرف زدن یاد گرفت

اولین چیزی که «میکی موس» در قاب تصویر گفت «هات داگ» و در سال ۱۹۲۹ بود. تا پیش از آن کسی حرف زدن او را ندیده بود. او این را در فیلم کوتاه «بچه کارناوال» (The Karnival Kid) گفت. پس از این به بعد اگر «هات داگ» گفتن این موش کوچک بامزه را دیدید، یادتان باشد که اشاره ای به اولین کلمات او است.

۸- ظاهری متمایز

نمی دانیم وقتی مادرخوانده های پری «آئورورا» هدایای خود را به او می دادند، او از قبل این ویژگی خاص را در چشمانش داشت یا بعد از آن خواب عمیق صاحب این ویژگی شد. چیزی که حتمی است این است که «زیبای خفته» تنها پرنسس دیزنی است که چشمانی به رنگ بنفش دارد.

۹- آوازخوانی با دشمن

انیمیشن «پینوکیو» (Pinocchio) در سال ۱۹۴۰ منتشر و به یکی دیگر از نمادهای مهم دیزنی بدل شد. تا به اینجا نکته ی جدیدی نبود، اما چیزی که شاید متوجه نشده باشید این است که این اولین باری بود که شخصیت اصلی یک انیمیشن با شخصیت های منفی آن آواز می خواند.

دومین باری که این اتفاق رخ داد در سال ۲۰۱۳ در انیمیشن «یخ زده» (Frozen) بود، زمانی که «آنا» با «هانس» آهنگ Love Is An Open Door را می خوانند. به همین دلیل «آنا» هم اولین پرنسس دیزنی است که با یک شخصیت شرور آواز خوانده.

۱۰- یک فیلم خیلی بلند

ساخت فیلم «کابوس پیش از کریسمس» (The Nightmare Before Christmas) طی ۳ سال و توسط گروهی ۱۰۰ نفره انجام شد. هر یک ثانیه ی این فیلم با ۱۲ گرفتن تصویر از حرکات استاپ موشنی ساخته می شد. به عبارتی دیگر، برای یک دقیقه از فیلم باید ۷۲۰ عکس و برای یک ساعت آن باید ۴۳،۰۰ عکس گرفته می شد. حالا تصور کنید یک اشتباه در کار، چه تبعاتی داشت.

۱۱- دو ملکه، یک تاج

در میان داستان های دیزنی، تنها یک پرنسس بوده که تاجگذاری و ملکه شدن او را دیده ایم: «السا» در انیمیشن «یخ زده». درست است که در انیمیشن «آتلانتیس: امپراتوری گمشده» (Atlantis: The Lost Empire) هم «پرنسس کیدا» ملکه شد، اما تاج گذاری او به تصویر کشیده نشد. «کیدا» اولین پرنسس دیزنی است که ملکه شد و «السا» اولین پرنسس دیزنی که تاجگذاری او نشان داده شد.

۱۲- یک موش با نامی طولانی

در ابتدا قرار بود نام این موش انیمیشنی مشهور «مورتیمور موس» (Mortimer Mouse) شود. اما این همسر والت دیزنی، لیلیان بوندز بود که او را راضی کرد نام این موش را «میکی موس» بگذارد. نام کامل موش محبوب دیزنی «مایکل تئودور موس» (Michael Theodore Mouse) است و «مورتیمور» نام یک شخصیت دیگر شد که به «مینی» دل باخت.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود