تعقیب و گریز هالیوودی مرد روسی با نیروهای پوتین در تلاش برای فرار از جنگ اوکراین

تعقیب و گریز هالیوودی مرد روسی با نیروهای پوتین در تلاش برای فرار از جنگ اوکراین

این لحظه ای است که مردی در تلاش برای اجتناب از اعزام شدن به جنگ خونین روسیه در اوکراین، توسط نیروهای اوکراینی در خیابان مورد تعقیب قرار گرفته و بعد از یک تعقیب و گریز شبه فیلم های هالیوودی ظاهراً دستگیر می شود. این ویدیو که از آپارتمانی در شهر سنت پترزبورگ گرفته شده، مردی را نشان می دهد که در حال فرار از خدمت سربازی است اما نیروهای بخش خدمات وظیفه به سراغ او در نزدیکی خانه اش رفته اند. او با فرار از میان ترافیک، موفق می شود از دست دو افسر پلیس فرار کند اما سومین نظامی روسی از راه رسیده و او را متوقف می کند.

او اکنون به اردوگاه تمرینی نیروهای ذخیره فرستاده خواهد شد و تا چند هفته دیگر نیز به خط مقدم نبرد اعزام می شود، و شاید آخرین روزهای زندگی اش را می گذراند. ماه گذشته بود که ولادیمیر پوتین دستور یک بسیج عمومی نسبی برای فرستادن ۳۰۰,۰۰۰ نفر به میدان نبرد در اوکراین را صادر کرد. از ان زمان، ویدیوهای بسیاری از مردان روسی در تعداد زیاد، به طور ویژه از مناطق روستایی این کشور، منتشر شده است که سوار اتوبوس شده و به اردوگاه های آموزش نظامی فرستاده می شوند. اگر چه به خانواده هایشان گفته می شود که این مردان ماه ها آموزش داده شده و سپس به خط مقدم فرستاده می شوند، تنها بعد از چند هفته از اعزام این نیروها خبر کشته شدنشان به خانواده هایشان داده می شود.

پوتین اعلام کرده است که تاکنون ۲۲۰,۰۰۰ نیروی ذخیره به اردوگاه های آموزشی یا میدان نبرد فرستاده شده اند و فرمان بسیج عمومی و سربازگیری تا دو هفته دیگر به پایان خواهد رسید. اما شایعات حاکی از آن است که تعداد نیروهای فرا خوانده شده از ۳۰۰,۰۰۰ نفر گفته شده نیز فراتر رفته و بیش از یک میلیون مرد روسی در فهرست فرا خوانده شدن قرار دارند. در این شرایط به نظر می رسد که بیش از ۴۰۰,۰۰۰ مرد روسی از بیم فرا خوانده شدن به خدمت اجباری این کشور را ترک کرده و به کشورهای فنلاند، قزاقستان، ارمنستان و مغولستان گریخته اند. پوتین به شدت در حال تلاش برای جلوگیری از شکست نیروهایش در جنگ زمینی علیه ارتش اوکراین است، در حالی که اوکراینی ها در دو جبهه شمال و جنوب در هفته ای اخیر موفقیت هایی کسب کرده اند.

این لحظه ای است که مردی در تلاش برای اجتناب از اعزام شدن به جنگ خونین روسیه در اوکراین، توسط نیروهای اوکراینی در خیابان مورد تعقیب قرار گرفته

کارشناسان نظامی بر این باورند که این نیروهای ذخیره برای حفظ سرزمین هایی که در هشت ماه گذشته به تصرف روسیه درآمده به کار گرفته خواهند شد، در شرایطی که حملات موشکی و پهپادی به زیرساخت ها و شهرهای اوکراین برای فرسایش نیروهای اوکراینی به کار گرفته شده و به نظر می رسد نبرد به نوعی بن بست رسیده است. به نظر می رسد هدف از حملات به زیرساخت های اوکراین، وادار کردن کی یف و متحدانش به پذیرفتن یک صلح به سود مسکو باشد، در شرایطی که بخش قابل توجهی از خاک اوکراین در اختیار روسیه قرار گرفته و به این کشور الحاق شده است.

این لحظه ای است که مردی در تلاش برای اجتناب از اعزام شدن به جنگ خونین روسیه در اوکراین، توسط نیروهای اوکراینی در خیابان مورد تعقیب قرار گرفته

ارتش روسیه در جنگ اوکراین به شدت ضربه خورده است اگر چه تعداد دقیق تلفات این کشور همچنان مشخص نیست. همانطور که در مطلبی دیگر گفته شد، اوکراین مدعی شده تاکنون ۶۵,۰۰۰ سرباز روسی را کشته و بیش از ۲,۵۰۰ تانک، ۵,۰۰۰ خودرو زرهی و صدها هواپیما و هلیکوپتر این کشور را نابود کرده است.

این لحظه ای است که مردی در تلاش برای اجتناب از اعزام شدن به جنگ خونین روسیه در اوکراین، توسط نیروهای اوکراینی در خیابان مورد تعقیب قرار گرفته

وزارت دفاع روسیه تعداد کشته شدگان روسی را تنها ۵,۹۳۷ نفر اعلام کرده که با تایید درخواست برای بسیج عمومی ۳۰۰,۰۰۰ سرباز جدید همخوانی ندارد. این روزها روسیه با استفاده از پهپادهای کامیکازه ای که غربی ها مدعی هستند از ایران خریداری کرده، به کی یف و دیگر شهرهای اوکراین حمله می کند و اوکراین تاکنون در مواجهه با این ترفند جدید نظامی روسیه بی دفاع بوده است. این روزها کی یف و متحدان غربی اش مدعی هستند که بعد از موفقیت پهپادهای شاهد ایرانی در نبرد اوکراین، روسیه به دلیل کاهش زرادخانه موشکی اش قصد دارد از ایران موشک های زمین به زمین نیز خریداری کند، خبری که تاکنون ایران به آن واکنشی نشان نداده هر چند وزارت امور خارجه ایران، فروش پهپادهای ایرانی به روسیه و استفاده از آن ها در اوکراین را تکذیب کرده است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۶ نظر

ورود

 • راستین مهر ۲۶, ۱۴۰۱

  می دونید از بس همه جای دنیا “مرد سالاری” هست اینطوری مثل حیوون دنبال مردها می کنند و کد بسته به زور می فرستنشون جلوی گلوله دشمن که تیکه و پاره بشن و به اوج سالار بودن خودشون برسند. همه اینها “امتیازات ویژه” مردان هست که فمینیستها صبح تا شب توی سر مردان می زنند.
  رسانه های فمینیستی دنیا این موقع ها کور و کر میشن و حتی اگر خبری هم منتشر کنند در راستای سیاستهای کلان کشورهاست و کوچکترین توجهی به هزاران مردی که در این جریانات جون و سلامتی شون رو از دست میدن ندارند. همین رسانه ها هر روز از کمتر بودن تعداد زنان پولدار و دارای مقامهای مدیریتی بالا و … می نالند و خواستار قوانین و سهمیه های ویژه برای بیشتر شدن تعداد این زنان هستند. ولی وقتی بحث جنگ و کارهای سخت میشه کارت ضعف جسمانی زنان رو رو می کنند و اونها رو وظیفه مردان می دونند (البته طبیعتا در همه مواقع دیگه زنان “قدرتمند و مستقل” هستند)
  عجیبتر پاسخی هست که فمینیستها به این برخورد دوگانه شون میدن: ادعا می کنند خود مردان باعث این مشکلات هستند و اینها همه نتیجه “مرد سالاری” هست. انگار مردان نقش بیشتری در به قدرت رسیدن اون سیاستمدار هایی که باعث این مشکلات هستند دارند. اصلا کاری ندارند که تقریبا در همه کشورهای دموکرات (یا حداقل با دموکراسی نیم بند) تعداد زنانی که در رای گیری شرکت می کنند بیشتره. کاری ندارند که در دیکتاتوریها هیچ گروه بزرگی چه جنسیتی، نژادی و … نقشی در به قدرت رسیدن سیاستمدارها نداره و قدرت فقط در دست عده معدودی هست. انگار نه انگار در حال حاضر مقام اول خیلی از کشورها (که اتفاقا مستقیم و غیر مستقیم هم در مناقشات بین الملل شرکت دارند) زن هستند.

  • پوریا مهر ۲۶, ۱۴۰۱

   کت بسته بیسواد.
   خوب متن پر میکنیداااا آقای روزیاتو، بله میدونم زندگی خرج داره.

   • راستین مهر ۲۶, ۱۴۰۱

    احمقها وقتی جوابی ندارند غلط املایی می گیرند ? حالا به روزیاتو چه ربطی داشت؟ به خرج زندگی چه ربطی داشت؟ لابد گفتن از حقوق مردان هم شده جنایت؟ پوریا هم لابد اسم واقعیته و حتما مرد هم هستی ? ?‍♂️

    • حامد مهر ۲۷, ۱۴۰۱

     به این ربط داره که امثال شما سایبری ها واسه یه ساندیس همه چیزتونو میفروشید

     • راستین مهر ۲۷, ۱۴۰۱

      چقدر بیچاره ای حامد که چشمت رو روی واقعیت می بندی و هرکسی برخلاف عقایدت حرف زد بهش برچسب سایبری می چسبونی بدون اینکه حتی کوچکترین استدلالی در جهت ردکردن حرفش داشته باشی. می دونی چی جالبه؟ اینکه کسی از فمینیسم انتقاد کنه در نظر شما میشه سایبری. خود احمقتون هم نمی دونید دنبال چی هستید. قشنگ گودرز و شقایق رو بهم چسبوندین.

 • . مهر ۲۶, ۱۴۰۱

  دوباره حماسه ای از روسیه. ؛))