عکس ترسناک از نمای نزدیک صورت مورچه در میان برگزیدگان رقابت سالانه نیکون

عکس ترسناک از نمای نزدیک صورت مورچه در میان برگزیدگان رقابت سالانه نیکون

یک عکاس، تصویری باورنکردنی از صورت مورچه گرفته است که در نگاه اول ممکن است فکر کنید نمایی از یک فیلم بلاک باستر ترسناک است. اما در حقیقت تصویر بسیار واقعی نمای نزدیک از یک مورچه است.

نمای نزدیک مورچه
نمای نزدیک مورچه

یک عکاس لیتوانیایی، تصویری از یک مورچه را با بزرگنمایی پنج برابر زیر میکروسکوپ گرفته است. عکس او، چشمان قرمز و صورت مورچه را با جزئیات استثنایی نشان داد. این تصویر به مسابقه فتومیکرووگرافی دنیای کوچک نیکون (Nikon’s Small World Photomicrography Competition) ارسال شده و به عنوان یکی از ۵۷ تصویر متمایز انتخاب شد.

اریک فلم، مدیر ارتباطات نیکون اینسترومنتز، گفت: «هر سال، نیکون، مجموعه‌ای از تصاویر میکروسکوپی دریافت می‌کند که تکنیک و هنر علمی مثال زدنی را به نمایش می‌گذارد. امسال هم از این قاعده مستثنی نبود. در تلاقی هنر و علم، رقابت امسال تصاویر خیره کننده دانشمندان، هنرمندان و عکاسان میکروگراف را از سراسر جهان به اشتراک گذاشت.»

دکتر کاوالیاوسکاس (Kavaliauskas)، عکاس این اثر توضیح داد: «من همیشه به دنبال جزئیات، سایه‌ها و گوشه‌های ناپیدا هستم. هدف اصلی عکاسی کاشف بودن است. من مجذوب شاهکارهای خالق و فرصت دیدن طرح های خدا هستم.»

نمای نزدیک مورچه
سوسک جواهر خالدار قرمز

در حالی که تصویر این مورچه ممکن است بسیار وحشتناک به نظر برسد، دکتر کاوالیاوسکاس تاکید داشت که هیچ وحشتی در طبیعت وجود ندارد. او می‌گوید: «وقتی برای اولین بار کارم را با میکروفوتوگرافی شروع کردم، فکر می‌کردم همه سوسک‌ها کمی شبیه هیولا هستند. اما اکنون، من به آن عادت کرده‌ام و از این که معجزات جالب، زیبا و ناشناخته زیادی زیر پای ما وجود دارد، متعجبم.»

نمای نزدیک مورچه
عنکبوت

عکس دکتر کاوالیاوسکاس، تنها تصویر از نمای نزدیک یک حشره نبود که نیکون آن را نشان داد.
عکسی باورنکردنی از یک سوسک جواهر خالدار قرمز و عکسی رنگارنگ از یک عنکبوت جسور در حال جهش نیز در رده تصاویر متمایز به نمایش درآمد.

نمای نزدیک مورچه

با این حال، برنده مسابقه امسال گریگوری تیمین برای تصویر قابل توجه او از دست جنینی یک گاکو غول پیکر بود. تیمین گفت: «این دست جنینی، حدود ۳ میلی متر طول دارد که نمونه بزرگی برای میکروسکوپ با وضوح بالا است. این اسکن شامل ۳۰۰ قسمت است که هر کدام شامل حدود ۲۵۰ بخش نوری است که به بیش از دو روز زمان و تقریباً ۲۰۰ گیگابایت داده نیاز داشت.»

بیشتر بخوانید:

ویدیوهای جالب از پدیده های میکروسکوپی برگزیدگان رقابت سالانه نیکون + ویدیو

عکس های شگفت انگیز برگزیدگان مسابقه عکاس سال طبیعت ۲۰۲۲ منتشر شد + تصاویر

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود