ساخت سریع ترین کفش دنیا با استفاده از هوش مصنوعی توسط مهندسان رباتیک + ویدیو

ساخت سریع ترین کفش دنیا با استفاده از هوش مصنوعی توسط مهندسان رباتیک + ویدیو

کفش های «مون واکر» (Moonwalkers) از فناوری هوش مصنوعی برای به حرکت درآوردن هشت چرخ استفاده می کند که با حرکات فرد سازگار است و سرعت راه رفتن را از ۴.۸ کیلومتر به ۱۱ کیلومتر در ساعت افزایش می دهد، یعنی حدود ۲۵۰ درصد بیشتر از سرعت راه رفتن. این کفش‌ها زاییده فکر تیمی از مهندسان رباتیک در Shift Robotics است. 

آیا کفشی با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده است؟

«مون واکر» دور کفش‌ها بسته می شود و با استفاده از موتورهای الکتریکی کوچکی که چرخ‌های را به حرکت در می‌آورند، به جلو حرکت می کند و شبیه اسکیت‌های غلتکی عمل می کنند. این فناوری با قیمت ۱,۳۹۹ دلار به فروش می‌رسد و به کسانی که نیاز به سرعت دارند و «مون واکر» را آینده پیاده‌روی می‌دانند، عرضه می‌شود.

آیا کفشی با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده است؟

تیم Shift Robotics یک کیک استارتر (جذب و تامین بودجه از طریق وبسایت kickstarter) برای «مون واکر» خود به راه انداخته اند که هدف آن جمع کردن ۹۰,۰۰۰ دلار است. این شرکت تا به امروز ۸۲,۸۲۰ دلار جمع کرده است.

آیا کفشی با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده است؟

نکته مخفی این کفش‌ها، الگوریتم‌های یادگیری ماشینی منحصربه‌فردی است که با راه رفتن کاربر سازگار می شود، و کفش ها به بخشی از پاهای افراد تبدیل می‌کند. این ایده زمانی شکل گرفت که ژونجی ژانگ، بنیانگذار این محصول، با اسکوتر به محل کار خود می رفت. ژانگ در ویدئویی گفت: «آن موقع بود که از خودم گفتم، ولی من اصلا پیاده روی نکردم. این محصول نه تنها یک وسیله رفت و آمد امن است، بلکه بخشی از آن چیزی است که ما هستیم. بنابراین من مأموریتی را شروع کردم تا راه رفتن را تقویت کنم.»

آیا کفشی با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده است؟

او از تجربیات خود به عنوان مهندس نیروی محرکه موتور جت استفاده کرد و چهار سال گذشته را صرف یافتن راهی برای افزایش سرعت راه رفتن با تکیه بر مهندسی بدن کرد.

ژانگ و تیمش، یک کنترل‌کننده موتور سفارشی، گیربکس دقیق و بسته باتری کارآمد ساختند که همگی به مرور کوچک‌تر کوچک‌تر شده و برای ساخت کفش‌ها به‌طور پیچیده در جای خود قرار گرفتند. انرژی این کفش ها توسط سلول های باتری تامین می شود که در عرض ۱.۵ ساعت به طور کامل شارژ می شوند و بیش از ۹ کیلومتر شارژ نگه می دارند.

آیا کفشی با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده است؟

«مون واکر» ابتدا در حالت قفل است، حالتی که ترمز الکترونیکی چرخ‌ها فعال هستند. برای وارد شدن به حالت Shift، که در آن با سرعت دویدن راه می روید، باید در حالی که انگشت پای خود را روی زمین نگه گذاشته اید، پاشنه پای راست خود را در هوا بلند کرده و در جهت عقربه های ساعت به سمت پای چپ خود بچرخانید.

برای بازگشت به حالت قفل، باید پاشنه راست خود را در هوا بلند کرده و سپس به شکل معمول به روی زمین بگذارید. در این حالت برای بالا رفتن از پله‌ها، ایستادن در اتوبوس‌ها، قطارها یا هر جای دیگری که نمی‌خواهید با سرعت دویدن راه بروید، آماده می شوید.

همچنین همانطور که با این کفش ها راه می روید، الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی حرکات شما را یاد می گیرند تا با حرکات طبیعی راه رفتن شما هماهنگ شوند.

بیشتر بخوانید:

ساخت ماشین شستشوی انسان با استفاده از هوش مصنوعی توسط دانشمندان ژاپنی + ویدیو

استفاده مرزبانان آمریکایی از سگ های رباتیک برای گشت زنی در مرز مکزیک + ویدیو

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود