لحظه منهدم شدن تانک روسی توسط چترباز تنهای اوکراینی از نمای دوربین پهپاد + ویدیو

لحظه منهدم شدن تانک روسی توسط چترباز تنهای اوکراینی از نمای دوربین پهپاد + ویدیو

تصویر گرفته شده توسط یک پهپاد لحظه ای را نشان می دهد که یک سرباز چترباز تنهای اوکراینی از مخفیگاهش بیرون آمده و یک تانک عبوری روسی را با یک موشک هدایت شونده از چند متری هدف قرار می دهد. این تانک که از نوع مدرن T-80 است در یک جاده گل و لای در کنار منطقه ای جنگلی در حال عبور بود و سرباز اوکراینی از این منطقه پر از درخت به خوبی به عنوان استتار استفاده کرده است. بعد از اینکه تانک روسی از کنار ردیفی خاص از درختان عبور می کند، سرباز تنهای اوکراینی از مخفیگاه بیرون آمده، موشک هدایت شونده ضد تانکش را روی دوش گرفته و یک شلیک انجام می دهد.

لحظه منهدم شدن تانک روسی توسط چترباز اوکراینی

این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که یک تانک روسی دیگر لوله توپش را به سمت موقعیت سرباز اوکراینی نشانه رفته است هر چند مشخص نیست که چرا این تانک روسی حرکت نمی کند، تانکی که ظاهراً از کار افتاده یا خدمه اش آن را رها کرده اند. سپس موشک رها شده به تانک در حال حرکت برخورد می کند و دود سفید و آتش از آن بلند می شود. تانک روسی در ابتدا آرام آرام به مسیر خود ادامه می دهد زیرا اگر چه آسیب دیده اما به طور کامل از کار نیفتاده است. اما لحظاتی بعد برجک زره دار تانک با چند انفجار آتش می گیرد در شرایطی که مهمات داخل تانک منفجر می شوند.

لحظه منهدم شدن تانک روسی توسط چترباز اوکراینی

این ویدیو توسط گردان تهاجم هوایی ۹۵اُم نیروی هوایی اوکراین منتشر شده و همراه با آن در بیانیه ای نوشته شده است:«یکی از مبارزان دسته اول هوابرد تهاجمی یگان ۹۵اُم هوابرد در فاصله ای اندک یک تانک دشمن را نابود کرد. هر روز، سربازان نیروهای مسلح زندگی شان را به خطر می اندازند، شجاعت و قهرمانی نشان می دهند و قدم به قدم سرزمینمان را از تجاوزگران روسی آزاد می کنند. زنده باد اوکراین، زنده باد نیروهای تهاجمی هوایی. با هم به سمت پیروزی». همراه با این ویدیو، تصاویر دیگری از یک گروه دیگر سربازان اوکراینی منتشر شده که دو کامیون حامل مهمات روسیه را هدف قرار داده و به شوخی می گویند که این کامیون ها به دلیل پارک کردن نامناسب «جریمه» شده اند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین روز گذشته مدعی شد که از زمان حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه تا ۴ نوامبر، حدود ۷۴,۸۴۰ سرباز روسی، ۲,۷۵۰ تانک، ۵,۵۸۰ خودرو زرهی، ۱,۷۷۲ واحد توپخانه ای، ۳۹۱ لانچر پرتاب راکت، ۲۰۱ سیستم دفاع هوایی، ۲۷۷ هواپیما و ۲۵۸ هلیکوپتر از بین رفته اند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • . آبان ۱۴, ۱۴۰۱

    ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
    ??????????????????????????????????
    کپی پیست هست وخسته نیستم.