در مراکز نگهداری موقت از پناهجویان در بریتانیا چه می گذرد؟ + ویدیو

در مراکز نگهداری موقت از پناهجویان در بریتانیا چه می گذرد؟ + ویدیو

بازداشتگاه هارموندزورث (Harmondsworth) یک مرکز اقامت کوتاه مدت مهاجران مرد اخراجی بریتانیا است. پنج شنبه گذشته، مهاجرانی که در این مرکز نگه داری می شوند متوجه شدند که هیچ افسری در ساختمان حضور ندارد. پس از آن، فضایی از ترس بر زندانیان حاکم شد و متوجه شدند بدون آب و برق رها شده اند.

پلیس ضد شورش کمی قبل از ساعت ۸ شب، گزارش‌هایی مبنی بر تظاهرات یا اغتشاشی بزرگ از جانب افراد مسلح دریافت کرد و پس از حضور در محل، به بازداشتگاه حمله کرد. کسی دستگیر یا مجروح نشد، اما پلیس صبح دیروز در محل حضور داشت و تصاویر، حضور شدید پلیس در این مرکز، نزدیک فرودگاه هیترو را نشان می‌داد.

ماجرای هرج و مرج در مرکز اقامت مهاجران در بریتانیا چیست؟

یکی از زندانیان گفت که خود زندانیان در داخل مرکز وحشت کرده بودند، داروهای خود را دریافت نمی کردند و هیچ سرنخی نداشتند که چه اتفاقی افتاده است. پس از قطع برق در نیمه شب پنجشنبه، زندانیان تا صبح روز جمعه بسیار بیشتر از حد معمول در سلول های خود نگهداری شدند.

زمانی که در نهایت آنها را آزاد کردند، آب لوله کشی قطع بود و در پاسخ به این سؤال که برای توالت رفتن چه باید بکنند، یکی از مدیران به آنها گفته است که از کیسه استفاده کنند.

ماجرای هرج و مرج در مرکز اقامت مهاجران در بریتانیا چیست؟

در عصر جمعه، حدود ۵۰ نفرشان به حیاط فرستاده شدند. با کاهش شدید دما تا پنج درجه سانتیگراد، بدون اینکه کسی به آنها بگوید چه اتفاقی می افتد تا ساعت ۱:۳۰ بامداد در حیاط نگه داشته شدند. سپس در حالی که افسران این مرکز از گفتن آنچه در جریان است خودداری می کردند، آنها را یک به یک مستقیماً به سلولهایشان بازگرداندند.

در راه بازگشت به داخل، آنها متوجه دستمال های توالت و سطل های پرتاب شده در اطراف ساختمان می شوند. سیستم زنگ اضطراری نیز به دلیل قطع برق کار نمی کرد و فریادهای کمک بازداشت شدگان یا نادیده گرفته می شد یا شنیده نمی شد.

ماجرای هرج و مرج در مرکز اقامت مهاجران در بریتانیا چیست؟

وزارت کشور بریتانیا گفت که این موضوع حوالی ساعت ۲ بامداد به اوج خود رسید، اما بازداشت شدگان منکر وجود هرگونه اسلحه یا خشونت در داخل این بازداشتگاه شدند. ماموران پلیس آگاهی صبح شنبه در محل حضور یافتند و دستگیر شدگان با اتوبوس به مراکز دیگر منتقل شدند.

رابرت جنریک، وزیر مهاجرت گفت: «در مرکز مهاجرت هارموندزورث اختلالی ایجاد شد. علیرغم شواهد واضح از سطوح غیرقابل قبول خشونت و بی نظمی، خوشبختانه هیچ کارمند یا افرادی که در آنجا بازداشت بودند صدمه ندیدند. در حالی که مهندسان خطای برق را برطرف کرده و هرگونه آسیب را تعمیر می کنند، اولویت ما اکنون این است که افراد را به مراکز دیگر منتقل کنیم. عاملان این اختلال در اسرع وقت مورد بازخواست قرار خواهند گرفت و در صورت لزوم از کشور خارج خواهند شد.»

ماجرای هرج و مرج در مرکز اقامت مهاجران در بریتانیا چیست؟

جوزف مگز، هماهنگ کننده خیریه SOAS در مورد اتفاقات این مرکز اقامت مهاجران بریتانیا گفت: «جای تعجب نیست که این موضوع رخ داده است. مشکلات در هارموندزورث مدت هاست پابرجاست، شرایط بسیار بد، حیوانات موذی، کثیفی و بسیاری از این مردم، مخصوصاً گیاهخواران، غذای مورد نیاز خود را دریافت نمی کنند. این اتفاق قبلاً هم رخ داده است، نه فقط در هنگام قطع برق.»

ماجرای هرج و مرج در مرکز اقامت مهاجران در بریتانیا چیست؟

او افزود: «یکی از مشکلات کلیدی در هارموندزورث کمبود منابع و ازدیاد جمعیت است. مردم نمی‌دانند چه اتفاقی می‌افتد، نمی‌دانند چه زمانی از اتاق‌هایشان بیرون می‌آیند، چه زمانی می‌توانند دوش بگیرند یا تلفن‌هایشان را شارژ کنند. آنها همچنین نمی دانند که آیا قرار است آنجا بمانند یا نه.»

آقای مگز تاکید کرد که جای تعجب نیست که چنین اتفاقاتی رخ دهد و این سیستم نیاز به بازنگری کامل در نحوه اداره کردن دارد ولی متاسفانه بر خصومت و سوء ظن و حبس متمرکز شده است.

بیشتر بخوانید:

هر آنچه باید در مورد ریشی سوناک اولین نخست‌وزیر رنگین پوست بریتانیا بدانید

اولین زندان هوشمند بریتانیا که زندانیانش تبلت و لپ تاپ خواهند داشت + ویدیو

منبع: mirror
مطالب مرتبط
دیجیاتو
۸ نظر

ورود

 • فارابی آبان ۱۵, ۱۴۰۱

  یک عده توی این سایت برای بریتانیا خودشون رو پاره کردند. به خیالشون پاشون رو بگذارند اونجا ازشون تقدیر و تشکر می کنند و براشون فرش قرمز پهن کردند. بیچاره ها عاقبتتون لولیدن توی همین مراکز کثیف نگهداری از مهاجرانه و آخرش هم دیپورت. در حالیکه انگل زاده های مسئولین نظام در آسایش و رفاه توی انگلیس و کانادا و آمریکا و … در حال عشق و حال هستند و هیچکس هم کاری به کارشون نداره. بعد خیال می کنید این کشورها عاشق چشم و ابروی شماها هستند و براشون اعتراضات مردم ایران و مطالباتشون اهمیتی داره؟ همین طفیلی های بریتانیا و آمریکا و … تا ازشون انتقاد بکنی سریع چهارتا جفنگ بارت می کنند و سایبری سایبری گویان حس شعف و پیروزی بهشون دست میده.

  • حامد آبان ۱۵, ۱۴۰۱

   آخه دلقکی که جنایات در حق مردم خودش رو نمیبینه و برای انگلیس خودشو پاره میکنه چی باید بهش گفت
   نگیم سایبری بگیم ساندیسی راضی میشی؟
   گور بابای امریکا و انگلیس و روسیه و چین و هر کشور دیگه که مسلما به فکر جایی جز کشور خودش نیست
   نهایت کاری که کشور های دیگه بتونن بکنن اینه که صدای ما تو جهان باشن و گرنه هر اتفاقی قراره تو مملکت ما بیافته توسط خودمون میافته
   اگه بقول خودت سایبری نیستی و آدمی با مردمت باش

   • شمیم آبان ۱۵, ۱۴۰۱

    تو خودت یکی از اونهایی هستی که برای بریتانیا داشتی خودت رو پاره می کردی حالا رنگ عوض کردی میگی گور بابای آمریکا و انگلیس؟ الکی ادای کسانیکه با مردم هستند رو در نیار. هرجا هرکسی از وطن پرستی گفته بهش انگ سایبری بودن زدی. کاملا مشخصه با نظراتت چه هدفی رو دنبال می کنی. این روش جدیدتونه که با فحش دادن به سرکوبگران خودتون رو از مردم نشون بدین بعد نگذارید مردم حرف دلشون رو بزنند و صداشون رو توی فضای مجازی به گوش بقیه برسونند؟

    • حامد آبان ۱۷, ۱۴۰۱

     فقط یجا کسی که هر از وطن پرستی زده و من بهش انگ سایبری بودن زدن رو کپی کن بذار همینجا خودمم ببینم لااقل!!
     نکنه منظور شما از وطن نظامه؟
     اگر منظورت نظامه که بله هرکس هرجا از نظام ظالم دفاع کرده بهش گفتم سایبری چون کار سایبری همینه!
     الان تو چه حرفی میخواستی بزنی که من نذاشتم صدات رو به گوش بقیه برسونی؟

   • h آبان ۱۶, ۱۴۰۱

    همینه مرسی

  • هههههه آبان ۱۶, ۱۴۰۱

   طفلکیا اوکراینی نبودن.

  • FAR آبان ۱۶, ۱۴۰۱

   بین تو و امثال شما خوبین شما فقط بگو در ازای کشتن مردم و سکوتت و حمایتت در مقابل کشتن مردم بی دفاع و مظلوم مردم ایران چی میگیری ؟ ساندیس؟ ۱ میلیون تومن؟ بیدار شو و واقعیت رو ببین که چطور این آخوندا سرت کلاه گذاشتن////منم مثل تو یه بسیجی اونم جزء گردان رزمی بودم اما چند سال قبل بیدار شدم و برای ساندیس و … مردمم رو ناراحت و نمیکشم/// اون دنیا باید جوابگوی خون مردمت باشی پس بیدار شو///حتی فرزندان شهدا هم از این آخوندا و سپاهیا جدا شدن شما از این خونخوران دفاع میکنی؟