اسنایپر اوکراینی با کشتن سرباز روسی از فاصله ۲.۷۱ کیلومتری رکورد جدیدی ثبت کرد + ویدیو

اسنایپر اوکراینی با کشتن سرباز روسی از فاصله ۲.۷۱ کیلومتری رکورد جدیدی ثبت کرد + ویدیو

مقامات اوکراینی مدعی هستند که یک اسنایپر اوکراینی توانسته از فاصله ۱.۷ مایلی (۲.۷۱ کیلومتر) یک سرباز روسی را هدف قرار دهد و بدین ترتیب دومین رکورد طولانی ترین شکار توسط یک اسنایپر شکسته شده است. در ویدیویی که منتشر شده، یکی از اعضای نیروهای اسنایپر اوکراین دیده می شود که از فاصله ۱.۷ مایلی که ۲۶ برابر طول استادیوم شهر ویمبلی است، هدف خود را که یک سرباز روسی است از پای در می آورد.

شلیک موفق اسنایپر اوکراینی از فاصله 2.71 کیلومتری

دفتر ارتباطات استراتژیک نیروهای نظامی اوکراین گفته است که این اسنایپر به شکستن رکورد طولانی ترین شلیک موفق تک تیراندازی نزدیک شده بود اما نتوانست این رکورد را بشکند. در بیانیه این ارگان آمده است: «اشغالگر توسط شلیک دقیق نیروهای ویژه ما از فاصله ۲,۷۱۰ متری کشته شد، فاصله ای که اکنون در رتبه دوم جهان قرار دارد که توسط فرماندهی نیروهای نظامی تایید شده است».

شلیک موفق اسنایپر اوکراینی از فاصله 2.71 کیلومتری

شلیک موفق اسنایپر اوکراینی از فاصله 2.71 کیلومتری

تک تیراندازان اوکراینی در حال استفاده از برخی از قدرتمندترین تفنگ های اسنایپری هستند که تاکنون ساخته شده است، تفنگ هایی به نام های Snipex Alligator با طول ۱۹۵.۵ سانتیمتر و Sniper T-Rex با طول ۱۷۴.۵ سانتیمتر. هر دوی این تفنگ ها دارای سرعت بیش از ۹۷۵ متر در ثانیه هستند و این یعنی که تنها سه ثانیه پس از شلیک به هدف برخورد خواهند کرد. این تفنگ ها می توانند گلوله های ۱۴.۵ میلیمتری را تا فاصله ای بیش از ۴ مایل شلیک کنند. اینکه یک اسنایپر بتواند هدفی را از فاصله ۱.۷ مایلی شکار کند به بینایی بسیار قوی، دقت گلوله و اسلحه و آموزش بسیار بالا نیاز دارد.

رکورد کنونی طولانی ترین شلیک اسنایپری موفق با بیش از ۳,۵۴۰ متر در اختیار یک نیروی ویژه اوکراینی است که در سال ۲۰۱۷ در کانادا به ثبت رسید. پیش از این رکورد تایید شده طولانی ترین شلیک مرگبار اسنایپری متعلق به یک سرباز بریتانیایی به نام کریگ هریسون بود که یک شبه نظامی طالبان را از فاصله ۱.۵ مایلی در سال ۲۰۰۹ با یک تفنگ ۳۳۸ Lapua Magnum هدف قرار داد. پیش تر نیز یک سرباز کانادایی به نام راب فورلانگ در سال ۲۰۰۲ از فاصله ۲,۴۳۰ متری توانسته بود یک شبه نظامی افغان را در جریان عملیات آناکوندا از پای دربیاورد.

چند هفته قبل تر، این رکورد در اختیار یک سرباز اوکراینی دیگر به نام آرون پری بود که یکی از اعضای طالبان را در همان عملیات از فاصله ۲,۳۱۰ متری بکشد. به گفته مقامات اوکراینی، اکنون تک تیرانداز این کشور توانسته رتبه دوم طولانی ترین شلیک اسنایپری موفق را از آنِ خود کرده و شلیک هریسون را به رتبه سوم بفرستد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۰ نظر

ورود

 • امیر آبان ۲۴, ۱۴۰۱

  وحشی گری غرب!
  یا همون غرب وحشی!
  را مشاهده کنید که رکورد میزان فاصله ی کشتن آدم رو هم دارن.
  میگیم اینا خودشون داعشی و وحشی و نامتمدنند؛ میگید نه!
  بفرما! بفرما! دم در بده.

  • فرشاد آبان ۲۴, ۱۴۰۱

   باز خوبه دشمن رو میکشن، نه مردم خودشونو
   اونم از فاصله نیم متری با باتوم و مشت و لگد!!!
   وحشی اصلی کسای دیگه ای هستن…

   • امیر آبان ۲۵, ۱۴۰۱

    والا تا این لحظه‌ ما ها فقط ماموران سیا کشته شدن.
    کسانی که مکام هایی مختلف رو به آتش می کشیدن؛ هتک حرمت می کردن و بسیجی سر می بریدن.

   • درست میگی آبان ۲۵, ۱۴۰۱

    درست میگی هیچ کشوری نیستش که اغتشاشگر بیاد مردم رو بکشه بندازه گردن پلیس
    هیچ کشوری نیست بیاد ادم بکشه بعد بگه مادرم نفهمه. اینقدر سطح پایین گرفتن ادم کشی رو .
    جالبه خود بی بی سی و اینترنشنال میگه هدف تجزیه هست بعد این اغتشاشگرای تروریست داعشی نمیفهمن. خب میفهمن ولی هدفشون همینه. تو امریکا ببینین با تجزیه طلبا چیکار کردن.
    امریکا که کلا سیستم ایالتی هست و حتی ایالتها حق دارن جدا بشن. ولی تو تگزاس یه عده تجزیه طلب جمع شده بودن میخواستن جدا بشن. با کلی بزن بزن با اسلحه های جنگی همشون رفتن داخل یه مزرعه. پلیس فدرال همشونو با گلوله کشت. اینه امریکا. امریکا کار خوبی میکنه. چون تجزیه طلب حقش همینه.
    خنده دار میدونین چیه؟ مولوی عبدالحمید که پرونده تجاوز داره شده دافع حقوق زن. ههههه

   • aa آبان ۲۵, ۱۴۰۱

    جواب دندان شکن به این میگن

  • Pharaoh آبان ۲۴, ۱۴۰۱

   نه روسیه و چین خوبن
   جمهوری اسلامی خوبه
   ماشاالله همشون به بالا وصلن

  • هاوش آبان ۲۵, ۱۴۰۱

   دقیقا موافقم معنی ندارد متجاوز رو کشت باید فرش قرمز پهن کن. خدارو شکر ایدئولوژی‌ اوکراین مثل شما نیست و بیش از صد هزار روس رو به درک واصل کردند.

 • مصطفی آبان ۲۵, ۱۴۰۱

  با این رکورد دلتون خنک شد .گینس قتاله …آدم کشی خبری زیبا …بخور روزیاتو با تیلیت خون آدم….کشتن روسی از فاصله دو هزار و هفتصد متری برا شما لذت بخش تر از ایرانی بودنه !!!!!!!

 • Naser آبان ۲۵, ۱۴۰۱

  آفرین برنظرعاقلانه شما

 • امیر آبان ۲۶, ۱۴۰۱

  به خدا اگه این اسلحه رو در اختیار من بگذارند.قول میدم.رکورد هر چی تک تیرانداز هست رو بزنم..کلا من ساخته شدم برای تک تیرانداز بودن..چون سابقه شلیک های خوب رو زیاد داشتم…البته یه قناسه هم بهم بدن قول میدم همین تک تیرانداز اوکراینی رو هدف قرار بدم..ایرانی تو دنیا تکه.اینو همه دنیا میدونن اما متاسفانه حمایت نمیشن و استعداد هاشون به باد میره افسوسی که مدیران دلسوز نداریم