رتبه بندی برترین گلزنان تاریخ جام جهانی فوتبال + اینفوگرافیک 

رتبه بندی برترین گلزنان تاریخ جام جهانی فوتبال + اینفوگرافیک 

با نزدیک شدن به جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، طرفداران فوتبال به نحوه عملکرد تیم ها و بازیکنان مورد علاقه خود توجه دارند. اما تاریخ نشان می‌دهد که برخی از بازیکنان و تیم‌ها، در گلزنی و بُرد مهارت بیشتری نسبت به سایرین دارند. به هر حال، با توجه به اینکه تنها ۳۲ تیم در حال رقابت هستند و تعداد بازی ها کم می شود، بازیکنان فرصت زیادی برای نشان دادن تمام ظرفیت های خود ندارند. این اینفوگرافیک‌، بهترین گلزنان تاریخ جام جهانی فوتبال و گل‌های آن‌ها را در هر بازی نشان می‌دهد.

برترین گلزنان جام جهانی
از زمان افتتاحیه مسابقات جام جهانی در سال ۱۹۳۰، ۲۱ تورنمنت در ۱۷ کشور برگزار شده است. برترین گلزنان تاریخ جام جهانی چه کسانی هستند؟ در اولین دوره جام جهانی اروگوئه، ۱۳ تیم ملی برای کسب عنوان قهرمانی به رقابت پرداختند. این مسابقات شامل ۱۶ تیم بود تا اینکه در سال ۱۹۸۲ به ۲۴ تیم گسترش یافت. اخیراً، فیفا از سال ۱۹۹۸ به فرمت فعلی ۳۲ تیمی رسیده است و در تمام این مسابقات، فقط ۱۳ بازیکن ۱۰ گل یا بیشتر به ثمر رسانده اند:
برترین گلزنان تاریخ جام جهانی چه کسانی هستند؟
رکورد بیشترین گل زده در جام جهانی در حال حاضر به میروسلاو کلوزه آلمانی با ۱۶ گل در ۴ تورنمنت از جمله یک قهرمانی در سال ۲۰۱۴ تعلق دارد. در واقع، آلمان با ۵ گل، از جمله گل های توماس مولر، بیش از ۱۰ گلزن را در بین هر کشوری داشت.

از دیگر اسطوره های شناخته شده این لیست می توان به رونالدو و پله برزیلی و گری لینه‌کر از انگلیس اشاره کرد. اما عنوان بیشترین گل زده در تنها یک تورنمنت به جاست فونتین فرانسوی می رسد که در سال ۱۹۵۸ در ۶ مسابقه ۱۳ گل به ثمر رساند.

پیگیری گل های جام جهانی به ازای هر حضور
برخی از تیم ها، بازی های بیشتری نسبت به سایرین انجام می دهند. بنابراین، لیست فوق به سمت تیم ها و بازیکنانی که تعداد زیادی بازی ملی دارند، منحرف می شود.

این نمودار تصویر واضحی از برخی از مؤثرترین گلزنان جهان ارائه می کند:
برترین گلزنان تاریخ جام جهانی چه کسانی هستند؟
باز هم، کلوزه و رونالدو برزیلی، با ۱۵+ گل، گلزنان برتر محسوب می شوند، اما اسطوره های دیگر با تعداد بازی مشابه مانند مارادونا، مسی و کریستیانو رونالدو در هر بازی موفق نبودند.

وقتی بهترین گلزنان جام جهانی را با ۵ گل یا بیشتر از سال ۱۹۷۰ به بعد انتخاب کنیم و به آمار گل/بازی آنها نگاه کنیم، چه اتفاقی می افتد؟
برترین گلزنان تاریخ جام جهانی چه کسانی هستند؟
انتظار می رود این پنج بازیکن نزدیک به این آمار گلزنی کنند:

اولگ سالنکو از روسیه با ۲ گل در هر مسابقه (۶ گل در ۳ بازی).
گرد مولر آلمانی با ۱.۰۸ گل در هر مسابقه.
کریستین ویری از ایتالیا، هری کین از انگلیس و توماس اسکوراوی از جمهوری چک با ۱ گل در هر مسابقه.
بهترین گلزنان آینده

برترین گلزنان تاریخ جام جهانی چه کسانی هستند؟
با توجه به اینکه بازیکنان زیادی در قطر ۲۰۲۲ برای قهرمانی ملی و کفش طلایی که به بهترین گلزن مسابقات اعطا می شود، رقابت می کنند، رتبه بندی همیشه آماده تغییر است. تورنمنت های آینده احتمالاً فرصت های گلزنی بیشتری را ارائه خواهند داد. جام جهانی ۲۰۲۶ که در کانادا، ایالات متحده و مکزیک برگزار می‌شود، پس از رای فیفا به گسترش مسابقات، اولین جامی خواهد بود که با حضور ۴۸ تیم خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

قطر ۲۰۲۲ آخرین جام جهانی این ستارگان دنیای فوتبال است؛ از لیونل مسی تا کریم بنزما

تیم منتخب ۱۱ نفره بازیکنان حاضر در جام جهانی قطر که بیشترین دستمزد را دریافت می کنند

منبع: visualcapitalist
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود