۸ وسیله معمولی که از کاربردشان بی خبرید

۸ وسیله معمولی که از کاربردشان بی خبرید

شاید با دیدن مربع روی کوله پشتی ها، سوراخ های اضافه ی روی کفش های کتانی یا طرح روی نوار بهداشتی ها تصور کنید صرفاً چیزی تزئینی هستند. اما اینگونه نیست و همه ی این ها کاربرد به خصوصی دارند که از آن بی خبرید.

مربع روی کوله پشتی ها

روی بسیاری از کوله پشتی ها یک مربع به همراه دو شکاف بر روی آن وجود دارد. این مربع اما تزئینی نیست و در اصل برای دونده ها و دوچرخه سوارها طراحی شد تا با رد کردن یک بند از آن وسایل خود، مانند چراغ قوه، فلاسک و غیره را از کوله ی خود آویزان کنند. اگر کوله پشتی تان ورزشی نیست، می توانید از این مربع، مثلاً برای آویزان کردن کفش هایتان هنگام رفتن به باشگاه استفاده کنید.

سوراخ سینک روشویی

در سینک های روشویی معمولاً یک سوراخ کوچک اسرارآمیز وجود دارد که به لوله فاضلاب متصل می شود. در صورت گرفتن سوراخ اصلی سینک، این سوراخ کوچک آب را به سمت لوله فاضلاب هدایت می کند. به لطف این سوراخ، آب از سینک به بیرون سرازیر نمی شود.

اما این تنها کاربرد آن نیست. این سوراخ به تخلیه ی بهتر آب کمک می کند. هوایی که از طریق این سوراخ به لوله ی فاضلاب می رسد، باعث تخلیه ی بسیار سریع تر آب می شود. سینک هایی که این سوراخ را ندارند، معمولاً آهسته تر تخلیه می شوند.

سوراخ های اضافی روی کفش های کتانی

بیشتر کفش های کتانی سوراخ هایی اضافی برای بستن بند کفش دارند، اما کمتر کسی از آن ها استفاده می کند. این سوراخ ها به حفظ شدن پاها در داخل کفش و جلوگیری از تاول زدن آن ها کمک می کند. کافی است بند کفش را از این سوراخ ها رد کنید و به هم ببندید. با این کار پاهایتان در کفش راحت تر خواهد بود.

شکاف وسط زین دوچرخه

در وسط بعضی زین های دوچرخه یک شکاف وجود دارد که از فشار وارده به میان پاها کم می کند. این مدل زین در میان دوچرخه سوارهایی محبوب است که ساعث ها روی دوچرخه می نشینند. با این حال، آن هایی که مدت طولانی دوچرخه سواری نمی کنند، بعید است تفاوتی میان این مدل زین با زین های معمولی ببینند.

سوراخ های روی چوب آبنبات جوبی

شاید تا به حال متوجه شده باشید روی چوب آبنبات های چوبی سوراخ هایی وجود دارد. احتمالاً خیلی هایمان در کودکی به کاربرد این سوراخ ها فکر کردیم. کار این سوراخ ها محکم کردن آبنبات روی چوب و جلوگیری از کنده شدن آبنبات است، به همین دلیل است که همیشه مقداری آبنبات داخل این سوراخ ها می ماند.

جیب کوچک روی شلوارهای جین

جیب کوچک درون جیب سمت راست شلوارهای جین، بخشی از طراحی اولیه ی این مدل شلوار است. حدود ۱۵۰ سال قبل، اولین شلوارهای جین آبی رنگ، ۲ جیب جلو و یک جیب کوچک هم به عنوان جیب ساعت داشتند که آن زمان اکسسوری متداولی بود. بعدها رفته رفته مردم از این جیب برای نگه داشتن چیزهایی مثل سکه، بلیت، فندک و دیگر چیزهای کوچک استفاده کردند.

سوراخ وسط ملاقه پاستا

ملاقه پاستا هم زدن و سرو کردن پاستا را راحت می کند. و گرچه کاربرد خود ملاقه روشن است، اما کاربرد سوراخ وسط آن چندان واضح نیست.

با این سوراخ می توانید مقدار پاستای مناسب برای هر نفر را اندازه بگیرید و بنابراین مطمئن شوید که مقدار مناسبی پاستا می پزید.

طرح روی نوار بهداشتی ها

روی نواربهداشتی های تولیدکننده های مختلف، طرح های مختلفی وجود دارد. با این حال، برخلاف تصور عمومی این طرح ها تزئینی نیستند، بلکه باعث می شوند نوار بهداشتی بهتر با فرم بدن سازگار شود. همچنین این طرح ها نوار بهداشتی را نرم تر، منعطف تر و بادوام تر می کنند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۰ نظر

ورود

 • ابوالفضل طاهری نجیب آذر ۴, ۱۴۰۱

  کسی میدونه چرا میگن نوار بهداشتی!؟
  مگه نوار غیر بهداشتی‌ام داریم!؟

  • اسی آذر ۷, ۱۴۰۱

   ها چسب برق

  • علی آذر ۱۲, ۱۴۰۱

   نوار کاست

  • fari آذر ۱۲, ۱۴۰۱

   You are not healthy
   , نوار نوار یا نوار بالوم میایه ، دل بالوم میایه ، این دل عزیزوم دیگه طاقت نداره ، بالوم میایه ، دل و بالوم میایه ، هااااا بیا وِسط ??️????

 • شایان آذر ۹, ۱۴۰۱

  بله هست ، نوار تفلون

 • مازیار آذر ۱۱, ۱۴۰۱

  نوار قلب

 • مازیار آذر ۱۱, ۱۴۰۱

  نوار پرده

 • محمدحسن آذر ۱۲, ۱۴۰۱

  نوار قلب

 • نسیبه آذر ۱۲, ۱۴۰۱

  خیلی جالب بود.. باورتون میشه؟!اتفاقا پسرم دوروز پیش ازم پرسید سوراخ روشویی چه کاربردی داره؟؟??????