داستان زندگی نیک ووییچیچ؛ مردی که نداشتن دست و پا مانع خوشبختی اش نشد

داستان زندگی نیک ووییچیچ؛ مردی که نداشتن دست و پا مانع خوشبختی اش نشد

همه ی ما با داستان عشق میان شاهزاده ها و شاهدخت هایی که تا پایان عمر با خوبی و خوشی با یکدیگر زندگی می کنند، آشنا هستیم. اما داستان عاشقانه ای که می خواهیم برایتان تعریف کنیم با بقیه فرق می کند. قهرمان های این داستان زنی زیبا و مردی با معلولیتی نادر هستند که علیرغم همه ی احتمالات و پیش داوری ها به یکدیگر دل باختند و باهم خانواده ای شاد و خوشبخت تشکیل دادند. در ادامه با نیک و کانای آشنا خواهیم شد، زوجی که الهام بخش مردم سرتاسر دنیا شده اند.

نیک از بدو تولد با چالش های جدی ای رو به رو شد

نیکلاس جیمز ووییچیچ ۳۹ ساله که با نام نیک ووییچیچ هم شناخته می شود، اصلیتی صربستانی دارد و یک سخنران انگیزشی مشهور است. او با سندرم تترا آملیا (Tetra-Amelia syndrome) متولد شد، اختلالی نادر که فرد را از داشتن دست و پا محروم می سازد. به گفته ی ووییچیچ، مادرش بعد از تولد او، از دیدن و در آغوش گرفتنش خودداری کرده بود.

در ابتدا انگشتان یک پایش به هم چسبیده بودند. نیک تحت عمل جراحی قرار گفت و انگشتانش از یکدیگر جدا شدند تا بتواند از آن ها برای نگه داشتن اجسام استفاده کند.

نیک ووییچیچ مجبور شد از لحظه ی تولدش با چالش های زیادی دست و پنجه شود. او اولین دانش آموز معلولی بود که اجازه ی تحصیل در مدارس معمولی استرالیا را یافت. با این حال، همسن و سالانش کماکان نگاه دیگری به او داشتند. نیک اما هرگز تسلیم نشد و حالا ظاهر منحصر به فرد خود را پذیرفته است. پدرش به او می گفت: «تو یک هدیه ای، فقط بسته بندی متفاوتی داری.» و این حالا شعار زندگی نیک شده است.

آشنایی با کانای زندگی اش را تغییر داد

نیک و کانای ابتدا در سال ۲۰۱۰ با یکدیگر آشنا شدند و نیک فوراً متوجه شد که به کانای دل باخته است. این آشنایی در مراسم کوچکی در آمریکا رخ داد که نیک سخنران مهمان آن بود و کانای از شرکت کنندگان آن. وقتی کانای و نیک باهم آشنا شدند، کانای با مرد دیگری در رابطه عاشقانه بود. او اما فوراً متوجه شد نیک از خصوصیات نادری برخوردار است که در مردها به دنبالش بود.

برای نیک، عشق در نگاه اول بود. و کانای به خاطر دارد که اولین باری که نیک را دید به شدت جذب او شد. نگاه کانای و نیک با هم گره خورده و بالافاصله چیزی میان شان رخ داده بود.

بعد از آن مراسم، نیک از یکی از دوستان خود خواست تا به او کمک کند به کانای نزدیک تر شود. از آن زمان همه چیز برای این دو عاشق خیلی سریع پیش رفت. بعد از چند قرار عاشقانه و رد و بدل شدن تماس های طولانی، یک روز نیک در فیسبوک خود از نامزدی اش با کانای خبر داد. نیک در یکی از روزهای سال ۲۰۱۱ در قایقی تفریحی در آمریکا حلقه ی نامزدی کانای را با کمک دهانش در دست کانای کرد و آن ها چند ماه بعد در سال ۲۰۱۲ با یکدیگر ازدواج کردند.

عشق میان نیک و کانای با گذشت زمان بیشتر هم شد

این زوج خوشبخت از زمان ازدواج شان از یکدیگر جدایی ناپذیر شده اند. خانواده ی آن ها به سرعت در حال بزرگ شدن است و نیک حالا پدر ۴ فرزند است. این زوج ۲ پسر و ۲ دختر دارند و ارتباط صمیمانه ی آن ها با یکدیگر و فرزندان شان در عکس های خانوادگی شان مشهود است. نیک همیشه وقت هایی که بدون همسرش برای سخنرانی به سفر می رود، دلتنگ او می شود و هرگز از اشاره به عشق و احساساتش در پست های مجازی خود خسته نمی شود.

کانای همسری فداکار و مادری بامحبت است که به خانواده ی خود بسیار افتخار می کند. او در یکی از پست های اینستاگرام خود نوشته: «یک مادر هر چیزی که می خواهد را جلو جلو گرفته است. خیلی خوشحالم که می توانم با اطمینان بگویم که بچه هایم مرا دوست دارند و عشق من هم به آن ها بیشتر از این نمی توانست باشد.»

این زوج دلشان می خواهد مثال خوبی برای آن هایی باشند که زندگی شان را دنبال می کنند

عشق این زوج هر روز به یکدیگر بیشتر می شود. کانای در یکی از سالگردهای ازدواج شان در پستی احساسی درباره ی رابطه ی خود با همسرش نوشت: «می خواهم پز شوهرم را بدهم. با اینکه خیلی کار سرش ریخته، ولی اولین کاری که صبح انجام داد این بود که به من گل داد و گفت: “سالگرد ازدواج مان مبارک عشقم!” عاشقش هستم. امسال را سخت شروع کردیم، شاهد از دست رفتن عزیزمان و همینطور پیوستن زندگی های جدیدی به این دنیا بوده ایم. با همه ی فراز و نشیب ها، باهم از همه ی آن ها عبور می کنیم.»

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • HH آذر ۱۴, ۱۴۰۱

    خانم برهمند مطلب تکراری هست به نظرم
    قبلا یه مطلب با همین موضوع به قلم خانم زاوه توی سایت بود

  • علی گودرز منتخبی آذر ۱۵, ۱۴۰۱

    همچین هم بی دست وپا نبوده