با انجام ۱۰۰ حرکت شنا در روز به مدت ۱ ماه چه اتفاقی برای بدنتان می افتد؟ + ویدیو

با انجام ۱۰۰ حرکت شنا در روز به مدت ۱ ماه چه اتفاقی برای بدنتان می افتد؟ + ویدیو

حرکت شنا یکی از بهترین تمرینات با وزن بدن برای بالاتنه به منظور تقویت قدرت در قفسه سینه و به خصوص عضله سه سر بازوست. اما برخی از افراد این حرکت را در حد افراط انجام می دهند و روزانه ۱۰۰ بار شنا به مدت یک ماه کامل انجام می‌دهند. 

جرمی اتیر یک حرکت شناس و مربی تناسب اندام است. کانال یوتیوب او بیش از ۴ میلیون مشترک دارد و او اطلاعات دقیقی را ارائه می دهد.

۱۰۰ بار در روز به مدت ۳۰ روز

چالش هر روز 100 بار حرکت شنا در یک ماه
قابل توجه ترین اثری که در هفته اول تجربه خواهید کرد DOMS نام دارد که مخفف درد عضلانی با شروع تاخیری است؛ حساسیت و دردی که یک تا دو روز پس از تمرین در عضلات خود تجربه خواهید کرد.

چالش هر روز 100 بار حرکت شنا در یک ماه

از آنجایی که عادت به انجام ۱۰۰ بار شنا در روز ندارید، در چند روز اول بیشترین میزان درد را در قفسه سینه، شانه ها و بازوهای خود تجربه خواهید کرد، اما باید پس از هفته اول از بین برود. اگر در کمرتان احساس درد می‌کنید، به این معنی است که حرکت را اشتباه می زنید.

چالش هر روز 100 بار حرکت شنا در یک ماه

به طور کلی، ماهیچه های ما تمایل دارند پس از ۴۸ ساعت استراحت به طور کامل بهبود یابند. بنابراین اگر ۱۰۰ بار در روز این حرکت را انجام می دهید، عضلات زمان کافی برای ریکاوری ندارند و در هفته های ۳ و ۴ احساس خستگی بیشتری خواهید کرد و در طول فرآیند ریکاوری است که عضلات بزرگتر و قوی تر می شوند.

چالش هر روز 100 بار حرکت شنا در یک ماه

در هفته ۴ متوجه می شوید، عضلات جلوی قفسه سینه، بازوها و قسمت میانی بدن را بیش از حد تمرین داده اید، اما عضلات پشت را تقویت نکرده اید که می تواند منجر به حالت خمیده با شانه گرد به جلو شود. برای جلوگیری از آن، باید پشت و شانه های خود را نیز تمرین دهید.

همچنین اگر در حال انجام شنا بر روی زمین هستید، ممکن است ابتدا در مچ دست خود احساس ناراحتی کنید. در صورت امکان، از هر چیزی که می توانید برای انجام شنا به دست بگیرید مانند یک جفت دمبل یا پارلت، استفاده کنید تا مجبور نباشید دستان خود را روی زمین قرار دهید.

چالش هر روز 100 بار حرکت شنا در یک ماه
اتیر توضیح می دهد که پس از ۱۰۰ روز، احتمالاً رشدی در قفسه سینه خود با ضخامت حدود ۳ میلی متر و به همان میزان در عضلات سه سر را تجربه خواهید کرد. با این حال، با قوی‌تر شدن، برای ادامه رشد و عضله‌سازی به تمرینات چالش‌برانگیزتری نیاز خواهید داشت.

چالش هر روز 100 بار حرکت شنا در یک ماه
ارزششو داره؟ به گفته اتیر، نه. او می گوید: «این تمرین فقط باعث مشکلات ریکاوری بیش از حد می شود و فاقد پیشرفتی است که شما برای مشاهده نتایج پس از آن ۳۰ روز نیاز دارید.» بهترین مزیت انجام ۱۰۰ بار شنا این است که به شما انگیزه می دهد تا هر روز ورزش کنید.
استدلالات اتیر را در مورد ۱۰۰ بار در روز برای چالش ۳۰ روزه بررسی کنید.

بیشتر بخوانید:

آیا یوگا و تمرینات ورزشی می‌تواند فشارخون بالا را کاهش دهد؟

با عوارض جراحی لیفت باسن برزیلی و روش‌های جایگزین فرم دهی باسن آشنا شوید

منبع: boxrox
دیجیاتو
یک نظر

ورود